Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

to że profil Veka i szyba pilkington nie znaczy że producent okien jest taki sam. Najgorzej jak ci wcisną jakąś Veke ze słabej firmy a potem bd miał problemy.

 

Tak jak ci pisałem wcześniej sprawdź sobie wycenę veki na vetrexie w twojej okolicy i porównaj czy tam z okuciami roto wychodzi te 22 23k mniej więcej czy wychodzi tak jak z okuciami winkhausa. :)

 

Przed wszystkim to się pytaj o producenta a nie o profil szyby itd.

 

Ok sprawdzę tego vertrexa, a co do tych okien podpytam o producenta bo przeglądałem ofertę i nic tam nie ma. Znaczy jest coś takiego :

 

PROFIL: VEKA SOFTLIE 82 - 7-komorowy ze skrzydłem

niezlicowanym oraz listwą przyszybową prostą.

KOLOR: WICHESTER obustronnie

SZYBY: Pakiet 3-szybowy z ciepłą ramką

OKUCIE: WINKHAUS ACTIV PILOT

USZCZELKA: KARMELOWA komorowa (trzy uszczelki)

KLAMKI: HOPPE SECUSTIC w kolorze STARE ZŁOTO F4

OSŁONKI NA ZAWIASY: w kolorze STARE ZŁOTO F4

Okna wyposażone są standardowo w listwę podparapetową

 

Ciężko znaleźć jakieś konstruktywne opinie o oknach. Czy Abakus to dobry producent ? Chyba wolę dorzucić parę złotych i mieć święty spokój.

 

A może Wy mi jakiegoś konkretnego, dobrego producenta podrzucicie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary a z czego to wynika ? cyt. 'Należy zacząć od tego, że dla pozwoleń-projektów etc. wydanych od 2014 r, współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw nie może być wyższy niż 1,3W/m2*K - dla "części mieszkalnej". Te okna mają być uchylne. Po burzliwym weekendzie ustaliliśmy, że wymiary okien będą 90 na 288. Teraz chyba powinno być ok. Do mojego architekta w końcu trafiło, że wysokość 60 to nieporozumienie. Dziękuję za wcześniejsza odpowiedź :-)

Ze szprosów chyba też zrezygnuję, bo praktycznie każdy mi je odradza :-( Faktycznie życie może wyglądać jak zza krat he he.

[email protected] Mi znajomy powiedział, że jakby miał wybierać to tylko pomiędzy oknoplastem, drutexem i abakusem. Ja czytając to forum przybliżam się bardziej do ms, ale mam nadal mętlik w głowie. Na razie o wyceny pytałam oknoplastu, ms, drutex i schuco. Niby oknoplast ma teraz promocje, ale dzisiaj się dowiedziałam od przedstawiciela, że im dłużej ta promocja trwa to zmniejsza się jej atrakcyjność ceny. Sama nie wiem co wybrać :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na forach piszą Ci co mają problemy z (tutaj) oknami, to ja tak dla odmiany...

 

Kupiłem okna MS, w kilku oknach fabryka pomyliła się w listwach przyszybowych, było do poprawki. Po pewnym czasie przyjechali do wymiany, a my w międzyczasie uszkodziliśmy zewnętrzne okleiny, więc jak już byli to nam te nasze uszkodzenia zreperowali (chyba woskami jakimiś na gorąco).

 

Dużo później przy koszeniu trawnika wyblilśmy kamieniem szybę (zewnętrzną w pakiecie). Zamówiliśmy w salonie pakiet, przyjechali ("lokalni" z MS) wymienili, zerknęli (na naszą prośbę) na jeden taras, coś im nie pasowało ale się nie podejmowali brać za to, powiedzieli że przyślą ekipę fabryczną (było już PO gwarancji). Po pewnym czasie przyjechali "fabryczni", obejrzeli, coś wymienili. Przy okazji poprosiłem aby zerknęli na drugi taras (nędzie chodził), okazało się że "załatwiłem" go syfem budowlanym (ponoć bodaj hamulec w okuciach jest wrażliwy na to), wyczyścili, coś odkręcili, przykręcili, nasmarowali, chodzi jak marzenie. Poradzili przy okazji jak podregulować drzwi zewnętrzne.

 

Za te extrasy nic nie kasowali. Także ja (mimo pewnych pomyłek, chyba zdarza się każdemu) bardzo jestem z obsługi MS zadowolony (choć uczciwie przyznaję że "lokalni" montażyści mega-asami nie byli, mimo że zapewne wielu typowych klientów nie miałoby zastrzeżeń, wymażony montaż mam również dzięki własnemu w nim udziałowi na który "lokalni" się zgodzili, na bazie m.in. wiedzy z tego forum i mailowo-telefonicznym wskazówkom p. Andrzeja z oknotest pl, forumowego @T12345T, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu,

Twoja opinia jest bardzo cenna i myślę że to co usłyszała Anna od znajomego powinna skonfrontować z Twoimi słowami.

Nie znam MS aż tak blisko, ale to potwierdziłeś to, co o nich myślę. Jak bym miał zmieniać dostawcę, to MS byłby w pierwszej trójce firm, z którymi chciałbym współpracować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Finladnia,

 

Może polecisz mi coś od siebie, w paru wątkach przewinęło mi się, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie :) Nie ukrywam, że okna to dla mnie jeden z ważniejszych tematów przy budowie. Jak nie chcesz na forum kogoś jawnie polecać to miło by było dostać PW. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam).

 

Żebym wiedział, że "szkodnikowi" podpowiadam, co to kamieniami w szyby rzuca, to bym się zaparł i milczał:-). Dzięki za pamięć i miłe słowo. Też pozdrawiam, świątecznie i noworocznie, kłaniam się nisko, życząc powodzenia i komfortowych lat mieszkania w wymarzonym domu:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś poza mną zwrócił na to uwagę. Pan @grzeniu666 sam się przyznał, że wiele rzeczy było uszkodzonych z jego własnej winy - poinformował o tym dealera, a dealer producenta. Podejrzewam, że właśnie dlatego otrzymał pomoc i ostatecznie jest zadowolony z usługi.

 

Często mi się zdarzają "reklamacje" typu "Panie ja miałam zamontowane okno 7 lat temu, a ta dziura od początku tam była". Takim klientom nawet nie chce się pomagać. Skoro oni podchodzą do mnie nieuczciwie i bez szacunku, to dziwi mnie, że oczekują innego traktowania. Bycie uprzejmym wobec przedsiębiorców coraz częściej naprawdę się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem również wycenę z vetrexu.

 

Okna premium, profil V82, 3 szyby, ciepła ramka w kolorze, styrodur pod okna, okucia roto. Cena podobna jak w Abakusie - niecale 25k. Dalej nie wiem co wybrać :)

 

Bierz vetrexa będziesz zadowolony. I teraz potwierdza sie to że w takim razie ta veka co była wcześniej wyceniana z roto u kogoś innego jest z jakiejś niskiej półki cenowej i jakościowej stad ta różnica.

 

 

Zwracaj też uwagę na to kto jaki oferuje ciepły montaż jakiej firmy jaki system. Czy ktoś ci oferuje ciepły montaż np Illbruck?

 

I nie bierz ani nie gódź się czasem na ciepły montaż taki gdzie na taśmach do cieplego montażu jest gotowy butyl. ponieważ bedzie ci sie to odklejać i szczelnie nie bedzie.

 

Najlepiej jak byś miał taśmy bez kleju i były one wyklejane na klej hybrydowy do ciepłego montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nasz kolega Michał - ówczesna specjalność "taśmy i materiały do montażu warstwowego" - użył mniej więcej takiego określenia: "butyl - trwale plastyczny" (jak to było dokładnie wypadło mi teraz z głowy) - w sensie, że nawet po odklejeniu można go znowu przykleić (o ile nie zostanie zapiaszczony). Także - w tym zakresie mam trochę inne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś nasz kolega Michał - ówczesna specjalność "taśmy i materiały do montażu warstwowego" - użył mniej więcej takiego określenia: "butyl - trwale plastyczny" (jak to było dokładnie wypadło mi teraz z głowy) - w sensie, że nawet po odklejeniu można go znowu przykleić (o ile nie zostanie zapiaszczony). Także - w tym zakresie mam trochę inne zdanie.

 

Nadal czuję, że wiem sporo w tym temacie :D

 

a TRWAŁA plastyczność to nie w kwestii przykleić / odkleić tylko fakt, że butyl NIGDY nie będzie twardy jak niektóre kleje i inne lepiszcza. W tej chwili - w tych warunkach pogodowych moim zdaniem najlepsze są folie na pełnych klejach w wersji akrylowej dają spokojnie radę nawet w mrozach oraz folia + klej z kiszki ale nie taki za 8 zł tylko na bazie MSpolimerów też bardzo dobrze się sprawdza w niskich temperaturach.

 

Echhh....butyl jest bardzo dobry ma tylko pewne wymagania

- temperatura podloza i otoczenia

- suche najlepiej zagruntowane podloze

 

Nie widze zadnych wad pod warunkiem trzymania sie technologii

Niestety niewielu sie tego reżimu trzyma.

I kurde co sie odkleja jak jest zrobione prawidłowo?

 

Słuszne uwagi zarówno butyl jak i kleje należy umiejętnie stosować w zależności od warunków.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz MM

Maja gdzieś karty wyrobu i pozniej pisza ze cos jest do du...

I nie potrafia powiedziec wprost klientowi ze obudzil sie z reka w nocniku i chocby temperatury juz uniemozliwiaja prawidlowe wykonanie pracy. Badz leje ciagle z nieba. Mur wilgotny i chcieliby by bylo dobrze.

Szczerze mowiac cieply montaz w terazniejszych warunkach jest juz niemozliwy do prawidlowego wykonania. Bo nawet jesli temperatura jest ok to mur wilgotny.

Poza tym zima jest do odpoczynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Nadal czuję, że wiem sporo w tym temacie :D

 

a TRWAŁA plastyczność to nie w kwestii przykleić / odkleić tylko fakt, że butyl NIGDY nie będzie twardy jak niektóre kleje i inne lepiszcza. W tej chwili - w tych warunkach pogodowych moim zdaniem najlepsze są folie na pełnych klejach w wersji akrylowej dają spokojnie radę nawet w mrozach oraz folia + klej z kiszki ale nie taki za 8 zł tylko na bazie MSpolimerów też bardzo dobrze się sprawdza w niskich temperaturach.

 

 

 

Słuszne uwagi zarówno butyl jak i kleje należy umiejętnie stosować w zależności od warunków.

 

pozdrawiam

 

No na pewno nie mowie tu o klejach z kiszki za 8 zł i na pewno nie o Soudafoil 330D zwykłym który który pod wpływem wilgoci puszcza i ładnie się rozpuszcza :) przed wszystkim klej który można stosować w warunkach wilgotnych bo niestety ale nie deszczowo i cieplutko to może mamy 2 miesiące w roku.

Niech każdy ma swoje zdanie ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest taśma + oddzielnie klej w kiszkach przy takim zastosowaniu osobiście dla mnie jest 100% pewności że jest szczelnie i że nic się nie oklei. A nie oszukujmy się warunki odpowiednie czy do takich tasiem czy do takich muszą być spełnione czyli gruntowanie itd.

 

finladnia ja mowie że jest to gorsze zastosowanie ciepłego montażu ze względu takiego że ok butyl jeżeli nie zapiaszczony to możesz przykleić jeszcze raz.

ok podłoże zagruntowane itd ale budowa nie kończy się na wstawieniu okien i zrobieniu ciepłego montażu tam trwają cały czas prace i nawet jeżeli taśma się odklei i jak mówisz jeżeli się nie zapiaszczy można ją przykleić ponownie ale na budowie są wiecznie roboty wiecznie był i brud i niestety jak nasza taśma się odklei to nie ma opcji żeby się nie zapiaszczyła a potem to zostaje nam tylko wymieć tą taśmę bo się do niczego nie nadaje.

 

Może rozwiązanie pod względem montażu jest wygodne bo klei mamy od razu jest szybciej mniejsze brudzenie się itd. ale pod względem funkcjonalnym jest słabo.

 

Wystarczy że montując na taśmę z butylem wstawiając jest ciepło i bezdeszczowo a następny tydzień niech pada i będzie duza wilgotność niższa temperatura ocieplenie nie zrobione i nie wierze że nigdzie naprawdę nigdzie na nadprożu czy w górach taśma się nie oklei. Problem był wiele razy przerabiany i wałkowany zwłaszcza jak gdzieś po domu zacieka woda ;)

 

Ale to tylko moje odczucia i moje osobiste zdanie być może ktoś ma inne doświadczenia i jest zadowolony ale nie ma to jak puścić klej z kiszki pod taśmę po całej szerokości i mieć spokojną głowę o szczelność i odklejanie ;)

 

Oczywiście mowie tu o taśmach z gotowym paskiem butylu na taśmie. Nie wypowiadam się na temat samego kleju jako butylu osobnego bo różnych sytuacjach i wypadkach może mieć swoje zastosowanie bardzo dobre ;)

 

Nie wiem czy mogłem w poście użyć nazwy producenta itd jeżeli jest to zabronione bądź niezgodne to proszę wykropkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i dumam dalej...

 

Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

 

Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

 

Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i dumam dalej...

 

Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

 

Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

 

Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem :(

 

Też miałem taki problem, i wybrałem lokalnych dystrybutorów (mimo że firma mieszcząca się 35km dalej miała 2k taniej)

Pomyślałem, że lokalna firma zawsze przyjedzie i ewentualnie skoryguje / doreguluje, szczególnie że ich znasz i montowali u rodziny.

 

Co prawda obecne okna (3 szyby) są dużo cięższe i stwarzają więcej problemów.

Na forum można znaleźć opis problemów z każdym producentem okien: Vetrex, KNS, Oknoplast, Drutex itd..., ale czy są prawdziwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i dumam dalej...

 

Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

 

Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

 

Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem :(

 

 

 

Ja osobiście polecał bym ci Vetrexa. Nawet jak jest dalej i jeżeli ktoś nie będzie ci chciał czegoś regulować itd to zgłaszasz się bezpośrednio do firmy vetrex i przyjeżdża do ciebie serwisant a firma która sprzedała ci vetrexa jeżeli będzie coś z ich winy to będzie ponosić odpowiedzialność i pokrywa koszty serwisanta itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem, i wybrałem lokalnych dystrybutorów (mimo że firma mieszcząca się 35km dalej miała 2k taniej)

Pomyślałem, że lokalna firma zawsze przyjedzie i ewentualnie skoryguje / doreguluje, szczególnie że ich znasz i montowali u rodziny.

 

Co prawda obecne okna (3 szyby) są dużo cięższe i stwarzają więcej problemów.

Na forum można znaleźć opis problemów z każdym producentem okien: Vetrex, KNS, Oknoplast, Drutex itd..., ale czy są prawdziwe??

 

A jakiż to problem może stwarzać okno z pakietem 3 szybowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...