Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zupełnie z innej beczki:

nie wiedziałem w któym wtku to napisać:

jestem zaskoczony wiadomościami które dziś przyniosło mi "Forum Branżowe"

Oświadczenie szefa firmy Techmaprojekt z Warszawy o zaprzestaniu produkcji okien PCW z powodu braku rentowności tej dziedziny działalności.

Z żalem to przyjmuję i gratuluję odważnej decyzji i wiarygodnej postawy. Takie firmy należą już do mniejszości, tym bardziej szkoda..

Jednocześnie witamy nowego konkurenta w nowym świecie, jakim jest dystrybucja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin to dopiero początek

W Aluminum zakłady padają jak muchy bo ceny na inwestycjach osiagnely poziom skandaliczny ze tylko wizac taka inwestycje i paść ;)

W PVC to dopiero pierwszy taki sygnal

I faktycznie pochwalic za odwage

Czasy tanich i gównianych okien powoli odchodzą do lamusa - z pożytkiem dla klientów

Utrzymaja sie ci ktorzy trzymaja sie sztywno zalecen systemodawcow i maja obsluge posprzedażną (serwisową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię na temat okna HST. Generalnie chodzi mi o to jakie są jego wady i ograniczenia, poza tymi, które już znam ( słabsza izolacyjność cieplna, konieczność stosowania rolety zewnętrznej i cena) chodzi głównie o szczelność - i o to na ile jest ono później upierdliwe w użytkowaniu ( na przykład konieczność zachowania czystości prowadnic). Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, bo jutro muzszę ostatecznie zdecydować czy takie biorę, czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma konieczności stosowania rolet zewnętrznych, nie wiem kto takie banialuki ci wcisnął

zimny wcale nie musi być i nie jest - wszystko zależy od zastosowanych szyb

szczelność - tu faktycznie wychodzą różnice w profilach i rozwiązaniach i nie musi być nieszczelny

profil na którym jeżdżą sanki musi być faktycznie utrzymywany w czystości by kółek nie zniszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma konieczności stosowania rolet zewnętrznych, nie wiem kto takie banialuki ci wcisnął

 

Ja post Agrafki zrozumiałem tak, że ma ona konkretną ofertę od konkretnego przedstawiciela/wykonawcy. Być może okna zaoferowane agrafce faktycznie są na tyle nieszczelne i zimne, że sprzedawca od razu się zabezpiecza, tzn. przy zakupie tych okien rolety są potrzebne żeby uzyskać jakieś rozsądne parametry. Rozumiem że HS "nie musi" być nieszczelny - ale to nie oznacza że jej HS będzie szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jest mozliwosc . A moze ktos z was zamontowal okno typu FIX z PCV lup ALUMINIUM w plaszczyznie dachu? . Jakiej firmy bylo okno i czy nie ma problemu ze szczelnoscia okna.

 

Czy moze mi ktos rowniez polecic firme ktora wykona mi okno tarasowe PCV HS-a dlugosc : 4000 wysokosc: 2500 dzielone na dwie czesci w obustronnym kolorze..

 

 

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje doradcow . Tylko opini kogos kto ma joz zamontowane okna i moze polecic firme ktora wykonala i zamontowala oraz dala gwarancje na okna. :)

W tym wymiarze - układzie to raczej będzie ciężko znaleźć zadowolonego użytkownika, chyba że

Poszukaj doradców wśród swoich wrogów ;)

Treść przesłania dosyć jasna, nieprawdaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

serdecznie dziękuję Ci Charlie za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanko: a co sądzisz o firmie Sokółka? Dzisiaj dostałam od nich wycenę tyle, że okien sosnowych i ... myślałam, że są drożsi od Kapicy, a tu jednak nie. Sokółkę, znam tylko ze strony internetowej, z rankingów - zajmowali I miejsce. Jednak domyślam się, że te rankingi nie są do końca wiarygodne. Zapłacimy za okna naprawdę ciężkie pieniądze (jest ich sporo a do tego są duże), więc jak mam płacić to za naprawdę porządne okna. Jako fachowiec, z której firmy kupił byś dla siebie okna (raczej decydujemy się na drewno - mam nadzieję, że dobrze robimy). :)

 

Z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Próbowałem bezskutecznie znaleźć w tym wątku jakieś opinie ludzi "z branży" na temat dość dziwnego rozwiązania w oknach firmy OknoPlus a mianowicie profilu Brugmann z niezbyt standardowym wzmocnieniem i wypełnieniem pianką PUR (nazwa handlowa ThermoPlus).

 

Może szanowne grono ma jakieś przemyślenia co do tego rozwiązania ?

 

Wygląda to tak:

http://www.oknoplus.com.pl/uploads/www%20THERMO.jpg

 

Wykonali nawet jakieś badanie potwierdzające Uf=1,0:

http://www.oknoplus.com.pl/uploads/OknoPlus-oknaTHERMOswiadectwoLTB_1.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...