Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak zupełnie na czuja (bo zarobiony jestem na próby lepszego podumania) to wydaje mi się że przeciętnie użytkowany domek, narażony oknami na słońce, to łatwiej utrzymać w znośnej temp. jeśli jest masywny a nie lekki. W żadnym razie nie wydaje mi się że to bez znaczenia lub (tym bardziej) że latem szkielet łatwiej/taniej utrzymać w chłodzie...

 

Ta akumulacyjnosc w przytaczanym gdzies tu dokumencie daje roznice okolo 5%w skali roku pod katem ew. zyskow w okresie grzewczym.

 

Ja glowne okno tarasowe juz przyslonilem, ograniczylem o dobre 80% nslonecznienie salonu, ale w ciagu dnia przez polowe czasu drzwi tarasowe sa otwarte i to gorace powietrze laduje sie domu.

 

U mnie nawet podlogi osiagnely juz temp ok. 28 stopni, tak sobie mysle, ze jesli mialbym wentylacje wyporowa, to to gorace powietrze nigdy ale to nigdy nie dotarlo by nizej niz na jakies pol metra od sufitu bo na biezaco jest usuwane.

 

U Jaska podlogi sa chlodne, myzle, ze maja normalnie temp. wylewki, jakos tak mi to pasuje do tego iz ma przyjemny chlodzik w domu a moj reku mieli bez sensu te same temp. i gna po calym domu gorace powietrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek niezamieszkany hehe

Temperatra na parterze osiągnęła dziś 26*C.

Okna pouchylane, ale mogę wpuścić sobie syfu.

W okolicy jest pomur ryb. W niedalekim stawie (około 80m) właściciel wszystkie zdechlaki usypał na dużą "kupę" i zostawił niezebepieczone. Śmierdzi jak nie wiem co.

Trzeba by to gdzieś zgłosić.

Teraz przyszła druga fala pomoru, woda w stawie brązowa i nowe trupki pływają. Kupka się powiększy...

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę dokument, mniejsza czy chodziło o zyski, jakkolwiek nie widzę specjalnie związku...

 

Chodzi o to, ze ta slynna "ogromna" wyzszosc akumulacji silki traci nieco jakas farsa, jesli energetycznie to zysk 5% toz to jest w granicach bledu zeby odczuc taka korzysc.

 

Powtorze co mowilem wczesniej: wszystko co w domu jest w srodku plus dowolny material scian plus wylewka akumuluje wystarczajaca zeby z tego korzystac, dokladanie akumulacji przez "bardziej" akumulacyjny material powoduje wiecej problemow niz zyskow.

 

Jesli dom jest super szczelny, a jest szkieleciakiem, to sie wychlodzi o te 5% szybciej, gdzie tu zysk z tych ciezkich silikatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial powoli robi się mało interesujący. Może tak byś co lepsze klatki poumieszczał tu jako zdjęcia?

 

7 sekund to dużo?

Cały filmik ma minimum 5 minut, tak wybieram najlepsze klatki.

 

Secondo, moja kamerka robi ostatnio lipne zdjęcia (wina oprogramowania, muszę je zmienić).

Sama klatka z takiego filmu nie jest tak efektywna jak malutki filmik.

 

Terzo, nie mam bezpośredniego podglądu, łazik jest w wersji light.

Na filmie inni dociekliwi forumowicze mogą dostrzec rzeczy, których ja nie zauważyłem.

Zdjęcie na to nie pozwala.

Być może zbuduję wypasionego, ale na razie nie mam 2 stówek.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze ta slynna "ogromna" wyzszosc akumulacji silki traci nieco jakas farsa, jesli energetycznie to zysk 5% toz to jest w granicach bledu zeby odczuc taka korzysc...

 

Nie sądzę aby tu chodziło o zyski, a raczej o stabilizację temp. i chyba dużo zależy od ogrzewania (w wielu aspektach). Nie mam siły myśleć i pisać więcej teraz bo padam na ryjek (jeszcze nie w swoich silikatach)... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...narażony oknami na słońce, to łatwiej utrzymać w znośnej temp. jeśli jest masywny a nie lekki.

...że latem szkielet łatwiej/taniej utrzymać w chłodzie...

 

popraw mnie jeśli błądzę, ale właśnie napisałeś, że akumulacja nie ma żadnego znaczenia,

a lekka i ciężka konstrukcja tak samo zachowuje się narażona oknami na słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu błąd - jeśli słońce naparza Ci Artur na elewację ... to styropian a później mur Ci się ogrzewa ... ileś tam jest wstanie wytrzymać / obronić się

później ... już nie ...

 

kiedy będzie to później u CIebie? juz nie w tym sezonie - dom masz zawilgocony - wilgoć technologiczna , w zimie reku bedzie "rzygało" wodą , porozmawiamy dokładnie za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie sobie, rośnie. Niby brak pokarmu i ciemno, ale rośnie.

Kanał wylotowy przy styku z rurą idącą do piwnicy.

Film ma 7 sekund. Można poświęcić...

 

Spróbuj wylot z wentylacji/requ wpuścić w tego maxowego GWC i poobserwować. Smrodu nie zaciągniesz do chałupy, a przepływem powietrza może wygonisz te komary i pleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie jeśli błądzę, ale właśnie napisałeś, że akumulacja nie ma żadnego znaczenia,

a lekka i ciężka konstrukcja tak samo zachowuje się narażona oknami na słońce

 

Absolutnie nie. Może nie napisałem całkiem jasno (ach te podwójne przeczenia w PL?), powinno być: "Absolutnie nie sądzę że to (czyli masywność ścian) jest bez znaczenia, a tym bardziej (nie sądzę) że latem szkielet łatwiej/taniej utrzymać w chłodzie... "

 

Uważam, że w zdecydowanej większości przypadków akumulacyjność budynku ma znaczenie, i sprzyja utrzymaniu znośnej temperatury w takie upały (a również w sytuacjach opisywanych przez miłoszenko, jak liczne imprezy np. zimą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Może nie napisałem całkiem jasno (ach te podwójne przeczenia w PL?), powinno być: "Absolutnie nie sądzę że to (czyli masywność ścian) jest bez znaczenia, a tym bardziej (nie sądzę) że latem szkielet łatwiej/taniej utrzymać w chłodzie... "

 

Uważam, że w zdecydowanej większości przypadków akumulacyjność budynku ma znaczenie, i sprzyja utrzymaniu znośnej temperatury w takie upały (a również w sytuacjach opisywanych przez miłoszenko, jak liczne imprezy np. zimą).

 

Pytanie tylko czy sciana z BK podczas takiej imprezy ta odczuwalnie gorszy efekt?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy sciana z BK podczas takiej imprezy ta odczuwalnie gorszy efekt?

 

To trochę rzecz względna, może nie bo to zbyt krótki czas (chyba że robisz n-tygodniowe maratony :D ), zupełnie inaczej niż np. aktualne upały.

EDIT: jednak myślę że licznej dłuższej (~6h) imprezie to może być odczuwalna różnica...

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...