Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bacardi, zanim przeczytam dokładnie Twój dziennik, którego będe na pewno stałym gościem (w końcu jestes "dwa kroki" przede mną a lokaliacja "za płotem") to przede wszystkim bardzo Ci dziękuje za dokładne wpisywanie cen - będzię (jest) pomocne w planowaniu wydatków i zamawianiu materiałów!

 

Fajnie że w końcu mój dziennik również może być komuś pomocny, do tej pory to głównie ja korzystałem z informacji od innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka

A to czasem nie jest tak, że w pomieszczeniu mieszkalnym z paleniskiem na paliwo stałe musi być wentylacja grawitacyjna wywiewna lub wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, nie można łączyć wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną nawiewno-wywiewną. ?

 

Wiem że było wiele interpretacji ale ta mi najbardziej utkwiła w pamięci... Inna sprawa, że dobrze by było spiąć otwieranie drzwiczek kominka z odcięciem wentylatora wywiewnego, ewentualnie ustawić instalację na lekkie nadciśnienie...

 

Ja bardziej zastanawiałem się nad tym kanałem dla podpięcia okapu w kuchni, ale jak ostatnio ktoś słusznie zauważył, po co marnować tyle ciepła... W najgorszym wypadku zawsze zostanie mi piękny pion którym można pociągnąć jakieś dodatkowe przewody itp ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś firmę od wentylacji na oku? :) Ja przegląd robiłam głównie cenowy jakiś czas temu i oni proponowali chyba najbardziej rozsądną cenę :) (ani najtaniej ani najdrożej)... Sprawdzałam jeszcze rekuperatory.pl, ale cena była prawie o połowę wyższa niż propozycja skavena...

 

Rekuperatory.pl coś odjechały w kosmos z cenami jakby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka

A to czasem nie jest tak, że w pomieszczeniu mieszkalnym z paleniskiem na paliwo stałe musi być wentylacja grawitacyjna wywiewna lub wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna, nie można łączyć wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną nawiewno-wywiewną. ?

itp ;D

 

ja też tak słyszałam, jak się interesowaliśmy rekuperacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby projekt wentylacji zrobiony przez rekuperatory.pl dla pracowni domy z wizją, ale nie do końca jestem do niego przekonany, rury spiro, przepustnice, tłumiki...

 

Osobiście zastanawiam się nad zmianą na któryś z systemów typu flex jak poniżej, łatwiej ukryć rury, łatwiej wysterować na skrzynkach rozprężnych, łatwe do czyszczenia, nie ma problemu z koniecznością wyciszania kanałów jak na rurach spiro itp...

 

http://www.uniflexplus.pl/

http://www.ground-therm.com/pl/show/149/wentylacja-system-ventiflex

http://www.klima-pol.com.pl/pl,rury-super-tuboflex,53.html

http://sklep.termokontrol.com.pl/9-elementy-wentylacji

 

btw taki system pokazywał mi np. też Antre-Tech na targach

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi dla mnie brzmisz jak znawca tematu :D czuję się jak rybka w wielgachnej rzece wiedzy wentylacyjnej :) aż mi głupio że się wyrwałam ze swoimi "wydaje mnie się..." - jak przystało na totalnego laika w temacie... :)

trochę zgłębiałem temat przez zimę, więcej wiem, więcej wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądałam wrzucone przez Ciebie linki, odniosłam wrażenie, że z naszego terenu była jedna firma, która faktycznie montuje went. mech. Wiem, że na bawienie się na samodzielny montaż się nie pokusimy - totalny brak czasu i wiedzy :), także jesteśmy zdecydowani powierzyć wykonanie od a do z jakiejś konkretnej firmie... Byleby się tylko taka znalazła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka

klima-pol ma biuro na naszym osiedlu :] W sumie to miałem się do nich wybrać obadać, ale jakoś czasu nie było... Andre-Tech też jest nie daleko...

ale jeśli się zdecyduje na te flexy to pewnie samemu położę, ciężko o fuchę aby tyle w parę wieczorów zarobić ;) Niestety te rurki i skrzynki trochę też kosztują...

 

No i pozostaje jeszcze jedno z najtańszych a przy tym chyba i ciekawszych rozwiązań na zwykłych kanałach flex jak u Tatarak...

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, tak sobie czytam o tych daszkach płaskich...

 

U mnie problem polega na tym, że nie mamy ścianek attykowych, zreszta nie wiem, czy przy tarasach uzytkowych takowe się buduje, bo potem jak to sie uzytkuje zx takim murkiem jakby? :confused: No więc my nie mamy attyki i sporą część kosztów pożeraja nam obróbki blacharskie - blacha 2mm gięta w C do której będzie montowana standardowa obróbka blacharska (pas podrynnowy, rynny i pas nadrynnowy), ocieplenie robimy w płyty PIR, bo przy styropianie musielibysmy dać warstwę 20cm, żeby uzyskać dobrą lambda, sama membrana to koszt ok 50zł/m2 no i tak sie składa do tych kosztów całościowych... Także warstwy warstwami, ale jak przejdziemy do szczegółów... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...