Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dla spokoju ducha i nerwów odpuść sobie i kup tego HSa :)

 

A PSK jest dużo gorsze w obsłudze i bardziej awaryjne?

Mam oferte na PSK na vece o 5-6 tyś tanszą niż HST.

 

Jakoś mi żal dac 15 koła na 1 okno :( to prawie 30% wartości okien moich a powierzchniowo tylko 13%.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PSK dorzucę coś od siebie z serwisowych tematów. Automat PSK to najbardziej skomplikowane z okuć okiennych i najłatwiej tu o problem a te problemy wynikają z błędów produkcyjnych, montażowych, serwisowo-regulacyjnych. Znajomi wykończeniowcy kiedy widzą PSK unikają dotykania ich bo jak twierdzą zawsze są z nimi problemy. Drugi aspekt to trwałość zestawu wózki-prowadnica, coraz częściej spotykam nie starsze niż 7-8 lat kwalifikujące się do wymiany. A już sposoby obsługi praktykowane przez posiadaczy kiepsko wyregulowanych PSK to materiał na tragikomedię, bywa że facet jest jedyną osobą w domu zdolną do zamknięcia przesuwki, żona i dzieci jako tako radzą sobie jedynie z otwarciem.

HS nie jest pozbawiony wad ale obsługa to przyjemność porównując z PSK.

Smart-slide to nowość którą ma w ofercie Aluplast i Gealan, plan jest chyba taki żeby wyeliminować słabe strony PSK i HS a czy to się uda czas pokaże, użytkownicy i słońce zweryfikują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę niczego nie dowodzi

Już na etapie wyboru projektu warto myśleć o kosztach

Nie jeden z Was zauważył że szacunkowe koszty budowy nawet przy oszczędzaniu przekroczone są średnio dwukrotnie

Okna.... mozna iść po taniosci rezygnując ze wszystkich ułatwień i później pluć sobie w brodę bo użytkowo to się nie sprawdza

Pamiętam jedna historię

Dwóch znajomych kupiło identyczne segmenty do remontu

Jeden mimo uświadamiania mu czym jest PSK przy szerokości 3 mb zaoszczędzil i kupił

Drugi pomyślał i wybrał HS

Jak myślicie ?

Ktory jest zadowolony a który ciagle słyszy od żony że był sknera?

PSK jako sporadyczne wyjście na zewnątrz daje radę ale już jako główny ciąg komunikacyjny to totalna porażka

Zrozumiesz to jak będziesz musiał używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może polecić okna 3mx2,4. Wstępnie zastanawiam sie nad

AS PLUS z ADAMS vs FEN 92 z Krisspolu

Okien będzie sporo bo 5 takich w jednym pomieszczeniu.

 

Drugie pytanie to czy jest sens robienia drzwi tarasowych przesuwnych przy szerokosci 1,6m czy lepiej zrobic okno ze slupkiem ruchomym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę niczego nie dowodzi

Już na etapie wyboru projektu warto myśleć o kosztach

Dawno mnie tu nie było a widzę że dyskusja HS vs PSK nadal aktualna. Mogę powiedzieć tak - zarówno HS jak i PSK mają swoje minusy jak i plusy. Ja praktycznie ze względu na cenę wybrałem PSK. Od 4 lat użytkowanie jak dotąd nie nastręcza problemów. 5 i 7 letnie wnuczki doskonale sobie radzą z otwieraniem i zamykaniem. Regulacja w razie potrzeby bardzo prosta i każdy kto ma głowę tam gdzie być powinna ją zrobi bez najmniejszego problemu. Co prawda korzystałem z niej raz bo klamka nie do końca wracała do pionu. Zajęło mi to 2 minuty. A no i wymiar 3 * 2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Czy ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć w kwestii wyboru okien.

Mianowicie tak jak wielu na tm forum przygotowuje się do zakupu okien do domu.

Objechałem już chyba wszystkich producentów okien PVC oraz sprzedawców okien PVC w swoim mieście (Oknoplast,Drutex,Redan,4Tech,Dach.........)

Styl rozmów był bardzo różny. Jedni gadali ze mną tak jakbym już co najmniej 50 okien sam wstawił operując terminami dla mnie niezrozumiałymi a inni podchodzili do mnie jak do totalnego betona który i tak nic nie zrozumie wiec można jemu wszystko wcisnąć. A ja potrzebowałem uczciwej porady/opinii co do wyboru poszczególnego rozwiązania.

Mianowicie nie mam pojęcia czym się różnią okna profilu VEKA od INAUTIC EFORET czy od REHAU SYNNEGO

7 komorowa VEKA jest porównywalna pod katem parametrów termicznych z EFORTE czy REHAU 6 komorowym.

Na co zwracać uwagę? Ceny są porównywalne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy - ja już nie mam siły - zostało mi się na placu boju INEO 76 (antracyt(eurocolor)) oraz bluevolution 82 MD - są w bardzo podobnej cenie - z tej dwójki co według Was będzie lepszym wyborem? oczywiscie naczytałem już dużo - dodatkowo mam ofertę LIVIO 82 oraz PASSIVE PLUS - ale to już kilka tys więcej więc zapewniany przez sprzedawcę o dobrej jakości dwoch pierwszych juz mam taki mętlik w głowie ze........ poza tematem zostawiam kwesię montażu i jej jakości - firma Okna Kozioł. z B Białej wydaje mi się tutaj wiarygodna...... może ktoś pomoże mi w wyborze ? teren montażu śląsk, a okien jak na dom piętrowy trochę się nazbierało a koszt ponad 40tys mały nie jest i nie chciałbym wybrać gorszej opcji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało okien nie masz. Okna Kozioł - nie znam z praktyki. Znam z historii, bo na rynku są dłużej niż ja (dobrze ponad 20lat). Wiele firm z tamtych czasów przeszło do produkcji. Wyznacznikiem często jest walka o cenę. Jak w tym przypadku - nie mam pojęcia, bo nie znam.

W Bielsku Białej sprawdziłbym za to Multiko. Na pewno będą mówili o rzeczach dobrych, mogących stanowić odniesienie do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast też jest dobrym odnośnikiem. Zwracają uwagę na pewne szczegóły (którymi się różnią od innych). Lepiej jest rozmawiać o konkretach, a nie tylko operować nazwami profili, które NIC NIE MÓWIĄ! Każdy, nawet najlepszy profil można bardzo słabo wyposażyć (najtańsza stal i uszczelki, ubogie okucie, szklarz który tydzień temu jeszcze zrywał pieczarki i wstawi pakiet bez właściwego wyparcia). To wszystko ma wpływ nie tylko na właściwości okien (o których można usłyszeć we wspomnianych wyżej firmach) ale i cenę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć w kwestii wyboru okien.

Mianowicie tak jak wielu na tm forum przygotowuje się do zakupu okien do domu.

Objechałem już chyba wszystkich producentów okien PVC oraz sprzedawców okien PVC w swoim mieście (Oknoplast,Drutex,Redan,4Tech,Dach.........)

Styl rozmów był bardzo różny. Jedni gadali ze mną tak jakbym już co najmniej 50 okien sam wstawił operując terminami dla mnie niezrozumiałymi a inni podchodzili do mnie jak do totalnego betona który i tak nic nie zrozumie wiec można jemu wszystko wcisnąć. A ja potrzebowałem uczciwej porady/opinii co do wyboru poszczególnego rozwiązania.

Mianowicie nie mam pojęcia czym się różnią okna profilu VEKA od INAUTIC EFORET czy od REHAU SYNNEGO

7 komorowa VEKA jest porównywalna pod katem parametrów termicznych z EFORTE czy REHAU 6 komorowym.

Na co zwracać uwagę? Ceny są porównywalne.

Pozdrawiam

 

Witaj,

mogę polecić okna firmy MS okna. Takie mam u siebie w domu rodzinnym, założone chyba jeszcze w 2003 lub 2004 roku, nic się z nimi nie działo, dlatego też do swojego wymarzonego domu też wybrałam okna tej firmy (użytkuje 5 lat) - są w porządku. W salonie, odpowiedzieli na moje pytania " ludzkim" językiem. Montaż wykonany sprawnie i terminowo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...