Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odwierty pionowe - problemy ze szczelnością


pmuchars

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie zgodzę się że powietrzne są lepsze. Mam porównanie na naszym osiedlu bo dwa domy (wcześniejsze) mają właśnie zamontowane pompy ciepła powietrzne i to jest dopiero masakra. Zużycie prądu w zimie jest 2-3 krotnie większe niż naszych pomp (odwierty pionowe) bo wymiennik powietrzny działa poprawnie do temperatury ok -5 stopni a potem załączają się grzałki elektryczne w pompie. Efekt jest taki ze sąsiedzi przerzucili się na ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym, zużywają ok 10 m3 drewna na jedną zimę a i tak twierdzą ze jest taniej niż używanie tylko tej powietrznej pompy ciepła.

 

No ale temat dotyczył szczelności odwiertów więc nie kontynuujmy tu dyskusji czy lepsze odwierty czy pompa powietrzna bo nie wnosi to nic to głównego tematu dyskusji.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się że powietrzne są lepsze. Mam porównanie na naszym osiedlu bo dwa domy (wcześniejsze) mają właśnie zamontowane pompy ciepła powietrzne i to jest dopiero masakra. Zużycie prądu w zimie jest 2-3 krotnie większe niż naszych pomp (odwierty pionowe) bo wymiennik powietrzny działa poprawnie do temperatury ok -5 stopni a potem załączają się grzałki elektryczne w pompie. Efekt jest taki ze sąsiedzi przerzucili się na ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym, zużywają ok 10 m3 drewna na jedną zimę a i tak twierdzą ze jest taniej niż używanie tylko tej powietrznej pompy ciepła.

 

No ale temat dotyczył szczelności odwiertów więc nie kontynuujmy tu dyskusji czy lepsze odwierty czy pompa powietrzna bo nie wnosi to nic to głównego tematu dyskusji.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Często wrzuca się pompę ciepła najtańszą na rynku która w dokumentacji ma minimalną temperaturę - 7 i stara porównać z daikinem, atlanticiem lub zubadanem i wtedy pada ogólne stwierdzenie że powietrzna nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się że powietrzne są lepsze. Mam porównanie na naszym osiedlu bo dwa domy (wcześniejsze) mają właśnie zamontowane pompy ciepła powietrzne i to jest dopiero masakra. Zużycie prądu w zimie jest 2-3 krotnie większe niż naszych pomp (odwierty pionowe) bo wymiennik powietrzny działa poprawnie do temperatury ok -5 stopni a potem załączają się grzałki elektryczne w pompie. Efekt jest taki ze sąsiedzi przerzucili się na ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym, zużywają ok 10 m3 drewna na jedną zimę a i tak twierdzą ze jest taniej niż używanie tylko tej powietrznej pompy ciepła.

 

No ale temat dotyczył szczelności odwiertów więc nie kontynuujmy tu dyskusji czy lepsze odwierty czy pompa powietrzna bo nie wnosi to nic to głównego tematu dyskusji.

Pozdrawiam,

Piotrek

 

PC powietrzne są źle dobrane i to jest dowód ,że są gorsze BRAWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wole "psujaca" sie gruntowke niz (nomen omen) "sprawna" powietrzna ;-)

Ty wolisz gruntowe ,miki powietrzne

A co to ma wspólnego z dziurą w wymiennikiem pionowym

 

A mi się popsuła powietrzna .Po miesiącu pracy .

Wymieniłem agregat (5lat gwarancji) 2 godziny pracy.

 

a ile PC powietrznych zamontowałeś ?

Jak porównujesz.

Wytłumacz w jakim celu uruchomisz grzałki jeżeli pc daje np 10 kW przy minus 20 C a budynek potrzebuje też 10 kW.

Co się stanie z gruntową o mocy 8 kW w budynku który potrzebuje 10 kW.

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC powietrzne są źle dobrane i to jest dowód ,że są gorsze BRAWO

 

Ja jestem użytkownikiem pompy ciepła a nie instalatorem, nie podejmuję się porównywania parametrów.

 

Po prostu stwierdzam ze w identycznych domach (taki sam projekt, takie same materiały i wykonanie) zamontowane zostały pompy ciepła o podobnej mocy z różnymi źródłami (Vaillant z pionowym źródłem i Thermia z powietrznym) i przy porównaniu kosztów eksploatacji wychodzi bardzo duża różnica na korzyść pompy z pionowym źródłem. Może da się dobrać lepszą powietrzną - nie wiem i nie jest to tematem dyskusji.

 

Wracając do właściwego tematu:

czy ktoś z dobrym skutkiem używał tego preparatu Fernox LS-1 do instalacji z glikolem? bo jak o nim czytam to głownie podawane jest zastosowanie do instalacji z wodą a nie z glikolem.

 

czy są jeszcze jakieś inne preparaty do uszczelniania?

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie na naszym osiedlu bo dwa domy (wcześniejsze) mają właśnie zamontowane pompy ciepła powietrzne i to jest dopiero masakra. Zużycie prądu w zimie jest 2-3 krotnie większe niż naszych pomp (odwierty pionowe)

Ile płacisz za prąd zimą a ile sąsiedzi mający PC powietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości to nie konkurs która pompa lepsza. Chciałbym się dowiedzieć jak z ta gwarancją w końcu wyszło. Przyznam się ze też myślałem o gruntowej ale u mnie na działce tylko odwiert pionowy. A niestety naczytałem się, ze właśnie z DZ może być różnie i to mnie ochłodziło, niestety :( Bo koszt wierceń jest bardzo duży :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to glikol to sprawdzi się preparat do chłodnic. Tyle, że zazwyczaj potrzebuje on wysokiej temperatury a nie wiem czy możesz w twojej PC "odwrócić obieg" czyli przełączyć na chłodzenie?

 

Mam pompę z opcją chłodzenia więc mógłbym trochę zwiększyć temperaturę odwracając obieg ale nie wiem czy to wystarczy. W lato jak były upały to przy włączonej funkcji schładzania temperatura odwiertu i tak nigdy nie przekraczała 18-19 stopni. No ale teraz nie ma aż takich temperatur więc nie uda mi się dojść nawet do takiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie jeszcze inny preparat:

http://www.hoodchemical.com/geothermal.html - Fix a leak / Geo Loop Conditioner

 

Jest to produkt dedykowany do odwiertów. Jedyne co to po wlaniu preparatu do odwiertu trzeba na 24 godziny zwiększyć ciśnienie do 4 barów i włączyć cyrkulację. więc trzeba zrobić jakiś tymczasowy obieg na oddzielnej pompie cyrkulacyjnej bo w pompie ciepła to chyba aż do 4 barów to raczej nie można podnieść ciśnienia.

 

Czy ktoś z was używał tego preparatu albo słyszał coś o efektach jego zastosowania?

 

Pzdr,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę z opcją chłodzenia więc mógłbym trochę zwiększyć temperaturę odwracając obieg ale nie wiem czy to wystarczy. W lato jak były upały to przy włączonej funkcji schładzania temperatura odwiertu i tak nigdy nie przekraczała 18-19 stopni. No ale teraz nie ma aż takich temperatur więc nie uda mi się dojść nawet do takiej temperatury.

Jak jesteś zdesperowany to możesz zastosować starą sztuczkę kierowców - dolanie kawy "po turecku" (a tak na prawdę "po polsku"). W chłodnicy samochodu działa :) Ale ja bym radził zupełnie coś innego. Skoro nie minęły dwa lata to wal do prawnika i niech papudraki poprawiają odwierty/instalację. Zakładam, że masz umowę i fakturę? Jeżeli jesteś konsumentem to sprawa raczej do wygrania bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym radził zupełnie coś innego. Skoro nie minęły dwa lata to wal do prawnika i niech papudraki poprawiają odwierty/instalację. Zakładam, że masz umowę i fakturę? Jeżeli jesteś konsumentem to sprawa raczej do wygrania bez większych problemów.

 

Gwarancję mam zawartą w akcie notarialnym kupna domu.

 

Jest tylko kilka problemów:

- deweloper okazał się oszustem, nakradł pieniędzy i obecnie jest w stanie upadłości ogłoszonej przez sąd (a syndyk ma to wszystko gdzieś)

- wszyscy wiemy jak szybko działają polskie sądy więc czekając na korzystny dla mnie wyrok miałbym trochę zimno w domu przez najbliższe parę lat

- firma która robiła odwierty tez ma to w d... bo mówi ze umowy nie podpisywali ze mną tylko z deweloperem i ja nie mam żadnych praw

 

A zima już za chwilę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zdesperowany to możesz zastosować starą sztuczkę kierowców - dolanie kawy "po turecku" (a tak na prawdę "po polsku"). W chłodnicy samochodu działa :) Ale ja bym radził zupełnie coś innego. Skoro nie minęły dwa lata to wal do prawnika i niech papudraki poprawiają odwierty/instalację. Zakładam, że masz umowę i fakturę? Jeżeli jesteś konsumentem to sprawa raczej do wygrania bez większych problemów.

To najlepszy pomysł .Tylko musisz wykazać ,że jest nieszczelna (zgodnie z normą). A tu jak z normą (warunki techniczne np dla sieci wodociągowych wykonanych z PE.To trwa parę godzin ,a tak naprawdę 30 minut i musisz mieć pewność ,ze jest odpowietrzone w 100%.

Powietrze pomaga w próbie szczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- firma która robiła odwierty tez ma to w d... bo mówi ze umowy nie podpisywali ze mną tylko z deweloperem i ja nie mam żadnych praw

Znasz jakiegoś prawnika? Bo widzę, że dajesz się za łatwo zbyć... Sądy są jakie są, prawo jakie jest, ale nie jesteś na straconej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz wykazać ,że jest nieszczelna (zgodnie z normą).

Nie do końca. To raczej wykonawca musi udowodnić, że wykonał prawidłowo. Nie warto robić żadnych opinii na własny koszt bo to jest dowód prywatny nieistotny dla sądu. Trzeba tylko złożyć reklamację opisując problem (spadek ciśnienia) i wskazać czego się żąda. Można za darmo skorzystać z porady "rzecznika praw konsumenta" - zaszkodzić raczej nie może :) Za to dolewanie czegoś na własną rękę na pewno wykorzysta wykonawca by odrzucić reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakiegoś prawnika? Bo widzę, że dajesz się za łatwo zbyć... Sądy są jakie są, prawo jakie jest, ale nie jesteś na straconej pozycji.

 

To nie tak ze się daję łatwo zbyć. Przygotowuję oficjalne pismo reklamacyjne do firmy wykonującej odwierty i tak łatwo im nie odpuszczę. Z prawnikami to jest tylko jeden problem. Zanim się do czegoś dotkną to chcą worek kasy ... oczywiście niczego nie gwarantując ;)

 

A teraz po prostu rozglądam się za rozwiązaniem przejściowym na czas kiedy uda mi się ich sądownie zmusić do naprawienia tego odwiertu.

 

Poza tym nawet jeśli nic nie będę robił z tym jednym odwiertem to pozostają mi 2 x 100 m które wystarczą mi na bezproblemowe ogrzewanie dołu (poddasze jest jeszcze nie zrobione a pompa i odwierty były planowane na całość) Ale problem wróci gdy wykończę poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...