Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzanie dwóch pomieszczeń przez koze


skromny98046

Recommended Posts

A nie wystarczy podstawowa zasada naukowa która wskazuje, że : "im wyższa temperatura powietrza do spalania tym spalanie pełniejsze"? Sądzę, że temperatura powietrza w pomieszczeniu jest wyższa niż na zewnątrz; chyba, że ta firma opala kozami szałasy na pustyni i to za dnia.

Nie, nie wystarczy, proszę dowody a nie twierdzenie poparte jedynie osobistym "sądzę, że"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerigan...Niektórzy zduni całym swoim życiem i karierą zawodową udowadniali wyższość konstrukcji piecowych od kóz. Niektórzy napisali opasłe podręczniki na ten temat. A Ty chcesz posiąść wiedzę i poznać misję pieca w krótkiej dyskusji na forum, w tym z aktywnymi i chętnymi do występów trollami? To wymaga niestety odrobiny wysiłku i raczej Twojego, a nie naszego...Do dyspozycji na początek masz mojego bloga, w którym znajdziesz sporo, ale na pewno nie podane na tacy. Polecam podręczniki zduńskie...Tam są dowody matematyczne, jeśli ktoś ma słabą wyobraźnię...:)

.

Na tym forum nikt nie twierdzi, że koza to coś gorszego. Często polecamy takie rozwiązanie, ale adekwatne do sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wystarczy, proszę dowody a nie twierdzenie poparte jedynie osobistym "sądzę, że"

 

To jest tak jakbyś chciała żebym Ci udowodnił, że Ziemia jest okrągła..... Może więc poczytaj sobie zduńskie opowieści te na blogach i inne i wybierz co Ci się podoba. A może by tak hypokaustum????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerigan...Niektórzy zduni całym swoim życiem i karierą zawodową udowadniali wyższość konstrukcji piecowych od kóz. Niektórzy napisali opasłe podręczniki na ten temat. A Ty chcesz posiąść wiedzę i poznać misję pieca w krótkiej dyskusji na forum, w tym z aktywnymi i chętnymi do występów trollami? .

nie no bez przesady, zaczęło się od zapytania o pewną koncepcję przekazania ciepła z kozy, przez żeliwną płytę do drugiego pomieszczenia- na bycie zdunką się nie porywam ;) jak będę mogła szaleć z pieniędzmi to sobie zafunduje piękne kafle, nie mówię nie, bloga owszem czytałam już trochę, a co wyjdzie w decyzjach ostatecznych to się zobaczy. Lepiej kombinować przed budową, a nie po i mierzyć siły na zamiary. A trolle to taki element krajobrazu, który zupełnie mi nie przeszkadza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady, zaczęło się od zapytania o pewną koncepcję przekazania ciepła z kozy, przez żeliwną płytę do drugiego pomieszczenia- na bycie zdunką się nie porywam ;) jak będę mogła szaleć z pieniędzmi to sobie zafunduje piękne kafle, nie mówię nie, bloga owszem czytałam już trochę, a co wyjdzie w decyzjach ostatecznych to się zobaczy. Lepiej kombinować przed budową, a nie po i mierzyć siły na zamiary. A trolle to taki element krajobrazu, który zupełnie mi nie przeszkadza :cool:

 

 

Norweskie kozy mają fajne zdobienia, z trollami jako motyw...:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze Batura tak często na forum poruszasz problem trolów, że zaczynam się niepokoić o stan Twoich emocji. Nagminne powtarzanie pewnych nazw może świadczyć o tym, że wszedłeś w jakieś stadium obsesji czy patologii (nie znam się na psychiatrii na tyle żeby to na odległość zdiagnozować). Skup się więc chłopie i nie dawaj się ponosić nieczystym emocjom. Jeżeli trawi Cię jakaś mania wyższości no to musisz po poradę się udać do specjalisty bo ciągłe wracanie do świata trolów musi coś zwiastować a to mnie bardzo smuci. Życzę najlepszego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze Batura tak często na forum poruszasz problem trolów, że zaczynam się niepokoić o stan Twoich emocji. Nagminne powtarzanie pewnych nazw może świadczyć o tym, że wszedłeś w jakieś stadium obsesji czy patologii (nie znam się na psychiatrii na tyle żeby to na odległość zdiagnozować). Skup się więc chłopie i nie dawaj się ponosić nieczystym emocjom. Jeżeli trawi Cię jakaś mania wyższości no to musisz po poradę się udać do specjalisty bo ciągłe wracanie do świata trolów musi coś zwiastować a to mnie bardzo smuci. Życzę najlepszego!

 

Weź ty przestań pierniczyć.Pani zadała pytanie chcąc się doświadczyć to jej fachowiec zresztą z doświadczeniem konkretnie odpowiedział.Jak dla mnie wyglądasz jak "idź stąd".:p.Co ty do niego cierpisz???.Jaka mania wyższości u Batury??? ty masz manie upierdliwości co bardzo smuci ,że ku poprawie nie idzie.Coś o tym wiem i to nie z autopsji.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...