Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

....Pojawienie sie okien z 4 szybami wydaje się wątpliwe, ponieważ jak na razie największe straty ciepła są właśnie przez ramę i skrzydła, do tego cięzsze skrzydło wymusza masywniejsze wzmocnienie, które tylko pogarsza ogólną charakterystyke cieplną.

Niemniej jednak dlatego postanowiłem tutaj napisac o tym profilu, ponieważ jest nowy i mało znany.

Jak na razie wszyscy jednogłośnie, że jest be.

 

Co do konstrukcji szklanych 4 szybowych ze wsp. U = 0,3 W/m2xK to rzeczywiście budowa ta implikuje problemy technologiczne po stronie "szklarzy" i "zgrzewaczy plastiku" :)

Ale szybę o współczynniku 0,3 można uzyskać budową 3 szybową. Nie rozumiem dlaczego tak wszyscy upierają się przy 4 szybach. Pewnie się nie znają a wymądrzają - typowe dla branży budowlanej. Wszyscy znają się na wszystkim, szczególnie po ćwiartce i śledziku :)

Osobną kwestią jest różnica pomiędzy "U" szyby a "U" profilu PLASTIKOWEGO ze wzmocnieniem stalowym. Sądzę, że wartość róznicy ok. 1,0 W/m2xK zdeterminuje olbrzymi mostek cieplny i żadna "ciepła ramka" nie pomoże na efekt "wiadra wody" :)

Co innego STOLARKA DREWNIANA" w standardzie pasywnym :) czyli ramiaku 101 mm z wkładem poliuretanowym - tu już mamy różnicę tylko 0,5 W/m2xK co zapewnia komfort użytkowania do -7 ; - 9 stopni Celsjusza i temp. wewnątrz pomieszczenia + 22 stopni C.

 

Osobną sprawą są cyfry za tego typu konstrukcje. Aczkolwiek myślę, że po podwyżkach za gaz, jakie nam zafunduje Słońce Peru w styczniu 2012 roku to powinno zacząć się już opłacać przy dużej ilości przeszkleń w domku (od 40 - 50 m2 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego STOLARKA DREWNIANA" w standardzie pasywnym :) czyli ramiaku 101 mm z wkładem poliuretanowym - tu już mamy różnicę tylko 0,5 W/m2xK co zapewnia komfort użytkowania do -7 ; - 9 stopni Celsjusza i temp. wewnątrz pomieszczenia + 22 stopni C.

 

Charlie, co dla Ciebie jest wyznacznikiem tego komfortu? Możliwość bezstresowego przytulenia gołego tyłka do tego pasywnego ramiaka? Ja tradycjonalista jestem i tyłek mam odziany więc mam komfort mimo 5-komorowych ram okiennych wbrew zasadom oszklonych szkłem 0,6.

Cenię Twoją wiedzę o szkle ale wypowiedzi typu "drewno, drewno uber alles" są nieco przesadzone. Chyba że będziesz tworzył dla Amway'a dział stolarki drewnianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dokonałam dobrego wyboru - kupuję okna od Adamsa. Może nie jest o nich tak głośno jak o Oknoplast czy Drutex, ale wygląda na to, że to naprawdę solidna i nowoczesna fabryka.

 

3różne firmy gdzie 2(porównywalne) maja kilka opcji do wyboru,ale dobry wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10-12 lat będziesz wymieniał te swoje plastiki a wybulisz jeszcze za utylizację :)

Każdy wybiera rodzaj okien wg swojego przekonania. Ty jednak Charlie próbujesz przekonać wszystkich, że wyłącznie ty masz rację a ci, którzy mają inne zdanie są nierozgarnięci. Ja już miałem okna drewniane w domu ("okna nowej generacji") i dlatego z pełną świadomością w obecnym domu mam plastikowe. Nie ustępują parametrami oknom drewnianym (raczej przewyższają porównywalną półkę cenową) a mam z głowy malowanie. Plastikowe okna przetrwają bez żadnych dodatkowych zabiegów 20-30lat. Drewniane pozostawione same sobie za 10 lat będą nadawały się na opał. W tym roku u klienta wymienialiśmy 7-mio letnie okna jeden z firm, którą polecał Pchełek. Były tak przegnite od wewnątrz, że dziury w ramach można było robić palcem! Za to okna PVC, które obecnie się wymienia zazwyczaj są konstrukcyjnie w pełni sprawne. Problem jest z pakietem szybowym, uszczelkami i ewentualnie okuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu się czasem trafia bubel. Przy drewnie łatwiej o skuchę, bo czasem montaż jest w takich warunkach ekspozycji okna, ze najlepszy produkt się nie sprawdzi. Zdecydowanie nie zgadzam sie, ze po 10latach drewno nadaje sie na smietnik. Po 10 latach MOŻE BYĆ widać, że okno nie było zadbane (zakonserowane mleczkiem pielgnacyjnym), ale NIE POWINNO być tak złe, by trzeba je było wyrzucać.

 

Elfir, zaskakująca jest lektura Twojego dziennika i postów dotyczących okien. Plus za to, że szerzej analizujesz oferty, ale wg mnie za szybko wysuwasz pochopne wnioski. Ok, masz prawo. Przynajmniej zaczynam rozumieć oczekiwania Klientów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem wymieniać sukcesywnie plastiki - VEKA 3K Jezierskiego , po 8 latach a miesiąc temu wymieniłem 3 kwaterowe okno werandowe na drewno.

Plastik wybananował od mrozów :( i nic się nie dało wyregulować a więc siadła konstrukcja !!!. Wiało tak, że firanką wachlowało jak w jakimś Strasznym Dworze :)

 

Okno drewniane mam od 4 lat (pierwsze z wymienionych) i ZERO problemów, wiatr nie hula, lakier cały czas biały - brak wyłuszczeń, macery, pęcherzy, drewno bez żadnych zawilgoceń.

 

Nie mam zamiaru polecać nikomu okien plastikowych bo to w mojej opinii sheet. Okno dobrej jakości powinno przeżyć własciciela a nie co dekadę je wymieniać.

Po tych doświadczeniach z plastikiem nikt mnie nie przekona do okien plastikowych.

 

P.S. na osiedlu gdzie mieszkam wszyscy mają okna do wymiany - producent Jezierski.

Zainteresownym podam adress i niech sobie audytują :)

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...