Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający PC PW wystąp!


gall86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

650 kWh tygodniowo, to chyba lekkie przegięcie. Osobiście ciągle przeglądam posty na temat PCPW i nadal mam mieszane odczucia , co wybrać.

Nie wiemy na ile wykończony jest dom (izolacja). Kolejna rzecz to od jakiej temperatury w domu zaczęło się "rozmrażanie". U mnie obecnie na nieco większy dom (grzejniki, wentylacja grawitacyjna)) + CWU schodzi poniżej 20kWh na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy na ile wykończony jest dom (izolacja). Kolejna rzecz to od jakiej temperatury w domu zaczęło się "rozmrażanie". U mnie obecnie na nieco większy dom (grzejniki, wentylacja grawitacyjna)) + CWU schodzi poniżej 20kWh na dobę.

 

Kiedy uruchamialem pompe strych i szczyty mialy juz welne 15cm a po tygodniu skonczone poddasze na gotowo, czyli od tygodnia dom jest juz dobrze izolowany.

Strych i szczyty 15cm welna, ponizej 25cm welna a na zewnatrz 15cm styro, okna 3 szybowe. Dom startowal od temperatury 0 w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu domach które są uruchamiane zimą PC WP musi władować dużo energii.

W domu jednego forumowicza ponad 200m2 parterowy bungalow pompa śmiga ponad 100 dni i dzisiaj sobie wyliczyliśmy że przy wygrzewaniu budynku który nie ma jeszcze wszystkich przegród pomiędzy pomieszczeniami "zimnymi" i ciepłymi wyszło nam około 28kWh na dobę ::)

W domu pomiędzy 19-20 stopni ...

Pompa na początku musi trochę wciągnąć w budynek zresztą każde paliwo wciągnie :)

Ale tak to jest :)

To u mnie. Poniżej 30kWh/dobę to dobry wynik. Od wczoraj działa rekuperacja (10%, ok. 40m3/h), zobaczymy jaki to bedzie miało wpływ na zuzycie prądu.

Szymek98. Jak po wylewkach sprawdzałem podłogówkę to podłączyłem elektrycznego Kospela i grzałem przez tydzień. Zapłaciłem 1700zł. Ty masz dużą bezwładność i dużo wilgoci. Poza tym wychłodziłeś budynek. Musisz wpompować mnóstwo energii. Dopiero przyszły sezon grzewczy da miarodajny pogląd na zużycie energii. NOMIS. Jak lubisz smród w domu i zabawę w palacza to kominek jest OK. Śledź zużycie u tych którzy już mieszkają a wygrzewanie robili w zeszłym sezonie.

Edytowane przez r.tyrman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz na moim zdjęciu, te okno to nasza sypialnia i obok co........ pompa i się śpi jak aniołek.:sleep:

no widzisz... :) Obecnie jakieś 7m od mojego okna mam sklep, a tam klimatyzator włączający się co kilkanaście minut. Gdyby tak miała chodzić pompa to ja dziękuje... Ale skoro mówisz, że jest ok to kolejny plus dla PCi PW :)

Z chęcią bym zobaczył/posłuchał taką pompę podczas pracy, ale Prostki trochę daleko od Wrocławia :) Może ktoś ma taką pompę w okolicach i chce się pochwalić? Byłbym wdzięczny :)

Swoją drogą to mieszkasz na biegunie zimna praktycznie i pompka z tego co piszesz nieźle sobie radzi. We Wrocławiu jest trochę cieplej więc powinno być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi tak drążąc ten hałas/dźwięk. Masz jakieś specjalne rozwiązania tłumiące w jednostce zewnętrznej?

Widzę, że okna masz dwuszybowe więc teoretycznie przy trzyszybowych powinno być jeszcze ciszej...

Jakoś ciągle mnie to męczy. Już zaakceptowałem niższy COP przy sporo mniejszych nakładach finansowych, ale ten hałas wiatraków ciągle mi nie daje spokoju :) Dobrze, że mam jeszcze trochę*czasu na decyzję*:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi tak drążąc ten hałas/dźwięk. Masz jakieś specjalne rozwiązania tłumiące w jednostce zewnętrznej?

Widzę, że okna masz dwuszybowe więc teoretycznie przy trzyszybowych powinno być jeszcze ciszej...

Jakoś ciągle mnie to męczy. Już zaakceptowałem niższy COP przy sporo mniejszych nakładach finansowych, ale ten hałas wiatraków ciągle mi nie daje spokoju :) Dobrze, że mam jeszcze trochę*czasu na decyzję*:)

Malux twierdzi co innego... Ze bywa glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi tak drążąc ten hałas/dźwięk. Masz jakieś specjalne rozwiązania tłumiące w jednostce zewnętrznej?

Widzę, że okna masz dwuszybowe więc teoretycznie przy trzyszybowych powinno być jeszcze ciszej...

Jakoś ciągle mnie to męczy. Już zaakceptowałem niższy COP przy sporo mniejszych nakładach finansowych, ale ten hałas wiatraków ciągle mi nie daje spokoju :) Dobrze, że mam jeszcze trochę*czasu na decyzję*:)

co ci mam powiedzieć. dla jednego głośno, dla drugiego cicho. słowo przeciw słowu. pracę zaczyna o 22.00 i nie powiem że ni słyszę nic. ale muszę się wsłuchać, jak mieliśmy te mrozy, ponad -20 to było trochę głośniej, ale nawet żonie to nie przeszkadzało. musisz sam posłuchać. masz wyraźniejsze zdjęcie. jak widać naprawdę blisko stoi.P1010031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w poprzedniej pracy były 2 klimatyzatory, chodziły tak głośno że nawet nie szło porozmawiać przy nich. A mojego prawie w ogóle nie słyszę, z odległości kilku metrów już go prawie w ogóle nie słyszę. Sypialnię mam za ścianą jedn. zewn. i jak chodzi w przedziale 100-130% nominalnej mocy to wieczorkiem delikatnie ją słychać. za dnia w domu jest w ogóle niesłyszalna.

Także po tym co było w poprzedniej pracy, wiem że jedne klimatyzatory pracują naprawdę głośno, a inne mogą być bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...