Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający PC PW wystąp!


gall86

Recommended Posts

Jak masz zamontowaną jednostkę zewnętrzną? Masz gumowe amortyzatory?

guma na mrozie traci sprężystość .A wtedy jest moc max.

Nie należy montować na ścianie tylko na oddzielnej konstrukcji.

A z hałasem-- jest jeszcze ważne tło .W totalnej głuszy słychać szum i to daleko bo to ogromny głośnik .

Ale to cichsze od deszczu .Kiedyś uruchamiałem i padał deszcz nie miałem pewności czy pracuję .

 

Zapraszam do mojego albumu

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla sprecyzowania kwestii amortyzacji agregatu - w jednostce zewnętrznej pod sprężarką są zamontowane wibroizolatory.

Jeżeli klient chce montować gumowe wibroizolatory np.

Stopka-gumowa-amortyzator_large.jpg

to musi pamiętać że przy dużych mrozach robi się on bardzo sztywny a po jednym dwóch sezonach guma się rozwarstwia i nadaj się on do wymiany.

Można zastosować profesjonalne wibroizolatory np.

wibroizolacja-faebi-1.jpg

Tylko pytanie który klient zechce zapłacić kilka tysięcy za takie rozwiązanie.

Ponadto głośność przy pracy agregatu to nie dźwięk pochodzący z drgań tylko wynikający z przepływu powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto głośność przy pracy agregatu to nie dźwięk pochodzący z drgań tylko wynikający z przepływu powietrza :)

Oj Michale. Widać, ze instalujesz PC ale nie używasz. Przepływ powietrza to zupełnie inna częstotliwość i tego przez standardową ścianę nie słychać. Za to niskie częstotliwości (sprężarka) potrafią się przenosić przez wiele przegród poprzez choćby rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :)

Bo nikt Was nie precyzuje rodzaju hałasu.

Tak samo jak na 20 osób 15 mówi że ok 5 że nie :)

Dlatego zawsze można urządzenie trochę wyciszyć :)

 

Szumu wynikającego z przepływu powietrza i pracy wentylatorów sie nie da wyciszyć. Natomiast wibracje i wzbudzającą się od nich obudowę można wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumu wynikającego z przepływu powietrza i pracy wentylatorów sie nie da wyciszyć. Natomiast wibracje i wzbudzającą się od nich obudowę można wyciszyć.

 

Kiedyś miałem do czynienia z maszyną której siedem pokryw obudowy wygrywało każda inną melodię. Wykleiłem je od srodka cieniutkim styropianem (takim jaki się kiedyś przyklejało za grzejnikami) . Efekt był znakomity. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...