Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Cześć! Planuje wymianę okien w mieszkaniu — 1 piętro, blok z początku lat 90, docieplany. Okna na stronę południową.

 

Przeczytałem posty z zeszłego roku w tym wątku i wiem już, że producent okien i montaż > profil okien.

 

W mieszkaniu jest ciepło, dlatego przymierzałem się do okien PCV z 2 szybami. Ogólnie bardziej zależy mi na solidnym produkcie finalnym, niż na tym, żeby zaoszczędzić 200 PLN.

 

Zebrałem propozycje cenowe od kilku firm z mojej okolicy. Oferty prezentują się bardzo podobnie cenowo, jedynie Oknoplus jest zdecydowanie droższy. Plus dwie oferty zdecydowanie tańsze, których nie zamieściłem w zestawieniu po przeczytaniu komentarzy na temat producentów z tego wątku.

 

Wymiary okien od ściany do ściany:

Drzwi balkonowe: 228 × 44 CM

2 × okno: 143 × 121 CM

 

1.

Producent: ADAMS

Profil: Ideal 8000

Okucia: Siegenia Titan AF

Szklenie: 4/16Ar/4TM - 24mm

 

Uw: 1,485

Lt: 80%

G: 63%

 

CENA: 2427,18 PLN

 

2.

Producent: OKNOPLAST

Profil: Koncept

Okucia: Maco Multi Matic

Szklenie: 4/16c/4TF U=1.0 EN674; U=1.1 EN673

 

Uw: 1,30

Lt: 80%

G: 64%

 

CENA: 2613,05 PLN

 

3.

Producent: VETREX

Profil: VR70 (VEKA)

Okucia: Roto NT

Szklenie: 4-16-14 U=1.1 EN673

 

Uw: 1,37

Lt: 82-80%

G: 64-61%

 

CENA: 2654,24 PLN

 

4.

Producent: OKNOPLUS

Profil: Salamander Swissform

Okucia: Winkhaus Select

Szklenie: 24GL 4x4U1.0

 

Uw: 1,1

Lt: 72%

G: 52%

 

CENA: 3851,54 PLN

 

Jeżeli lubicie tabelki, to zapraszam tu: https://www.dropbox.com/s/lq327rr48gljzqm/Stolarka.pdf?dl=0

 

Czy któryś z tych pakietów byście polecali? Czy są na tyle porównywalne, że to kosmetyka i kwestia wyboru najlepszego montażysty?

 

Dzięki i pozdrawiam!

XKR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie.

Niedługo zaczynam budowę. Za mniej więcej 3 miesiące chcę zamknąć SSO, a do tej pory nie mogę się zdecydować jakie okna wybrać. Trochę poczytałem ale w głowie narodził się jeszcze większy mętlik. Jestem ze Szczecina więc może ktoś może polecić jakiś dobry salon z konkurencyjnymi cenami, gdzie uzyskam rzetelne odpowiedzi na swoje pytania oraz zostanę dobrze obsłużony? Do tej pory kupowałem okna firmy Drutex ale wiem, że forumowicze muratora optują za innymi markami. Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc, może nie w wyborze firmy co parametrów i wymiarów okien.

Od początku. Jestem dopiero co po zakupie działki więc do wyboru okien jeszcze daleko, ale zastanawiają mnie różne aspekty związane z ich wyborem.

Po pierwsze jaki jest najbardziej standardowy wymiar okien pionowych dwuskrzydłowych, które się obecnie stosuje w domach jednorodzinnych ?

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy i tak każdy wymiar robi się indywidualnie ? Zdaję sobie sprawę, że mniejsze w większości przypadków będą tańsze niż takie od podłogi do sufitu co dla mnie jest również istotne, ale chce znaleźć jakiś kompromis. Chciałbym coś ze średniej półki ponieważ z jednej strony zależy mi na dobrej izolacji termicznej, ale zdaję sobie sprawę, że takie okna kosztują trochę więcej.

Być może głupie pytanie, ale chcąc zorientować się w salonach okien o ceny nawet nie wiem jaki wymiar mnie interesuje ...

W kosztorysie projektu domu, który mnie interesuje mam tylko napisany wymiar okien dachowych, a przy pionowych jest tylko napisany producent.

Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle, że będą one z PCV, ale o innych parametrach nie mam pojęcia.

Na co zwracać uwagę, czym się kierować przy wyborze okien no i jaki wymiar okien brać w ogóle pod uwagę ?

Tak jak pisałem wyżej, zależy mi aby były one energooszczędne i raczej coś ze średniej półki bo pewnie na bardzo dobrej jakości okna mnie nie stać.

Pomożecie coś w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie coś w tym temacie ?

 

Nie ma standardowych wymiarów okien. Wszystko jest na wymiar.

Co do wycen - pobaw się kalkulatorami na stronie MS. Sporo można wywnioskować i co do U, i co do cen. Np. fixy są zaskakująco tanie i ciepłe.

Do cen specjalnie się nie przywiązuj, bo co chwila to jakaś promocja a i w salonie pewnie dostaniesz jakiś rabat. Traktuj raczej jako orientację w tym, co wpływa na cenę i co jest droższe, a co tańsze.

 

Są pewne graniczne wymiary szkleń czy wagi skrzydeł - powyżej producent musi zastosować czy to inne pakiety, czy specjalnie wzmocnić profile. Więc jak nie chcesz wydać majątku, to nie planuj zbyt dużych przeszkleń (w drobnym uproszczeniu takich, co powyższe kalkulatorki krzykną, że wymiary poza limitem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na okna Drutex, z poprawionymi parametrami akustycznymi. Sprawują się rewelacyjnie, chociaż same mechanizmy mogłyby chodzić lżej... Ale liczę, że dzięki prostej i siermiężnej konstrukcji nie będą wymagały regulacji co 3-miesiące i nie spierdzielą się po dwóch latach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drutex drutex.... wszyscy mi to odradzają...

 

Szukam okien do domu: 1 HS 3m + 1 fix 3m + 1fix 1,5m, reszte to jakies male rozmiary.

 

Wyceny, zakładające ten sam montaż (najtańszy na pianie):

Drutex 20 000

MS 29 000 (blueevolution)

Vertex 33 000 (softline 82)

 

Ogólnie na profilu veka około 30kzł, na salamandrze ok 28-29 i ten drutex z ceną w ciu... niższą.

 

Co jest nie tak z tym drutexem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam sie do decyzji jakie okna zamówić do naszego powstającego domu. Dom bedzie ogrzewany pompą ciepła pw, także staram sie solidnie go zaizolować. Dlatego też okna muszą być w miare ciepłe. Mam kilka ofert, co powoduje że mam dylemat. Potrzebuje kilka okien zwykłych, 3 fixy i jednego HS'a

 

Ogolnie wacham się pomiedzy dwoma ofertami:

 

Oferta 1:

Profile Knipping KN2 - 76MD

3 szyby - Uw od 0,8 - 0,95 (dla wszystkich okien)

Okucia: Multimatic Multipower (+ kryte zawiasy)

+ cieple parapety + cieply montaż (folia)

 

Oferta 2

Profile Veka SL82

3szyby - Uw od 0,7 - 0,85 (Dla wszystkich okien)

Okucia: Maco lub Siegena (+ kryte zawiasty)

+ cieple parapety

 

Różnica miedzy pierwszą a drugą oferta to jakies 3tys zł na korzyść tej pierwszej.

Pierwsza ma troszke gorsze parametry Uw, ale w zamian za to mam ciepły montaż.

 

Prosze o opinie.

Z gory dzieki

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 3 tys. zł można ukryć wiele definicji ciepłego montażu, także moim zdaniem nad tym argumentem możesz zatrzymać się dłużej.

 

Nie podajesz nazw producentów. A sam profil i nazwa okuć niewiele mówi (to równie dobrze można obliczyć na kartce i podać.. jak i zbadać w laboratorium).

Kolejna sprawa: nie wzbudza mojego zaufania fakt dawania wyboru okuć. Albo do czegoś producent jest przekonany, albo nie.. Mogą mieć one istotny wpływ na szczelność okna (to w ogólnym bilansie może być ważniejsze niż Uw).

Także.. trzeba by się było opierać wyłącznie na reklamie profili by móc Ci w takim wyborze pomóc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@finladnia chyba mnie źle zrozumiałeś (albo ja mało czytelnie to wyjaśniłem).

Pierwsza oferta na Knippinga jest tańsza o 3tys pomimo ciepłego montażu (w tym przypadku jest to oklejenie pianki z wewnątrz i zewnątrz folią paroprzepuszczalną). Producentem pierwszej oferty jest firma Alsecco.

 

Druga opcja to tak naprawde dwie różne (cenowo podobne) oferty.

Jedna firma proponuje okucia Siegena, profil Veka i producentem tych okien jest firma AdamS.

Ntomiast drugi wariant to okucia Maco Multimatic również na profilu Veka od firmy Alsecco.

 

Mi głównie chodziło to różnice pomiedzy tymi dwoma profilami, veka jest cieplejsza ale droższa. Z kolei Knippinga, moge mieć taniej i to z ciepłym montażem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak wielu tutaj ja również mam dylemat związany z wyborem okien. Im więcej czytam, im bardziej się zagłębiam w forum i inne dostępne źródła tym mniej wiem :) Ale do rzeczy, chcemy kupić okna do domu, który powoli sobie powstaje, dom ok 200m użytkowych plus nieogrzewany garaż. Zależy nam na jak najmniejszych stratach ciepła ale w rozsądnej cenie. DO wyboru mamy:

Vetrex V82, profil Veki, okucia Roto NT, ciepły montaż, ciepłe parapety lub

Adams Ideal 8000 na profilu Aluplastu, okucia Siegenia titan AF ciepły montaż, ciepłe parapety.

Która opcja lepsza?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...