Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ech, od zawsze wałkujemy tu, że nazwa profili ma niewielkie znaczenia dla końcowego produktu (głównie wpływa na "poziom satysfakcji duchowej" nabywcy, bo np.: marka Schueco ma swoją renomę) . A co, jeśli producent którego wybierasz, w ramach niewiadomo czego zastosuje szybę 0,7 zamiast najczęściej oferowanych 0,5? (np. ma pomyłkowo kupioną listwę do węższych pakietów). Albo w szybie nie oferuje ciepłych ramek? To ma wpływ na Uw. A może okazyjnie dostał stal z odpadu (bo była tak lipna że się nie sprzedawała "w hurtowni") i chce ją wypchnąć a wtedy dostaniesz okna o słabszych parametrach wytrzymałościowych.

A może wszystko jest ok, ale np. w ramach tej samej "Veki" producent stosuje tańsze w produkcji uszczelki a jego konkurent przegrał cenowo z lepszymi z epdm...

Wątpliwości można mnożyć.. dlatego ja tak alergicznie reaguję na porównywanie nazw profili.

 

Sprawa druga - jeśli PSK znajomego musi być rozpędzona do zamknięcia tzn. że coś z nią nie tak. Takie mocne zamykanie szybko doprowadzi do dalszych wad. Szukałbym przyczyn w regulacji lub montażu. Za to potwierdzam fakt: HS zamyka się komfortowo.

 

Ps. tak jak napisali koledzy - więcej już mówi marka producenta okien niż nazwa profili.

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Panowie.

Wszystkie ona są na pakietach U=0,5, bądź 0,6 w przypadku nadgabarytów gdzie mam szyby 6mm zamiast 4mm.

Wszystkie mają ciepłe ramki i uszczelki EPDM (oczywiście nie wgłębiam sie aż tak by wiedzieć czy swissspacer bedzie o wiele lepszy od Masterthermu z Vetrexu czy Chromatech Ultra z MS okna).

Narazie Vetrex a Vece wygląda najlepiej bo podał wszystkie dane (przepuszczalnośc powietrza 4, wodoszczelność 9A - to chyba dobre osiągi z tego co wyczytałem w oknotescie).

Od reszty muszę to zdobyć.

Czy znając powyższe sam profil już jest marginalny ? (tzn nie uzależniać od niego wyboru przy innych parametrach praktycznie tych samych?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia

My jak już ktoś nam wytknął wciskamy ludziom kit i marketing ze szkoleń ;)

Klient patrzy na cenę wbrew pozorom, nie zagłębia się i nie porównuje dokładnie - taka postawa jest w dalszym ciągu

wystarczy skrzydło RU okuć z dociskiem i tylko zasuwnicą przy klamce - otwiera się? Otwiera a że często jak wiatr zawieje to świszcze? Ale kilka zeta taniej w ofercie

Wystarczy uszczelkę dać z niewiadomo czego zamiast z trwałego EPDM - kolejne kilkanaście zeta na skrzydle

Ciepła ramka ze stali szlachetnej (ha ha ha taka ona ciepłą) zamiast Chromateca czy Swisspacera - kolejne kilkanaście

Zamiast np. dedykowana stal przez danego producenta zakupiona chińszczyzna w składzie budowlanym o Lx równym połowie wymaganego bądź z założenia cieńsza niż zaleca system - kolejne dziesiątki złotych na oknie

itd. itd. i nagle okazuje się że można doprowadzić do różnicy w cenie nawet i 20% na tym samym profilu i oknie

 

Możemy długo i namiętnie a temat będzie powracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pewnie te informacje też już gdzieś w wątku były ale z uwagi na jego obszerność ciężko mi teraz na szybko namierzyć, a muszę podjąć decyzję więc odważę się dopytać. Chodzi o rozszyfrowanie różnic pomiędzy nast. pakietami szybowymi:

1) 6T/18/6/18/6T

2) 6XN/18/6/18/44.2XN

3) 6 ESG/16/6 ESG/16/55.2

4) 2B2T/16/4/16/4T.

Trzy pierwsze to pakiety w polach stałych natomiast czwórka to pakiet w drzwiach tarasowych.

Czy któryś z tych pakietów ma zdecydowaną przewagę nad innymi zważywszy, że chodzi o całą ścianę ze szkła od strony południowej.

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet nr 3.

 

Prosta odpowiedź na pytanie "które najlepsze";) Ale zagłębiając się w temat można przypuszczać:

1 - grubsze szkło zapewne wynika z gabarytów przeszklenia.

2 - podobnie jak wyżej, ale od środka klejone (jeszcze mocniejsze, szczególnie w przypadku uderzenia)

3 - hartowane obie zewnętrzne,od wewnątrz jeszcze mocniejsze - sugeruje, że to przeszklenie jest jeszcze większe niż "duże"

4 - najsłabsza. Jako jedyna proponuje 4mm, czyli najtaniej ale i można przypuszczać że łamie wszelkie zasady przyzwoitości "technicznej".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, tak powierzchnia okna to 43 m2, obwód prawie 23m. Drzwi w tej ścianie szklanej to 2x130x260 zwykłe otwierane na zewnątrz (zrezygnowałam z HST) - czyli cieńsza szyba tutaj to pomyłka? Upierać się przy identycznej grubości jak w sekcjach stałych?

 

Edyta: i jeszcze jedno, o ile droższy tak w przybliżeniu może być pakiet 2 od 1 i 3 od 1?

Edytowane przez Jolka Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konstrukcja słupowo-ryglowa w alu witryna składająca się z 9 sekcji stałych i dwuskrzydłowych drzwi tarasowych otwieranych na zewnątrz. Mam 3 wyceny, dwie na Aluprofie, 1 na Ponzio. Każda z innym pakietem, przy czym pakiety 1 i 3 w bardzo zbliżonej cenie. Z kolei pakiet 2 tańszy ale podział witryny mniej korzystny więc raczej skreślam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani przy oszkleniu fasady narażonej na intensywne oddziaływanie słońca, cena szkła nie ma znaczenia. Jeśli "to" ma działać i być bezpieczne, szyby powinny być hartowane i to wszystkie w pakiecie. Każda inna opcja to proszenie się o kłopoty. Ile to będzie kosztowało? Tyle ile musi.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani przy oszkleniu fasady narażonej na intensywne oddziaływanie słońca, cena szkła nie ma znaczenia. Jeśli "to" ma działać i być bezpieczne, szyby powinny być hartowane i to wszystkie w pakiecie. Każda inna opcja to proszenie się o kłopoty. Ile to będzie kosztowało? Tyle ile musi.

 

I to jest słuszna uwaga.

Hartowane wszystkie w pakiecie

Niestety to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam. O różnice w cenie pytam bo chciałabym wiedzieć jakie jest pole do negocjacji w przypadku oferty z pakietem 1. Mogę nawet zapłacić ciut więcej żeby mieć jednego dostawcę witryny i zwykłych okien. Ale jeśli krzyknie 50 % drożej za zmianę pakietu to wezmę ofertę nr 3 bo już mam lepszy pakiet bez negocjacji przy tej samej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samą izolacyjnością człowiek żyje. Przy obecnych zmianach klimatycznych to w ogóle już nie jest problem, który by mi spędzał sen z powiek. Dużo gorzej z kosztem m2 takiej ściany w porównaniu z jakąkolwiek inną technologią jej wykonania. Ale za to jakie widoki...aż po horyzont. Już się nie mogę doczekać.

0,8 W/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję szyby z powłoką termo. Oraz drzwo, które posadzę od tej strony. Górna część jest ocieniona kalenicą, problematyczny może być dół. Nie wiem co można byłoby tam zastosować bez szkody dla enerooszczędności zważywszy na kształt tej witryny - żaluzje zewnętrzne? Nie wypłaciłabym się, drzewo tańsze i też spełni swoją funkcję (jakaś robinia czy coś równie ażurowego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...