Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej :)

jak tam więźba? Jestem po wstępnej rozmowie z moimi dachowcami wstępnie: drewno impregnowane z ich tartaku - w zależności od wielkości zamówienia - 750-820zł brutto za m3 z dostawą. Powinni jutro być u nas na budowie i mam nadzieję, że uda mi się dogadać szczegóły i dokładny namiar na ten ich tartak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi dzięki za wyczerpującą odpowiedź:) w razie czego zgłoszę się po namiary.

A mury rosną ! pewnie serce się raduje co? :)

 

Efekt jest piorunujący! :) Dzisiaj byłem na budowie dopiero parę minut temu i mogłem ją oglądać jedynie przy światłach samochodu, ale mury już są praktycznie wszędzie pod strop. Jeszcze rzuciła mi się w oczy jedna rzecz... na całej budowie nie znalazłem ani jednego popsutego pustaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka ostatnio nie mieliśmy czasu, natomiast zgodnie z ustaleniami z wykonawcą, zamawiać będziemy jakoś w przyszłym tygodniu... na razie mamy namiary na więźbę z tartaku z którym współpracowała już wcześniej nasza dobra znajoma i zarazem kierownik budowy, cena 830m3 netto - więźba sosnowa impregnowana zanurzeniowo.

Btw a można gdzieś obejrzeć tą więźbę z Waszego tartaku? bo cena wygląda zachęcająco... Z jakiego drzewa jest ta więźba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carolinka ostatnio nie mieliśmy czasu, natomiast zgodnie z ustaleniami z wykonawcą, zamawiać będziemy jakoś w przyszłym tygodniu... na razie mamy namiary na więźbę z tartaku z którym współpracowała już wcześniej nasza dobra znajoma i zarazem kierownik budowy, cena 830m3 netto - więźba sosnowa impregnowana zanurzeniowo.

Btw a można gdzieś obejrzeć tą więźbę z Waszego tartaku? bo cena wygląda zachęcająco... Z jakiego drzewa jest ta więźba?

 

Mam nadzieję, że jutro czegoś się dowiem, jak tylko przyjadą dekarze naszego wykonawcy :) od razu postaram się dać Ci znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka*sia wg projektu mamy 235 z doświetleniem górnym. Ale prawdę mówiąc to ani nam się to nie podobało jakoś specjalnie wizualnie, ani nie było praktyczne, a dopłata za takie doświetlenie to ok 1-1,5tyś. Tak więc wstawiliśmy dodatkowe gotowe nadproże aby obniżyć drzwi do standardowych 210cm i chcemy kupić drzwi z zwykłym doświetleniem pionowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem jak to u Was wygląda, faktycznie powinno zostać jak w projekcie. Tak to jest, człowiekowi się projekt spodoba, a dopiero później wychodzi że projektanci trochę popuścili wodze fantazji i jest problem... My trochę szukaliśmy firmy która wykona nam duże przeszklenia do praktycznego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to niestety prawda, na którą łapie się wiele osób :) Wizualizacje zapierają dech w piersiach przestronnością pomieszczeń, światłem, różnymi drobiazgami tworzącymi przepiękną całość... Niestety z reguły dopiero na etapie budowy prawda wychodzi na jaw i okazuje się, że te "przecudne widoczki" czasami mocno mijają się z prawdą :)

Mimo problemów, wierzę , że wyjdzie Wam fajny domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

GUMISIOWA, witam w moim dzienniczku i zapraszam do częstszych odwiedzin :)

Projekty z Domy z Wizją fajnie wyglądają na wizualizacjach, ale patrząc na ilość stali, betonu, skomplikowanie, to sam nie wiem czy bym się drugi raz zdecydował :]

 

btw dzisiaj zalaliśmy w końcu strop i schody!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi gratuluję zalania stropu!!! z uporem dążycie do celu pomimo przeszkód pogodowych. Trzymam kciuki za dalszy postęp prac:)

Jeśli chodzi o dachówkę to w mojej ocenie tylko pod względem atrakcyjności (innych cech opinii i porównań jeszcze nie zgłębiałam) najlepszy wybór:) na kominy ja na chwilę obecną wybrałabym blachę

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...