Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dla porównania - dwie wyceny na okna z Oknoplastu dla identycznego zapytania ale u rożnych przedstawicieli.

Obaj przedstawiciele podają, że robią okna "Thermic".

Tylko u jednego Thermic to 4/14/4/14/4 a u drugiego 4/16/4/16/4

Podstawowa cena okna jest identyczna u obydwóch przedstawicieli!

Obydwoje podają identyczną przenikalność ciepła.

Co więcej jedno okno ma okucia WK 1 a drugie WK2 - w tej samej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jest podejrzanie niska jak na HS- na dodatek w kolorze

oby nie okazało się jak u Elfira że wyceniono ci zupełnie coś innego, nawet PSK ze wspomaganiem jest w cenie raczej Drutów niż Schuco Si82

Powiem tak, dziwna firma co sprzedaje okna po kosztach lub wręcz poniżej realnych kosztów wytworzenia - czyżby podobna sytuacja jak kiedyś w Brokacie na miesiąc przed.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ktoś ci nagadał - sorki

ramka powyżej 22 mm to faktycznie coś już zaczyna się dziać ale 16 lub 18?

Chyba faktycznie większość sprzedawców trzeba wysłać w kosmos ;)

 

Charlie - może zamiast skupiać się na wyższości drewna nad plastikiem stworzysz kompendium wiedzy o szybach by nie pojawiały się w kółko zasłyszane i nieprawdziwe opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że te wyceny są wkurzające :)

Mam 100% różnicy między najtańszą wyceną a najdroższą (dla całego budynku).

Po rabatach: 14 tyś vs 28 tyś przy podobnych deklarowanych parametrach cieplnych całego okna.

 

Przy dwóch innych oknach HKS 5 500 zł vs 8 600 zł

 

EDIT - już wiem, dlaczego Oknoplast ma dwie różne wartości dla Thermic - bo rzeczywiście produkują dwa różne profile o tej samej nazwie o U=0,5 i U=0,6.

Tylko dlaczego cena podstawowa jest taka sama?

 

****

Poza tym mam wycenę dla poszczególnych okien na tańszym profilu, a wycenę końcową, łączną, z policzonymi rabatami, dla droższego profilu, który spełniał założenia w zapytaniu. Nie zorientowałam się od razu, źle policzyłam za pierwszym razem i wyszło zbyt pięknie, aby było prawdziwe, jak się okazało :p

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) współczynnik U w szybkach pogarsza się powyżej szerokości ramki 24 mm. Szyba "schładza się " powodu pewnego zjawiska fizykochemicznego ale to już inna bajka.

 

Natomiast współczynnik U pomiędzy 16 a 22 mm nie zmienia się - nie polepsza się, niestety - jest constans. Jedynie jego wartość versus szerokość ramki jest inna w przypadku innego rodzaju gazu a konkretnie chodzi o krypton. Jest on kilkaset razy droższy droższy od argonu z dwóch powodów - otrzymuje się go (podobnie jak argon) ze skroplenia powietrza ( 1m3 kryptonu = 200.000 m3 powietrza) w odpowiednich instalacjach, których w Polsce nie ma ale są za Odrą co jest chyba zasadniczym powodem wysokiej ceny :).

 

Przykład - współczynnik U = 0,7 z kryptonem można uzyskać w pakiecie szybowym grubości 28mm - 4Termofloat/8 kr/ 4 Fl /8 kr/ 4 Termofloat. Niestety, cyfra problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonin -wiesz, jak gros ofert na okna mam w podobnym przedziale cenowym, a jedna oferta bardzo odstaje, jest tańsza o kilka tysięcy, to chyba oczywiste, że czegoś w tej ofercie nie uwzględniono.

Z powodu mojego braku wiedzy, sama nie dojdę, co nie zostało wycenione, więc bezpieczniej mi taka ofertę odrzucić. Bo potem sie okaże, że nastawię się na tanie okna, ale po doplatach dodatkowych zapłacę tyle samo lub więcej niż w innych wycenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cząsteczki gazu w przestrzeni większej od 16mm bardziej swobodnie

się przemieszczają, a zatem mniej "trzymają" ciepło

 

Nie jest to prawda.

 

Natomiast szyba 4/18/4/18/4 jest szerokim pakietem szybowym.

Jak to zaszklic na ramie. Jak zalozyc prawidlowo podkladki jak producenci je maja na szyby 4/16/4 i na tych podkladkach szkla szerokie zestawy. Potem jedna szyba wisi. Albo listwy przyszybowe sa bardzo waskie i nie trzymaja zestawow.

Ponadto z tego co wiem to szyba srodkowa powinna byc hartowana. Ze wzgledow takich ze takie szyby sie przegrzewaja i srodkowa jako najslabsza lubi pekac.

jak dze sa te zestawy - jak duze przeszklenia. Zwracam uwage ze przy tak duzej przestzreni miedzyszybowej duza ilosc gazu w niej zawrta przy zmianach temperatur bedzie "pmpowac" te szybe. jak bedzie bardzo cieplo to szyba bedzie puchnac. jak bedzie zimno to szyba bedzie sie schodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...