Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Szukam tanszej alternatywy dla HS : 300*240. Koszt 14-18 zależnie od wycen.

Myslalem o oknach otwieranych na zewnatrz - ma ktos z tym doswiadczenia? Dorownuja parametrom zwyczajnym oknom ?

Z aluplasta zaproponowali mi zamiast nich drzwi przesuwne smart-slide.

Ze strony niewiele wynika - marketingowe gadki, i tyle.

Wg nich jest tańszy do HS i rownie dobry wspolczynnikowo.

 

Jak znam zycie gdzies musi byc kruczek.

 

Spotkaliscie sie z tym juz Panowie ?

 

EDIT:

 

Już wiem, o co chodzi. Uf=1,3 tylko - stąd pewnie niższa cena. A pisałem im, że mnie interesuje max Uw= 0,9 a z taką ramą raczej tego nie osiągną :(

 

Tego HSa masz ze stałym szkleniem czy dwa elementy jezdne?

 

Zostaw to U tego okna - jak masz je na południe to bilans energetyczny i tak będzie na zero lub nawet na plus.

 

Widziałeś HSa w firmie na D? Są tańsi, ale trzeba sobie to na żywo zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, MS także jest uznaną marką i warto sprawdzić o czym mówią w firmach które stawiają nie tylko na najniższą cenę.

 

Ja chciałbym ograniczy.c się do producentów oraz przedstawicieli działających na moim rynku lokalnym tj. Koszalin i okolice.

Może nie jestem zapoznany z pełnym asortymentem w Koszalinie ale takich okien jak firmy MS nie znam.

Tak jak napisałem w poprzednim wpisie, znam firmy jak Oknoplast, Drutex, 4Tech,Dach,Redan.

Nie mogę ocenić jakości produkcji tych firm ale znając profile z których wykonują okna można już coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również dostałem wycene na oknach MS od Firmy z Mikołowa - nie powiem ale wycena najtańsza w porównaniu do innych , z tym że reszta okien współczynnik 0,71-0,74 a MS 0,8 - 0,85, czy to dużo?...ale najlepsze jest to że jedna z firm która na rehau robi mówi mi że ciepły montaż to pic na wodę i podobno dobry montaż zwykły porównywali do ciepłego i straty cieplne są praktycznie takie same .... i tu mi teraz klina zadali - ciepły montażczy to tylko bajka montazystów na dołożenie prawie 4tys zł bo w moim domu tyle za niego wyliczone mam....i co teraz o tym myśleć????:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z firm która na rehau robi mówi mi że ciepły montaż to pic na wodę i podobno dobry montaż zwykły porównywali do ciepłego i straty cieplne są praktycznie takie same

 

Sprawa jest prosta, jeśli porównywali, to niech pokażą wyniki przeprowadzonych badań i obliczeń oraz wskażą kto i gdzie te badania przeprowadził, jak je przeprowadził i jak na tej podstawie wykonali obliczenia. :-) :-) :-). Mogę się założyć o każde pieniądze, że jedyne co mogą Panu pokazać, to... figa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego HSa masz ze stałym szkleniem czy dwa elementy jezdne?

 

Zostaw to U tego okna - jak masz je na południe to bilans energetyczny i tak będzie na zero lub nawet na plus.

 

Widziałeś HSa w firmie na D? Są tańsi, ale trzeba sobie to na żywo zobaczyć.

 

Jedno szklenie, ale na wschód. Jeszcze ponegocjuje z żoną zwykłe z podziałem na 3 wtedy skrzydła będą mniejsze.

 

Jesli idzie o firmę na D to chodzi ci o "Dru..x"? oni maja słabą renomę na rynku, więc nawet ich nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno szklenie, ale na wschód. Jeszcze ponegocjuje z żoną zwykłe z podziałem na 3 wtedy skrzydła będą mniejsze.

 

Jesli idzie o firmę na D to chodzi ci o "Dru..x"? oni maja słabą renomę na rynku, więc nawet ich nie biorę pod uwagę.

 

Mam u siebie dwa budynku, jeden ma okna z Oknoplastu drugi z Drutexu. Z zewnątrz różnica żadna, izolacyjnie te same parametry, różnica w cenie - ogromna.

 

Drutex ma całkiem nowy park maszynowy, znam dwóch wykonawców domów modułowych, którzy robią w standardzie hotelowym i im ta nazwa nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j....ale najlepsze jest to że jedna z firm która na rehau robi mówi mi że ciepły montaż to pic na wodę i podobno dobry montaż zwykły porównywali do ciepłego i straty cieplne są praktycznie takie same .... i tu mi teraz klina zadali - ciepły montażczy to tylko bajka montazystów na dołożenie prawie 4tys zł bo w moim domu tyle za niego wyliczone mam....i co teraz o tym myśleć????:lol2:

Jeśli firma która tak nisko ocenia skuteczność swojego szczelnego montażu, to nie potrzeba więcej powodów by ich omijać. 4 tys. to jest sporo jak na zastosowanie tylko trzech warstw (zakładam że nie ma więcej niż 100mb obwodu okien), więc za taką kwotę można wymagać prac wykonanych na piątkę. A mam wrażenie, że u nich kwota ma być straszakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma która tak nisko ocenia skuteczność swojego szczelnego montażu, to nie potrzeba więcej powodów by ich omijać. 4 tys. to jest sporo jak na zastosowanie tylko trzech warstw (zakładam że nie ma więcej niż 100mb obwodu okien), więc za taką kwotę można wymagać prac wykonanych na piątkę. A mam wrażenie, że u nich kwota ma być straszakiem...

 

Marża na taśmach i ich klejeniu żadna, a roboty dużo więcej niż jak tylko okna zapianować, więc cena często jest zaporowa żeby się odechciało.

 

Można się zawsze pokusić o zakup taśm samemu tylko nie wiem czy wtedy cena samej robocizny nie wybuchnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze obok siebie ciekawą firmę: Amberline - Kołobrzeg . Cokolwiek wybierzesz zwróć uwagę na prawidłowy montaż , a o montażu na tym forum encyklopedię można napisać :)

 

Witam.

Mam również wycenę z tej firmy Amberline.

Problem u mnie jest taki że firmy ,które sprzedają okna na tych samych profilach i identycznych parametrach różnią się cenowo nawet o 8 tys zł.

Np. ostatnio taka dziwna sytuacja.

Mam w Koszalinie producenta który sam produkuje okna na profilach Eforte. Otrzymałem od niego wycenę na moje okna.

Tą konfiguracje przesłałem do innej firmy z rejonu Koszalina która nie produkuje ale sprzedaje okna jakiegoś producenta z Polski który również produkuje z profili INAUTIC Eforte. Co ciekawe wycena sprzedawcy była o ok.7-8 tys niższa niż producenta z Koszalina. Zapytałem się u producenta skąd taka różnica cenowa jeśli oni jako producent powinni mieć niższe ceny bez pośredników. Niestety nie byli w stanie odpowiedzieć twierdząc że nie jest realne aby przy takiej konfiguracji okien uzyskać tak niska cenę.

No i teraz co ja mam o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleć to, że marka profili jest tylko jednym składnikiem okna. Na cenę ma wpływ wszystko: np. uszczelki (trwalsze EPDM lub tańsze), stal - nie tylko ceny się różnią ale i jej właściwości mechaniczne i zapewne sama jakość). Okucia - znowu nie tyle ważna jest marka co ilość i jakość proponowanych elementów (mogą być użyte serie "eko" - czytaj ekonomiczne).Potem kwestia innych dodatków (szyba i rodzaj ramki), listwy, elementy extra, a na koniec jakość logistyki, marketingu i gwarancji. Oczywiście stan maszyn wpływający na jakość produktu i kwalifikacje oraz wynagrodzenie ludzi (lub niewolników) którzy to produkują też ma znaczenie.

I dalej.. zaczyna się kwestia sprzedawcy: jeden zaoferuje Ci niby Toyotę "golasa" za 29 900 (powiedzmy że aygo), a inny Toyotę Auris w full opcji za 129 tys..

 

To tak w skrócie.

Okno oknu nie jest równe. To nie kilo cukru! (chociaż zaraz tu się odezwie ktoś z tej branży i nas uświadomi że to też nie takie proste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz różnica żadna, izolacyjnie te same parametry, różnica w cenie - ogromna.

 

Dziwne. U mnie każde okno miało inne U w ofertach. A jak różne okna (inna powierzchnia - podobna konstrukcja) wg oferty miało to samo U, to było to niewiarygodne. Wiarygodność danych podawanych przez producentów jest różna - tutaj dyskusja, co mi się nie dodawało w ofertach. Więc trzeba też zwracać uwagę na to, czy dane w ofercie są wiążące (np. MS dla n.ergo nie chciał deklarować - a informacje z kalkulatorka na stronie to żadna deklaracja) i czy są to dane rzeczywiste, czy jakiegoś okna referencyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ileś tam ofert, w pewnym momencie sam się w tym pogubisz szukając jak najniższej ceny przy jak najlepszej jakości - nie da się .

Średnio przy trzeciej-piątej ofercie potencjalny Nabywca sam już nie wie co czyta . Na rynku krajowym producentów i sprzedawców okien są tysiące .

Im więcej będziesz zbierał ofert tym bardziej ( będąc laikiem - domniemywam ) nie będziesz pewny swego wyboru .

Tak jak napisał powyżej finlandia - samo sedno , dodać możesz właściwości użytkowe okien , jakość montażu , serwis gwarancyjny , pogwarancyjny .

Nie skupiaj się wyłącznie na porównywaniu współczynnika Uw ( i profili ) jak to robi cześć potencjalnych Nabywców/ Inwestorów - bo okno za 1000 zł może mieć taki sam współczynnik lub zbliżone właściwości użytkowe co okno za np 1500 zł a będą to zupełnie dwa inne okna jakościowo ( i/lub wyposażeniowo ) , nie wspominając o montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym ograniczy.c się do producentów oraz przedstawicieli działających na moim rynku lokalnym tj. Koszalin i okolice.

Może nie jestem zapoznany z pełnym asortymentem w Koszalinie ale takich okien jak firmy MS nie znam.

Tak jak napisałem w poprzednim wpisie, znam firmy jak Oknoplast, Drutex, 4Tech,Dach,Redan.

Nie mogę ocenić jakości produkcji tych firm ale znając profile z których wykonują okna można już coś więcej powiedzieć.

 

Anzelm, MS tj firma, która ma fabrykę okien na Pomorzu, z tego co kojarzę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o komentarz specjalistów odnośnie profili.

Mam 3 wyceny o zbliżonych parametrach cenowych (+/- 10%) na profilach:

1) Veki 82mm

2) Salamandra MSline + MD 82mm

3) Schuco LivIng 82 MD

 

Które wg Was wybrac ?

Wyczytałem, że Schuco jest najcieplejszy bo ma Uf około 0,96-1,0, a reszta z nich Uf=1,1.

 

Co do rozterek z PSK v HST to już ich nie mam:) Biorę HST, bo byłem u znajomego co ma nowe PSK i to jest masakra - żeby domknąć porządnie to on musi "rozpędzać" drzwi bo robiąc to powoli musi się nieźle nagimnastykować - prawie jak a pakerni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o komentarz specjalistów odnośnie profili.

Mam 3 wyceny o zbliżonych parametrach cenowych (+/- 10%) na profilach:

1) Veki 82mm

2) Salamandra MSline + MD 82mm

3) Schuco LivIng 82 MD

 

Które wg Was wybrac ?

Wyczytałem, że Schuco jest najcieplejszy bo ma Uf około 0,96-1,0, a reszta z nich Uf=1,1.

 

Co do rozterek z PSK v HST to już ich nie mam:) Biorę HST, bo byłem u znajomego co ma nowe PSK i to jest masakra - żeby domknąć porządnie to on musi "rozpędzać" drzwi bo robiąc to powoli musi się nieźle nagimnastykować - prawie jak a pakerni.....

Dlatego ciągle powtarzam, żeby wyrobić sobie zdanie o PSK versus HS należy obie te konstrukcjie ująć w dłoń i organoleptycznie porównać oraz pamiętać że jest to zakup na lata - no chyba że budujemy dla teściowej w prezencie

 

Różnica Uf ramy nawet niech ma 0,2 a i tak nie będzie miała radykalnego wpływu na Uw okien w dzisiejszych czasach gdy królują dość duże przeszklenia - nie skupiaj się na tym, tak samo jak różnica Uw okien rzędu 0,1 będzie w ogóle nieodczuwalna w kosztach ogrzewania

 

Powoli zaczyna się robić kolejne szaleństwo - wybieranie okienek o Uw lepszym o 0,01 przy oszczędnym ich okuciu czy innych kwiatkach producenta

 

Skup się nie na profilu tylko fabryce, opinii o niej tu czy gdzie indziej w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz profile, a nie okna . Wróć parę stron do góry, wszystko jest w miarę czytelnie opisane :)

 

Wiem, ale chcę poznać zdanie znawców na temat profili.Wiem, ze to nie całe okno (pakiety mają prawie identyczne) i ceny za całość też. Mam duże przeszklenia od południa i sztywność/jakość profili ma tu duże znaczenie - większe niż 2 czy 3 uszczelki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil sam w sobie niewiele się różni sztywnością ale wyrób końcowy już tak bo dochodzi do tego Producent i co tam do środka wstawi

Uwierz, ja np. z Schuco mam do czynienia od ponad 20 lat i z kilkoma producentami miałem przyjemność i różnica w wadzie takiego samego okna dochodziła do 25% !!! A wiesz z czym to jest związane ? Ze stalą jaką dają do środka - a stal = sztywność okna

Zostaw profile - skup się na producencie i ich montażu zwłaszcza że masz mieć HS a to w dalszym ciągu dla wielu ekip montażowych konstrukcja z kosmosu nie nie wiedzą co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...