Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odwierty pionowe - problemy ze szczelnością


pmuchars

Recommended Posts

A ja od następnego roku będę miał u siebie dwie pompy powietrzną i gruntową...

Gruntówka będzie grzała budynek gospodarczy i biuro:)

Powietrzna będzie grzała dom :)

I jedno i drugie jest budowane w tej samej technologi więc będzie uczciwie opomiarowane.

Więc można by przyjąć że dwie tej samej mocy pompy - 6kW każda będzie działać na tym samym terenie i spokojnie wpisywał koszty abyśmy po jakimś czasie zobaczyli w jakim czasie zamortyzuje się DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Więc można by przyjąć że dwie tej samej mocy pompy - 6kW każda będzie działać na tym samym terenie i spokojnie wpisywał koszty abyśmy po jakimś czasie zobaczyli w jakim czasie zamortyzuje się DZ.

 

Miki, co Ty z ta amortyzacja. Policz sobie kiedy Ci sie dom "zamortyzuje". Wyjdzie Ci, ze jestes "ekonomicznym idiota" od momentu kupna gruntu. :-)

Nie wszystkie dzialania zwiazane z budowa domu to tylko sprawa amortyzacji. Jak bym kupil pompe PW od sprzedawcy na tym forum, to juz w momencie zkupu byl pym kilka klockow do tylu. Chodzi tez o funkcjonalnosc. Wtedy kiedy dom potrzebuje najwiecej energii urzadzenie pozyskuje jej najmniej. Gdzie tu kurde logika (bo ekonomiczny argument chyba juz polegl)? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj towarzyszu (no chyba ze to "pluralis majestatis"). Piszecie to, co kazdy sprzedawca by pisal a kupujacy chcial przeczytac. :-)

Dobra, masz rację .

Wszyscy to oszuści i głupcy .Ty wiesz wszystko.

Tylko ja zamontowałem około 40 gruntowych i 50 powietrznych.

W domu mam powietrzną ,a w firmie dwie gruntowe.

I jest mi obojetne czy ktoś mi zleci montaż gruntowej czy powietrznej

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nudzą was już te przepychanki?

 

Pyxis jak chcesz poczuć prawdziwą adrenalinę wejdź na temat palenie węglem. Uwierz mi dostaniesz kilka wiązek ze jesteś oszołom i oszust i nigdy Ci się to nie zwróci. Jak wejdziesz na temat ogrzewanie prądem to samo.

 

Ostatnio forum przypomina mi dom wariatów który sami sobie tworzymy. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, masz rację .

Wszyscy to oszuści i głupcy .Ty wiesz wszystko.

Tylko ja zamontowałem około 40 gruntowych i 50 powietrznych.

W domu mam powietrzną ,a w firmie dwie gruntowe.

I jest mi obojetne czy ktoś mi zleci montaż gruntowej czy powietrznej

 

No to poco rzucasz takie teksty"

masz pecha (wyjątkowego) - ale jak coś może się popsuć to ...

dlatego montuję powietrzne(też się psują ale na powierzchni)

Sie chlopie zdecyduj. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nudzą was już te przepychanki?

 

E tam nudza. Zawsze sie odezwe jak ktos chce mi wode z mozgu robic. Za dlugo w handlu siedze, zeby nie widzec "ukrytych" intencji "reklamodawcy".

Oplata za platny profil musi sie jakos "zamortyzowac".

A moze po prostu jestem przewrazliwiony :-)

 

PS. Ide zobaczyc do "weglarzy" co oni tam wypisuja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nudza. Zawsze sie odezwe jak ktos chce mi wode z mozgu robic. Za dlugo w handlu siedze, zeby nie widzec "ukrytych" intencji "reklamodawcy".

Oplata za platny profil musi sie jakos "zamortyzowac".

A moze po prostu jestem przewrazliwiony :-)

Coś mi się zdaje, że "przewrażliwiony" to zbyt delikatne określenie (BTW - dlaczego nie używasz PL znaków?). Masz PC gruntową i jesteś zadowolony. OK! Tylko po co tak zawzięcie krytykujesz inne rozwiązania?

Ja rozważałem temat merytorycznie... Miałem 3 opcje:

1. Gruntowa + kolektor poziomy

2. Gruntowa + odwierty

3. Powietrzna

Teraz ZA i PRZECIW jakie brałem pod uwagę

ZA "1" i "2" - lepszy COP zimą

PRZECIW "3" - gorszy COP

PRZECIW "1" - "zmarnowana" ziemia warta lekko 300zł/m2 (nic tam nie wybuduję i nie mam opcji sprzedaży tego gruntu)

PRZECIW "2" - powalające koszty...

PRZECIW "3" - hałas - argument okazał się BZDURĄ.

ZA "3" - najniższe koszty.

Po analizie ZA i PRZECIW padło na powietrzną... Brałem też pod uwagę, że mam korzystną lokalizację ("wysokie" temperatury zimą). Gdybym miał dostęp do gazu ziemnego (za niewielkie pieniądze) to bym w d...ie miał jakieś PC. Wtedy najtańszy kocił kondensacyjny z jak najdłuższą gwarancją to wg mnie najlepsza z punktu widzenia ekonomii inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowany grunt to wg mnie nieco nierafione. Ja mam kolektor zakopany w ogrodzie i nie przyszlo mi do glowy, zebym te 6 arow ogrodka traktowal jako przedmiot handlowy.

Argument ekonomiczny - to zalezy za ile swoaj PCi kupiles. Za ile?

 

Gdybym miał dostęp do gazu ziemnego (za niewielkie pieniądze) to bym w d...ie miał jakieś PC. Wtedy najtańszy kocił kondensacyjny z jak najdłuższą gwarancją to wg mnie najlepsza z punktu widzenia ekonomii inwestycja.

 

Hamuj sie czlowieku, bo nie zmilcze! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamuj sie czlowieku, bo nie zmilcze! ;)

To może ty zacznij po prostu liczyć? Kocioł gazowy 2-funkcyjny za 3kzł kontra PC na 30kzł...

Zadanie matematyczne:

O ile musi być tańsze ogrzewanie za pomocą PC w stosunku do gazu by w okresie "życia" źródła ciepła (zanim trzeba będzie je wymienić na nowe) zbilansowały się różnice inwestycji zakładając, że przyłącze gazu masz np. za 2kzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz duszy "fightera"?

Bez jaj. Jakiego przeciwnika i jakiego sparringu?;-)

 

Wlasnie chcialem merytorycznie przeanalizowac z toba argumenty ekonomiczne. Skoro napisales taka teze : "Gdybym miał dostęp do gazu ziemnego (za niewielkie pieniądze) to bym w d...ie miał jakieś PC" czym mnie zintrygowales, to przedstaw jak to liczyles. Przeanalizujemy wspolnie. Moze sie okaze, ze jakis blad w rachunkach znjadziemy a moze po prostu moje doswiadczenia z gazem z bloku zupelnie sie nie pokrywaja z tym w domu. Ot "tylko" tyle.

 

No i napisz ile Cie kosztowala PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, co Ty z ta amortyzacja. Policz sobie kiedy Ci sie dom "zamortyzuje". Wyjdzie Ci, ze jestes "ekonomicznym idiota" od momentu kupna gruntu. :-)

Nie wszystkie dzialania zwiazane z budowa domu to tylko sprawa amortyzacji. Jak bym kupil pompe PW od sprzedawcy na tym forum, to juz w momencie zkupu byl pym kilka klockow do tylu. Chodzi tez o funkcjonalnosc. Wtedy kiedy dom potrzebuje najwiecej energii urzadzenie pozyskuje jej najmniej. Gdzie tu kurde logika (bo ekonomiczny argument chyba juz polegl)? :-)

 

Nie chodzi o amortyzację domu :)

Chodzi że przy budowie domu o niskim zapotrzebowaniu na ciepło koszt pompy gruntowej - mówimy o kompleksowym koszcie jest nieraz nawet 40-50% droższy a dzięki porównaniu dwóch pomp możemy wyciągnąć przez sezon różnice związane z eksploatacją - przede wszystkim koszty energii elektrycznej

i dzięki temu możemy sprawdzić czy te powietrzne pompy są aż tak "złe " :)

Co do gruntowych to nie ma żadnych uwag bo sam je też montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przedstaw jak to liczyles. Przeanalizujemy wspolnie.

Np pierwsze lepsze porównanie kosztów ogrzewania:

http://www.viessmann.zgora.pl/ABC_ogrzewania_Porownanie_kosztow_ogrzewania.html

Koszt roczny ogrzewania gazem (kocioł kondensacyjny) - 3257zł

Pompa ciepła z COP 4.0 (mało realnym) - 1786zł

Różnica roczna - 1471zł.

Inwestycja:

PC - 30.000 zł

Gaz - 5.000 zł (kocioł 2-funkcyjny 3tys, przyłącze 2tys)

Różnica - 25.000

25.000/1471=17.

Różnica w kosztach ogrzewania będzie się zwracała 17 lat!

Oczywiście obliczenia są bardzo uproszczone ale dają obraz mojego toku rozumowania.

Wiem, że ortodoksyjni zwolennicy PC (albo innego "jedynie słusznego" źródła ogrzewania) zaraz na mnie naskoczą ale co mi tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kazdy widzi to, co chce zobaczyc :-)

 

Teraz zmodyfikuj to dla kosztu PCi = 26 tys zl, nie w sumie malutkiego domu 140m2 a np.230m2, dolicz grzanie CWU oraz przeglady kotla ktory zreszta chyba nie wytrzyma tych 17 lat bez powaznych inwestycji, a sie okaze, ze to wyjdzie 8-9 lat na "amortyzacje" inwestycji w PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...