Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Sprawdziłem dokladnie oferty i jest jak nic Winergetic wszędzie cieplejszy o te 0,01 od V82 Vetrex

U mnie tak to wyglądało. Winergetic DUŻO gorsze U jak widać. Sprawdź, czy podali Ci faktyczne U - ale jak czytałeś wątki, to wiesz że sprzedawcy lubią podawać U okna referencyjnego, jak to konkretne wypada gorzej.

 

attachment.php?attachmentid=416854&d=1532785577

 

6 fixów 180x150 stąd takie U ważone dla całego projektu.

MS to nie pomyłka - MSLine+ taniej mi wycenili niż bez plusa. Sprzedawca też tego nie rozumiał. Wszystkie dwustronny kolor.

Budowa domu - ustanówek.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdba650fcb60f0b7gen.png

 

Szybki mają postęp technologiczny.

 

U mnie tak to wyglądało w ofertach:

attachment.php?attachmentid=416855

 

I czemu Twoje okno jest tak dużo lżejsze? Czyżby brak wzmocnień tak je odchudził?

Jak wygląda cienki zgrzew przy białym oknie?

Vetrex vs WInergetic.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująca różnica wagi. O ile Winergetic na szybie "oszczędzi" ok 16kg, to gdzie jest jeszcze drugie tyle? Przy czym duży fix jest niemal tak samo..

Tak jedyne co mi przychodzi do głowy to stal w skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że różnica w wadze wynika z pakietu szybkowego z szybą 3mm, ale to rzeczywiście zbyt duża różnica. Sugerujecie, że profil Winergetic może mieć słabsze wzmocnienia? Muszę dopytać przedstawiciela. Jak wygląda cienki zgrzew przy białym oknie - nie mam pojęcia, nie zwracałem na to uwagi.

 

dzięki za Wasze cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeliczyłem róznicę wagi - 2x1mm szkła x ok ,3.6m2 x 2,5kg. Nie możliwy jest brak stali. Może być cieńsza (stąd minimalnie lepsze Uw), chociaż parametr statyki i wodoszczelności taki sam w obu przypadkach.

Może to pomyłka... raczej nie warte większej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomyłka... raczej nie warte większej uwagi.

 

Mój Winergetic jest 42 kg cięższy, a 10cm niższy. I ma U o 0,07 gorsze. Ten sam pakiet szybowy. To jest warte uwagi i coś tu nie pasuje. Pytanie o wiarygodność danych - warto temat podrążyć. Inadzej może być wtopa i nagrodzenie kreatywności sprzedawcy czy producenta.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się podzielić informację jakie rabaty można w tym momencie dostać na danych producentów?

Na satronie wcześniej widzieliśmy, że ktoś dostał na Oknoplast: 34%, 2%, 5%, 6%, 4,64%

 

Ja dostałem (na razie bez nogcjacji, "od strzała"):

- Oknoplast Winergetic: 33%, 2%, 5% (ciekawe czemu pierwszy tylko 33 a nie 34%)

- Vetrex V82: 3% ("skonto"), 5%

 

A jak u Was?:)

Edytowane przez frytek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na cenę końcową. Ja np. w swoim programie do wycen mogę ustawić sobie narzut i będę dawał większe rabaty niż konkurencja w mieście obok. Albo odwrotnie - bez rabatu mogę być tańszy.. . Cyferki bywają złudne - także nie traktuj ich jako ostateczność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Oknoplaście. Nie śledzę konkurencji. Rabatami często się reguluje ceny rekompensując podwyżki. W ostatnim czasie firmy nawet nie informują o tym - w najlepszym razie jest pismo " zmiana cen" ale bez podawania wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna, miał bądź ma do czynienia z produktem Oknoplast Koncept Evo?

Dla "mojego referencyjnego okna" czyli 1800x1500 R/RU:

- różnica w U między tym produktem a Winergetic to 0,02 (0,88 Winergetic, 0,90 Koncept Evo). Oczywiście przy zastosowaniu pakietu 3 szybowego.

- różncia w cenie (z tej samej oferty): 1804 vs 1686 czyli znaczna.

 

Profil ma 76mm grubości. U mnie (dużo okien) taka różnica w cenie, po przeliczeniu dla całego domu to kilka tys różnicy więc dużo.

 

Jakie są wasze opinie? Czy do profilu 76mm można spokojnie ładować pakiety 3 szybowe? Większość producentów ma to jako "opcja", w standardzie dają je do min 82mm zauważyłem. Z czego to wynika? Z polityki, czy z jakiś obliczeń np. obciążeń statycznych? Jeżeli tak to czy ryzyko dla 3szyby w 76mm jest większe niż dla 3szyby i 82mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76 to najnowsze dziecko Veki, popularna ostatnio wśród profilowców praktyka opracowywania profili cieńszych niż 80 mm żeby na siłę zdywersyfikować ofertę i zabłysnąć ceną zachowując parametry cieplne na zbliżonym do 80-tek poziomie. Zastanawia mnie różnica w cenie, szyba, okucie i wzmocnienie koszt niemal identyczny co Softline 82 (Winergetic) a taka różnica na oknie. Albo promocja jakaś albo koszt profilu znacznie niższy niż 82.

Ja bym był ostrożny i dał się wykazać profilowi, za 2 lata wyjdzie w użytkowaniu co jest wart. Ale ja okien nie sprzedaję tylko serwisuję więc nie wiem czy lepiej mnie słuchać czy olać....... ;)

A nawet jeśli ta 76 to występuje w lepszym wykonaniu niż O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podbiję temat. Na chwilę obecną zastanawiam się nad trzema producentami. Vetrex, Adams i Oknoplast. Od pierwszych dwóch dostałem już ofertę i porównałem Uw (jako jeden z głównych wyznaczników, ponieważ pozostałe parametry są zbliżone). W każdym jednym oknie Vetrex ma lepszy ten współczynnik (niewiele ale jednak lepszy). Czy patrząc sumarycznie na wszystkie okna takie różnice mają w ogóle jakiekolwiek znaczenie? Dodam, że oferta Vetrexu jest ładnych kilka tysięcy droższa i zastanawiam się czy warto dopłacać.

 

Proszę o Wasze opinie.

okna Uw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest teraz porównywać na podstawie ofert - dobre firmy mają parametry zbliżone a wartość nawet Uw 0,1 realnie nie ma znaczenia. Sekret tkwi w realnej szczelności okien czyli parametrze którzy wszyscy deklarują jako najwyższy (klasa 4) oraz montażu adekwatnym do tej klasy.

 

Klasa 4 to tak jakby auta i norma typu Euro 5 ( Niemal każde je spełnia, ale jaki jest realny poziom emisji dwutlenku węgla nikt z nas nie wnika. I do tego jeszcze oszustwa w programach.... A nie brnąc w to za mocno: klasa przepuszczalności 4 to tak jakby każde auto palące mniej niż 6l/1000km. Mieszczą się w niej zarówno to palące 5,9 jak i 2,9 ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...