Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oglądałam już na stronie :) tylko chciałabym jeszcze "na żywo" pomacać ale drzwi.pl chyba tyko od 10 do 18 są czynne więc za szybko się nie wybierzemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dylatację przy piasku? bo my nie. i chyba w ogóle pierwszy raz coś takiego widzę. ale zaszkodzić nie powinno raczej.

zanim wezwiesz geotechnika, to spróbuj wbić pręt zbrojeniowy w ten piasek. jak wejdzie łatwo i głęboko, to znak ostrzegawczy. sa jakieś konkretne wytyczne, jaki to ma być pręt i jakim młotkiem wbijany - może uda Ci sie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dylatację przy piasku? bo my nie. i chyba w ogóle pierwszy raz coś takiego widzę. ale zaszkodzić nie powinno raczej.

zanim wezwiesz geotechnika, to spróbuj wbić pręt zbrojeniowy w ten piasek. jak wejdzie łatwo i głęboko, to znak ostrzegawczy. sa jakieś konkretne wytyczne, jaki to ma być pręt i jakim młotkiem wbijany - może uda Ci sie znaleźć?

 

O dylatacji kiedyś czytałem, ale nie mam większej wiedzy na ten temat, ale generalnie wydaje się że lepiej jak jest...

 

Z tym prętem to widziałem że wykonawca robił takie testy z swojej strony... Jak do tej pory wszystko tak jak powiedział było OK (ostatnio robiłem kontrolę niwelatorem przy wieńcu), więc wydaje mi się, że wie co robi i przykładają się do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam: od środka takie przekręcadełko do zamykania bez klucza. w weissnerach. nie ma może szału, bo to przekręcadełko się mocniej świeci i trochę tanio wygląda przy klamce, ale mi to akurat specjalnie nie przeszkadza :)

super, ważne ze jest. ono jest pod klamką? i już zamka na klucz od wewnątrz nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka dzięki! :)

Co do pleśni, to zwłaszcza z WM mam nadzieję że nie będę miał takich problemów ;)

Natomiast niewątpliwą zeletą silki jest jej akumulacja i stabilność w momencie gdy chcemy np. powiesić coś ciężkiego. Jedynie z tego co czytałem trzeba zapewnić super izolację, bo jest trochę narażona na podciąganie kapilarne wilgoci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka dzięki! :)

Co do pleśni, to zwłaszcza z WM mam nadzieję że nie będę miał takich problemów ;)

Natomiast niewątpliwą zeletą silki jest jej akumulacja i stabilność w momencie gdy chcemy np. powiesić coś ciężkiego. Jedynie z tego co czytałem trzeba zapewnić super izolację, bo jest trochę narażona na podciąganie kapilarne wilgoci...

 

Z wilgocią to prawda - widać nawet po deszczu - bardzo szybko "łapie" wodę ale też bardzo szybko wysycha, Ma jeszcze jeden plus - podobno ładnie "wycisza" pomieszczenia - zarówno jeżeli chodzi o hałasy między pokojami, jak i z zewnątrz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi, zanim przeczytam dokładnie Twój dziennik, którego będe na pewno stałym gościem (w końcu jestes "dwa kroki" przede mną a lokaliacja "za płotem") to przede wszystkim bardzo Ci dziękuje za dokładne wpisywanie cen - będzię (jest) pomocne w planowaniu wydatków i zamawianiu materiałów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...