Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający PC PW wystąp!


gall86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotr opisz troszkę swój domek proszę.

jakie masz przemyslenia odnośnie taryf

jaką temperturę trzymacie

ile godzin na dobę Ci pompa chodzi?

 

jeszcze jedno jaką temperaturę pompa dawała w podłogę?

ja ze swojej po wygrzewaniu posadzki jestem bardzo zadowolony

dom po podłodze ok 180m2. dół 90% podłogówka, jeden pokój pół na pół. góra oprócz łazienki w grzejnikach.

jeżeli chodzi o ocieplenie. ściany 30, dach 30, wentylacja mechaniczna, okna słabawe ( 6 lat temu tylko takie były).

zostało mi uszczelnić wlot kanałów z wentylacji do domu z garażu (może się uda) bo przy wietrze to na górze z każdej dziurki (nawet z gniazdka) z płyty gipsowej wieje po cholerze. :o

temp zasilania ustawia się na ok 35-38*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do taryf to chyba dobrze wychodzi. zobaczymy po zimie. będę starał zapisywać ile kwh pódzie w taniej a ile w drogiej.

temp w domu ust na górze 21,5-22 a na dole trzyma się w granicach 23-24. czemu mi odradzali podłogówkę na górze:o, ale kiedyś tylko tak robili:P

pompa jest ust do pracy w godz 22.00-06.00 i 13.00-18.00. pewnie potem trzeba będzie czas wydłużyć.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 1 października do dzisiaj wieczór mam 439kWh. Najniższa zanotowana temperatura zewnętrzna -5,5 stopnia. W domu średnia temperatura to 22,2 stopnia (średnia z miesiąca). Ostatni tydzień to średnio 24kWh na dobę. Średnia z całego miesiąca to 13kWh na dobę. Na razie całkiem nieźle jak na dom, który miałby "po podłogach" 200m2 gdyby nie antresola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r.t a jak oceniasz zastosowanie ekofibera?

 

dziękuję za podawanie wskazań

 

W moim prrzypadku to było optymalne rozwiązanie. Strych mam nieużytkowy, więźba kratownicowa. Układanie tam wełny to była by gehenna. Poza tym zasypali mi rury od reku. Jestem b. zadowolony i polecam wszystkim.

Edytowane przez r.tyrman
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Podbijam temat bo przyznam szczerze że przepychanki instalatorów okraszone przytykami "gruntowców" zniecheciły mnie do śledzenia wątku PCi-PW. Moja pompa działa super. Tak jak pisałem 92dni pracy- 2725kWh. Tylko CO- podłogówka, 20*. Budynek niezamieszkany, bez drzwi wewnętrznych bez wentylacji. Poza jednym przypadkiem zamrożenia wymiennika działa bez zarzutu. Jedynie przy dużym mrozie gdy pompa pracowała z pełną mocą chałas mnie rozczarował. Ale jednostkę zewnętrzną mam zamontowaną na sztywno. Może postawienie jej na wibroizolatorach poprawi ten stan. To zdjecia z zamrożonym wymiennikiem. 30 czajników wrzątku i po kłopocie. Ale dlaczego go tak zamroziło to nie mam pojecia.

DSC00129.jpg

DSC00130.jpg

DSC00131.jpg

DSC00132.jpg

Edytowane przez r.tyrman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...