Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Dla tych domów każde z proponowanych rozwiązań jest lepsze.

Oczywiście rozmawiamy o nowych domach które korzystają z doświadczeń z przeszłości ( w sensie pozywtywnym).

Teraz mamy inwestora z takiego domku.

Które rozwiązanie jest dla Niego lepsze?

Oczywiście te najbardziej wypromowane. I tak będzie lepsze od tych standardów z czasów komuny.,

Inne wynalazki teoretycznie nie sprawdzone/nie promowane będzie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak zagwarantować, przy minimalnej wymianie (75m3/h), odpowiednią jakość powietrza "dla nosa" w każdym miejscu jego przebywania, zwłaszcza jak w jednym miejscu siedzą dłuższy czas trzy "nosy".

 

np. http://www.aereco.com.pl/product/tda

albo

http://www.aereco.com.pl/bxc_wbud-voc-co2

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa zużytego pod sufitem będzie grubsza w miejscu gdzie trzy nosy.

a jak ta "poducha" grubsza to bardziej prze w sufit bo przecież chce latać więc pomaga jeszcze wyciągowi...

polazłem i pomierzyłem teraz gdy nic się nie gotowało i nie świeci słońce ...

przy podłodze 24,3*

w połowie 25,0*

anemostat 25,3*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ta "poducha" grubsza to bardziej prze w sufit bo przecież chce latać więc pomaga jeszcze wyciągowi...

polazłem i pomierzyłem teraz gdy nic się nie gotowało i nie świeci słońce ...

przy podłodze 24,3*

w połowie 25,0*

anemostat 25,3*

Bądź tu mądry (dla laika).

Przy temperaturach z wczoraj i dzisiaj masz za dużo :p

Przy domku bez wentylacji mamy mniejsze temp w domku.

Wietrzenie domku przez całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy upałach jesteś górą.

Podaj temp na poddaszu w czwartek o 19-stej.

Wszyscy podajcie temperatury na poddaszu z czwartku.

Wszystko w temacie.

Wyjdzie która wentylacja jest najbardziej pożądana :)

U mnie piętrówka, słabe ocieplenie stropu żelbetonowego z WG (z lat 70-tych)

Tylko 30*C na plusie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź tu mądry (dla laika).

Przy temperaturach z wczoraj i dzisiaj masz za dużo :p

Przy domku bez wentylacji mamy mniejsze temp w domku.

Wietrzenie domku przez całą noc.

jeszcze wczoraj wentylacja chodziła na max ale po południu pogoda się załamała więc zredukowałem wietrzenie na ok. 200m3/h...

dzisiaj było dość słonecznie więc ciepełko się utrzymuje ...

przy zimnych nocach nie ma co szaleć z wentylacją bo wystarczy kilka dni kiepskiej pogody i ogrzewanie "pyknie" ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie linczowałem.twierdziłem jedynie,że przy stężeniu powyżej 2000ppm mam rano kaca i nie wynika to ze spożycia.

Magiczna granica jak to nazwałeś 1000ppm,to dane podawane przez Światową Organizację Zdrowia.Ufam tym danym bardziej niż lobbowanym normą.

Wiem jedynie że 150m3/h WM tego nie spełni a 75m3/h spełni.

Zamiast pieprzyć głupoty zapoznał byś się o tych kratkach sterowanych stężeniem CO2 i przełożył na jaki ludzki język,coby się zastanowić czy to dobre rozwiązanie.Ja laik ale wydaje się niezłe.Twoje trzy nosy miały by większy komfort.Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kratek z czujnikiem CO2, które montujemy w salonie, sypialni i pokojach dostawiamy kratki higrosterowane z czujnkiem ruch montowane w kuchni, łazienkach, WC i mamy samosterującą WMG z wymianą powietrza tam gdzie trzeba.

 

Dla domu piętrowego - u siebie - będę dodatkowo instalował przepustnicę oczkową na centralnym wywiewie na parterze, sterowaną czasowo aby w nocy odłączyć lub zmniejszyć do miniumum wywiew bo sypiania i pokoje dzieci znajdują się na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google mówi, że kratka kosztuje jednego krocia. A 1 kroć to 130€:

http://www.ecoenergysolutions.ie/details.php?id=aereco_bxc_multifunctional_humidity_sensitive_exhaust_u

 

EDIT: "Kratki BXC.CO2 mogą kontrolować pracę nawet pięciu innych kratek BXC bez czujnika CO2, tworząc system, który można dostosować do wielkości obsługiwanego pomieszczenia."

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google mówi, że kratka kosztuje jednego krocia. A 1 kroć to 130€:...

 

EDIT: "Kratki BXC.CO2 mogą kontrolować pracę nawet pięciu innych kratek BXC bez czujnika CO2, tworząc system, który można dostosować do wielkości obsługiwanego pomieszczenia."

 

Oj wydaje mi się że to cena kratki higro a nie CO2, ta druga będzie pewnie z 5x droższa (a więc "bardzo") niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się że to cena kratki higro a nie CO2, ta druga będzie pewnie z 5x droższa (a więc "bardzo") niestety...

 

Chyba tak ..., tym bardziej że sam czujnik to ze 400zł trzeba dać. Chociaż to nie może być aż x5. x2 będzie bardziej realne.

 

nydar, jak się dowiesz u źródła jaki jest koszt tej kratki to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...