Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak u nydar ,czy inaczej rozwiązałeś nawiewy i wywiewy?

Czy przy tym bezpośrednim nawiewie nie ma uczucia ,że ciągnie po nogach chłodem?

u mnie na razie wlata kilkoma nawiewami w jednej części domu a wylata następnymi kilkoma w innej ...

docelowo jak się zabiorę do drobnej demolki ma być jeden centralny nawiew w klatce schodowej ( część holu i salonu.. )i dziewięć wyciągów ...

 

jak zrobisz jedną wielką dziurę nad wyrem i mocniej puścisz to będzie wiało ...;)

tak jak w każdej innej wentylacji mechanicznej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...docelowo jak się zabiorę do drobnej demolki ma być jeden centralny nawiew w klatce schodowej ( część holu i salonu.. )i dziewięć wyciągów ...

 

A dajesz ten nawiew u dołu czy jakoś inaczej?

 

Cholewka mi by pasowało go dać na klatce schodowej ale od sufitu (klatka wys 2 kondygnacji tj. prawie 6m, są takie niby "kraty" nawiewne kierowane ale nie wiem czy puszczona w dół (w kierunku podłogi parteru) będzie wystarczająco skuteczna aby robić co należy. Jak uważacie chopacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajesz ten nawiew u dołu czy jakoś inaczej?

 

Cholewka mi by pasowało go dać na klatce schodowej ale od sufitu (klatka wys 2 kondygnacji tj. prawie 6m, są takie niby "kraty" nawiewne kierowane ale nie wiem czy puszczona w dół (w kierunku podłogi parteru) będzie wystarczająco skuteczna aby robić co należy. Jak uważacie chopacy?

dam w centralnej części stropu obok filaru ( w środku tego słupa jest rura od GWC...)

http://img825.imageshack.us/img825/5533/sdc11236dp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam w centralnej części stropu obok filaru ( w środku tego słupa jest rura od GWC...)

 

Eeee hmmmm....

http://www.annad.w8w.pl/file/psycho/zludz/49.jpg

:) ajgaryt, znaczy się będzie wiało w dół od sufitu nad parterem? No właśnie z takim miałbym trochę trudno, chyba najpierw spróbuję od sufitu piętra, ew. później coś wymyślę. thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się będzie wiało w dół od sufitu nad parterem? No właśnie z takim miałbym trochę trudno, chyba najpierw spróbuję od sufitu piętra, ew. później coś wymyślę. thx

będzie wiało z boku na klatkę ...

u ciebie z sufitu tez da radę bo przecież nawiewane jest chłodniejsze wiec i tak będzie chciało opadać do samego dołu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba o to chodzi aby się porozłaziło do pomieszczeń przylegających ( przecież z nich wyciągasz, napływa świeże z korytarza...)

 

Prawda prawda, ino byle nie wszystko na piętro (tam holik 4m2 + 3 pomieszczenia) lub już cieplejsze pod sufitem parteru ;) Opatrze sobie te anemo-kierownice, one są jakoś ustawialne. Dzięki za dobre prognozy, jestem zatem dobrej myśli!

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak się rozłazi zależy od wydajności wyciągów w poszczególnych pomieszczeniach ...

dasz mocny w kuchni to większość do kuchni...

itp. itd ...

 

No niby, ale sami ście (z Nydarem znaczy) mówili że lepiej na dole (przy podłodze?) jak u sufitu. Czy mi się wymyśliło? Jakkolwiek, spróbuję opanować to tornado ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo jak się zabiorę do drobnej demolki ma być jeden centralny nawiew w klatce schodowej ( część holu i salonu.. )i dziewięć wyciągów ...

Te wyciągi planujesz połączyć w jedną całość ,czy raczej podobne rozwiązanie jak u nydar?

Czy twoje rozwiązanie przewiduje wentylator wyciągowy,czy tylko wentylator nadmuchowy,a reszta grawitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyciągi planujesz połączyć w jedną całość ,czy raczej podobne rozwiązanie jak u nydar?

Czy twoje rozwiązanie przewiduje wentylator wyciągowy,czy tylko wentylator nadmuchowy,a reszta grawitacja?

u mnie wszystkie wyciągi w jeden kanał i przez wymiennik ZWU na zewnątrz...

niezależne wentylatory na wlocie i wylocie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...