Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta belka jak i wieniec to chyba specyfika projektów tej pracowni. Teraz też mi się przypomina ta belka - z kierownikiem budowy ustaliliśmy, że wybudujemy tam normalny fundament. Wieniec zakwestionowali wykonawcy, ale kierownik stwierdził że lepiej go zrobić. Coś mi się kojarzy, źe jak jest więcej warstw bloczków to powinno to się spiąć wieńcem. Poza tym wytłumaczyliśmy sobie to tak - mamy dużo przeszkleń i pewnie to będzie miało wpływ na nierównomierne obciąźenie fundamentów, a wieniec pozwoli te obciążenie przenieść i zminimalizować ryzyko pęknięć ścian :) Nie wiem czy nasza teoria jest słuszna, ale lepiej nam się wydawało kasę na to zbrojenie i beton ...

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka coś w tym jest, a konstruktor naszego projektu z opisów wykonawcy lubi komplikować ludziom życie ;)

 

Ka*sia Też w sumie wyszliśmy z założenia, że zapłaci się trochę więcej, ale przynajmniej może nic pękać nie będzie i tak zostało. Szczególnie, że zamierzamy dom postawić dość szybko a nie w kilka lat, więc nie będzie miał się kiedy uleżeć... Ale każdy kto widział zbrojenie i ławy, to mówił że będzie niezły bunkier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, gratuluje rozpoczęcia, trzymam kcuki za dobry kredyt oby bankowość dała radę. My otrzymaliśmy właśnie prawomocne pnb i dziś rozpoczynam nierówna walkę o kredyt i mimo ze pracuje w bankowości to zdecydowaliśmy ze rozpoczniemy budowę dopiero jak otrzymamy zgodę na kredyt. Tak wiec przy dobrych wiatrach startujemy za miesiąc :) jednakcaly czas nie podjęłam decyzji w kwestii ogrzewania :( boje się kosztu pompy ciepła ale z drugiej strony to rozwiazanie najbardziej mi odpowiada ... No i mogę mieć poziome bo mam duża działkę ... Daj znać krok po kroku jak bedziesz mierzył się z tym tematem, z reszta z pozostałymi tez bo budowa to trochę magia dla mnie :) pozdraiwamy serdecznie z południowych rubiezy Wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suprynki z tym czekaniem na kredyt, to tak trochę kiepsko, bo czasu do zimy zostało mało... z drugiej strony IMO ważne aby czas nie był kartą przetargową na korzyść banku... My z wykonawcą podpisaliśmy umowę w której jest klauzula o rozwiązaniu umowy w przypadku odmówienia przez bank kredytowania budowy. Dostaliśmy szybko decyzje pozytywne z wszystkich banków do których złożyliśmy papierki, ale teraz sobie walczymy o marże i zniesienie różnych głupich braków w jednym banku jak dodatkowe pieczątki na projekcie z starostwa itp... bank w sumie też znam od środka :]

 

Z ogrzewaniem to ciężka sprawa, prawdę mówiąc jakbym miał gaz to inwestycja w pompę ze względu na koszt początkowy się średnio opłaca. Ciekawostką jednak jest, że mam działkę w mieście, na osiedlu które ma gaz a gazownia poleciała w kulki. Odpisali, że nie opłaca się im dociągnąć gdyż na mojej ulicy są dopiero 2 budynki (już istniejący nie ma gazu)... Natomiast nie mając na razie gazu, wolę dopłacić i mieć czysto i spokój, a jak zapukają kiedyś do mnie z rurką od gazu to powiem im aby się wypchali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole jednak poczekać, już zaakceptowalismy fakt, ze w tym roku zrobimy max stan 0, a może nawet tylko przejazd - bo wjazd na działkę jest przez rów :) dodatkowo musimy się bardziej przygotować - teoretycznie i psychicznie - z dobrych wieści, to takie ze rezygnujemy z przydomowej oczyszczalni bo gmina w październiku dociagnie kanalizację z wyprowadzeniem na działkę i zamieni drogę szutrowa w asfaltowa :) i to dla drogi gdzie są 4 domy :)) tak wiec póki co śledzę poczynania i deliberuje nad pc i wentylacja - bo pc chcemy pytanie jak to zrobić aby było dobrze i tanio, a co do wentylacji mechanicznej to ceny rekup. Trochę odstraszają a innego pomysłu brak .. Póki co :) pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też będą chyba drzwi weissner. kolor antracyt tak jak brama. super są. jedyna wada ze nie da się w nich zamontować drugiego zamka z "motylkiem".

a u Was chyba najlepiej komponują się jasnoszare-w kolorze bramy. oczywiscie zakłądając ze wszystko będzie tak jak na wizualizacjach-kolor okien, drewno na elewacji, brama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka w sumie w tej kombinacji z elewacją też mi się najbardziej podoba, problem tylko że weissner chyba nie ma takiego koloru w ofercie, dorwałem jakieś jasne z ich oferty i trochę przyciemniłem ;) Innymi słowy trzeba sprawdzić czy to jest rabialne...

 

Moorela Witam w naszych progach i zapraszam do częstszych odwiedzin!

Nie ukrywam, że antracytowe same w sobie najbardziej mi się podobają, choć mam trochę obawy czy u nas się skomponują z resztą elewacji....

Natomiast zdjęcia bardzo chętnie pooglądamy, szczególnie że zastanawiamy się też nad winchesterem na okna :) No i czekamy z niecierpliwością aż zamontujecie żaluzje fasadowe, bo też zamierzamy zastosować a realizacji jak na lekarstwo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka w sumie w tej kombinacji z elewacją też mi się najbardziej podoba, problem tylko że weissner chyba nie ma takiego koloru w ofercie, dorwałem jakieś jasne z ich oferty i trochę przyciemniłem ;) Innymi słowy trzeba sprawdzić czy to jest rabialne...

 

Moorela Witam w naszych progach i zapraszam do częstszych odwiedzin!

Nie ukrywam, że antracytowe same w sobie najbardziej mi się podobają, choć mam trochę obawy czy u nas się skomponują z resztą elewacji....

Natomiast zdjęcia bardzo chętnie pooglądamy, szczególnie że zastanawiamy się też nad winchesterem na okna :) No i czekamy z niecierpliwością aż zamontujecie żaluzje fasadowe, bo też zamierzamy zastosować a realizacji jak na lekarstwo :]

kombinacja winchester plus antracytowe drzwi będzie też u nas :-) zresztą winchester fajnie się prezentuje. ja byłam miło zaskoczona.

Moorela, orientujesz się jaki RAL maja antracyty Weissnera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuszka - o co chodzi z tym motylkiem w drzwiach? gałkę masz na myśli? żeby od środka zamykać bez wkładania klucza? to ja tak mam na tym jedynym zamku w weissnerach i póki co uważamy, że to bardzo fajne rozwiązanie :)

 

Bacardi - mam wrażenie, że z pcv to można zrobić okna w każdym kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka*sia no właśnie, z jednej strony jest coś co by się chciało, a drugiej coś co jest bezpieczne... pytanie czy nie zaryzykować ;)

 

 

Bacardi - mam wrażenie, że z pcv to można zrobić okna w każdym kolorze :)

niby tak, ale jak oglądałem u Pana Mariusza próbniki, to tak różowo nie było, na wizualizacjach mamy jasny ciepły kolor z tym jest ciężko...

Podoba nam się np. winchester, ale on nie jest już tak ciepłym kolorem i boje się jak wyjdzie docelowo w połączeniu z słupkami przy oknach w tym kolorze (z tego powodu odpadł nam raczej antracyt :|), muszę pooglądać parę domków na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winchester winchesterowi nie równy, oglądaliśmy okna Oknoplastu a kupiliśmy w końcu okna MS, własnie dlatego ze kolor i usłojenie nam się bardzie podobało.

 

co do motylka zamykajacego-teraz mamy drzwi do mieszkania z dwoma zamkami, dolny jest na klucz z obu stron, a górny jest na klucz tylko od zewnątrz. natomiast od wewnatrz ma taki wihajsterek do zamykania bez klucza. Czy takie coś masz Tatraku w swoim weissnerze? bo nam powiedzieli w drzwi.pl ze te drzwi są za grube aby takie cuś zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...