Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ja mam te pierwsze ale że szczelnym montażem z na taśmach obustronnie i wysunięciem 2cm poza lico ściany. Druga firma to chyba krzak, Oknoplast chyba słaby jeśli chodzi o parametry w porównaniu z ma okna

Wybacz, muszę zanegować wszystko:

Sprzedawca Ms w tym zestawieniu wypadał słabo, bo skoro firma na starcie "olała" temat prawidłowego montażu (ciepłego)..

Mirox nie jest firmą krzak. To uznany producent z Wielkopolski.

WInergetic Standard? Dziwne, bo spotykam się zwykle z wersją Premium, ale nie znam na tyle oferty Oknoplastu by wskazać różnice. Na pewnie nie jest to profil odbiegający od proponowanego przez Ms salamandra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Mam takie pytanie - czy na podstawie poniższych danych jest możliwe ustalenie współczynnika Uw?

System: IDEAL 7000 NEW

Szkło: 4-18-4-18-4 U=0,5 Ciepła ramka

Listwa: Stal zamknieta w ramie

 

Nie. O ile parametr profili i szyby są mniej więcej znane, to istotne dla obliczenia Uw jest wielkość okna (Uw. to wynikowa przede wszystkim powierzchni szyby i ram, bo wpływ rodzaju ciepłej ramki czy też stali zamkniętej lub nie w ramie można uznać za pomijalny).

 

Tak. Można przyjąć okno referencyjne o wielkości 1230x1480 RU. Taki wymiar często spotyka się w prezentowanych badaniach, ale to ma znaczenie głównie statystyczne, a Tobie chyba chodzi o potwierdzenie info które posiadasz... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy na podstawie poniższych danych jest możliwe ustalenie współczynnika Uw?

System: IDEAL 7000 NEW

Szkło: 4-18-4-18-4 U=0,5 Ciepła ramka

Listwa: Stal zamknieta w ramie

 

 

 

Większość systemów przy głębokości 80 mm + i szybie Ug 0.5 + CR będzie spełniała normy . A nie lepiej żebyś pomyślał o ID8000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. O ile parametr profili i szyby są mniej więcej znane, to istotne dla obliczenia Uw jest wielkość okna (Uw. to wynikowa przede wszystkim powierzchni szyby i ram, bo wpływ rodzaju ciepłej ramki czy też stali zamkniętej lub nie w ramie można uznać za pomijalny).

 

Tak. Można przyjąć okno referencyjne o wielkości 1230x1480 RU. Taki wymiar często spotyka się w prezentowanych badaniach, ale to ma znaczenie głównie statystyczne, a Tobie chyba chodzi o potwierdzenie info które posiadasz... ?

 

Takie mam wymiary okien (tak przy okazji - dziwny jest ten brak informacji dotyczącej Uw - w każdej ofercie , jaką dostałem, ten parametr się pojawiał)

1/ Gabaryt 900 x 1665 (1-skrzydłowe)

2/ Gabaryt 2400 x 1337 (2-skrzydłowe)

3/ Gabaryt 900 x 1037 (1-skrzydłowe)

4/ Gabaryt 1800 x 1665 (2-skrzydłowe)

5/ Gabaryt 2400 x 1565 (2-skrzydłowe)

6/ Gabaryt 1800 x 2480 (2-skrzydłowe)

7/ Gabaryt 2400 x 2480 (3-skrzydłowe, jedno skrzydło stałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość systemów przy głębokości 80 mm + i szybie Ug 0.5 + CR będzie spełniała normy . A nie lepiej żebyś pomyślał o ID8000 ?

 

W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.

Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam wymiary okien (tak przy okazji - dziwny jest ten brak informacji dotyczącej Uw - w każdej ofercie , jaką dostałem, ten parametr się pojawiał)

..

No to nadal nie wiadomo, bo zastosowanie każdej poprzeczki, słupka, skrzydła lub nie wpływa na Uw.

 

Jeśli pytasz z ciekawości, to przyjmij go na normalnym poziomie nie mającym większego znaczenia dla użytkownika.

Znacznie większe straty ciepła będą wynikały ze słabszej szczelności okna / montażu niż z różnicy Uw na poziomie 0,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.

Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.

 

 

korzystniejsza oferta to lepsza cena przy podobnym Uw ?

czy lepsze Uw przy korzystniejszej cenie ?

i co to ma wspólnego z jakością ? nie Jesteś w stanie oszacować po cenie / Uw jakości okien czy też montażu.........przerabiane było dziesiątki razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.

Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.

Uw NIC nie mówi o jakości okien. Co rozumiemy przez jakość? Powtórzę to co już kiedyś napisałem; nie spotkałem kogoś kto po kilku latach użytkowania narzekał by na to że ma U gorsze niż ktoś tam. Spotkałem za to mnóstwo ludzi których szlag trafia przez problemy z wygiętymi skrzydłami. Statyka, najważniejszy parametr a nie jakieś ulotne Uw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych specjalistów:

 

Jaka jest maksymalna WYSOKOŚĆ okien i drzwi tarasowych uznawana za "normalną". Chodzi o to że nie chcę dopłacać ekstra za nietypowy czy egzotyczny rozmiar. W projekcie mam obecnie 285cm, ale przeglądając różne strony i opisy zorientowałem się że niewiele firm oferuje drzwi i okna w takiej wysokości. Mogę to jeszcze zmienić w projekcie.

Drugie pytanie jest o narożny słupek systemowy między przeszkleniami w salonie (te same okna o których mowa powyżej) - czy jest to jakieś trudne/problematyczne/drogie rozwiązanie? W narożniku nie mam w ogóle ściany, cały narożnik w salonie ma być wypełniony oknami.

 

P.S. Czytam na temat okien od kilku dni i wciąż byłem w tym temacie mało zorientowany. Przypadkowo trafiłem na stronkę oknotest.pl i przypadkowo doczytałem się tutaj że prowadzi ją jeden z użytkowników forum - T12345T. Czytałem też rozmowę tegoż użytkownika z innym uznanym specjalistą tego forum - finlandią gdzie finlandia stwierdził że taka strona to tylko dla garstki ludzi (chyba chodziło o brak prostoty i zbyt dużo informacji). Otóż ja należę do tej garstki, staram się wszystko dokładnie zgłębić przed budową domu. Chciałbym z całego serca podziękować T12345T za prowadzenie tej strony w tak pięknym stylu - merytorycznie, obiektywnie, szczegółowo. Ta strona to prawdziwa skarbnica wiedzy. Oby jak najwięcej takich projektów również z innych dziedzin.

 

P.S.2 WESOŁYCH ŚWIĄT! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ktoś docenia http://oknotest.pl/ chwaląc publicznie jego autora. Myślę że sam Andrzej częściej słyszy w telefonie podziękowania od osób szerzej zainteresowanych stolarką niż tylko ceną i parametrem Uw, a w obecnych czasach to jest uznawane za poziom wyższy.. ;)

 

Wracając do Twojego pytania:

285 cm otwieranego okna? To znowu muszę odesłać do Oknotestu - on ma styczność z szeroką ofertą rynku a nie tylko własnym dostawcą jak większość z nas, branżowców.

W oknach plastikowych w kolorze 250 cm wymaga stosowania wzmacnianych technologi (230 kiedyś było uznawane za granicę w kolorze, teraz nikt się nie przyzna, że wszystko co powyżej jest już walką o klienta).

W drewnie - robiłem 270cm. Dość często bywałem na tej budowie i wcale nie z powodu regulacji - z nimi nie ma problemu. Okna były wykonane na specjalnych zawiasach Roto Powet Hinge ze względu na wagę skrzydła (trzyszybowe często poza statyką przekraczają także graniczne, "magiczne" 130kg).

 

Także - zostaje Ci chyba aluminium....

 

Oczywiście to tylko mój skrawek rynku, z którym się spotkałem. Chętnie poznam wszystko ponad to.. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Powoli przekonuję się do aluminium ze względu na ponoć wyższą jego trwałość i sztywność. Jestem w stanie zapłacić więcej jeśli idzie za tym lepsza jakość. Rozumiem że w przypadku aluminium nie ma czegoś takiego jak "normalna" wysokość i nie muszę nic zmieniać? W razie czego to nie problem dla mnie zejść z tych 285cm na na przykład 270cm wysokości. Mogę dopłacić za lepszą jakość, ale nie chcę płacić za fanaberię. Tak się dopytuję bo nie wiem czy źle się doczytałem na tych różnych stronach ale miałem wrażenie że nawet w aluminium problemem jest wysokość ponad 270cm, szczególnie jeśli chodzi o drzwi tarasowe. Chciałbym uniknąć niepotrzebnego przepłacania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie powiedziałem że alu wytrzyma te 285. Zalecam poczekać na wypowiedzi bardziej doświadczonych osób a sugerowałem że przy tej wysokości i adekwatnej szerokości ograniczeniem może stać się waga a nie statyka.

 

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest wysłać zestawienie stolarki do kilku wyróżniających się firm i zobaczyć co przyjdzie w odpowiedziach, a wtedy będąc bogatszym o własną wiedzę skonfrontować to z doświadczeniami innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżniających się lokalnie, a tam mój wzrok nie sięga :D, szczególnie w zakresie firm robiących w alu.

Na pewno zerknąłbym do Oknoplastu, do M&S, do Awiluxu, do Teamplastu. Nie wiem czy jest czego szukać w Vetrexie - jeśli robią alu, to zapytaj we wspomnianym Multiko. Możesz sprawdzić dystrybutora UniMar Tarnów. Ale to wszystko, co przychodzi mi do głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Które okno GENERALNIE jest tańsze balkonowe ze słupkiem stałym pośrodku i otwiera się klamką prawą i lewą część czy okno balkonowe z ruchomym słupkiem tj. z jedna klamką, otwieramy klamką tylko jedną część a druga też jest ruchoma ale otwiera się ją jakimś zatrzaskiem. Można przyjąć wymiary 180cm/230cm szer/wys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dopłaca się za slupek ruchomy /kilka%/ . Slupek ruchomy może mieć także dwie klamki/droższe niż dźwignia wewnątrz/ a także oba skrzydła w okuciach od RU,dzięki czemu jest większe pole do regulacji w przypadku przewiewów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...