Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Im mniej tym lepiej.

 

OK, zostawię sobie furktę (na dołożenie przepustnicy z siłownikiem), nie muszę zakładać od razu jeśli nie wiem czy wilgotność nie będzie zbyt niska.

 

Możecie polecić jakieś konkretne nawiewniki (kratki)?

Czy mogę dojść do nich rurą 150 (taki mam przepust w stropie) czy od razu za tym przepustem przejść na większą średnicę?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Im mniej tym lepiej.

 

OK, zostawię sobie furktę (na dołożenie przepustnicy z siłownikiem), nie muszę zakładać od razu jeśli nie wiem czy wilgotność nie będzie zbyt niska.

 

Możecie polecić jakieś konkretne nawiewniki (kratki)?

Czy mogę dojść do nich rurą 150 (taki mam przepust w stropie) czy od razu za tym przepustem przejść na większą średnicę?

Ja mam GWC fi 110 a w pomieszczeniu gospodarczym rura ocynk fi 120 chyba i do kratki 40 x 40cm. Może być i 150,czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GWC fi 110 a w pomieszczeniu gospodarczym rura ocynk fi 120 chyba i do kratki 40 x 40cm. Może być i 150,czemu nie?

 

Ście tu chyba pisali, aby możliwie płynnie i powoli ten nawiew słał się nad podłogą, stąd ta myśl. Patrzę do arkusza (memory, find) 100m3/h @ fi150 = 1,6m/s (będzie dudnić :D wg. TB)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już projekt i teraz tak - chcę byc czwartym do testowania WMG.

 

Nieeee, ja chcę być czwartym! :p

 

moment moment nie wiem czy aby będziecie czwarci bo jeszcze jestem ja w kolejce :)

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/854/bek7.png

 

( trzymam za słowo takiego jednego osobnika co mi obiecał to wszytko ogarnąć - mam nadzieje że pamięta ;))

 

edit: tam gdzie bedzie centralka reku ( jaka jeszcze nie mam pojęcia ) zrobię też wyciąg.

Zostaje jeszcze druga cześć tego pomieszczenia która będzie coś na kształt garażu bez bramy garażowej. Pomieszczenie to będzie całkowicie odizolowane od domu - jak je wentylować ?

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję w szkielecie więc bedzie chyba łatwiej przeprowadzić kanały ale na parterze chciałbym zrobić wejście z GWC do PG (prawy dolny róg) tam rura pod ścianą celem ogrzania i potem znowu w podłogę i do holu, albo alternatywnie w ściane i w holu przy łazience kratka (pomarańczowe). Buduję na pustce podpodłogowej i zastanawiałem się czy nie pociągnąć drugiej nitki GWC i wypuścić ją centralnie pod domem. Zimą miałbym od spodu trochę cieplej.

 

następny odważny ;) hehe.

moim skromnym zdaniem użytkownika to projekt masz fajnie przemyślany.

jeśli mnie pamięć nie myli to GWC będziesz miał na dość znacznej różnicy poziomów więc podejrzewam świetne warunki do działania wg. praktycznie wzorcowych założeń "twórców" :) - ciepłe do góry.

nawiewy chyba są optymalnie rozmieszczone i chyba bym nie komplikował tylko jak napisałeś że wyjście jest jak pomarańczowego to zostawiłbym go tam i na górze też jak pomarańczowy w rzucie .mam nadzieję ,że zrozumiale napisałem ;)

drugie GWC pod dom to fajny pomysł, mam taką namiastkę podłączoną do kominka.dosłownie parę metrów, zawsze to nie wpada minusowe powietrze kiedy kominek nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem użytkownika to projekt masz fajnie przemyślany.

Dzięki, trochę nad tym siedziałem, co zresztą widać w dzienniku. Od gotowców po narysowanie własnego.

jeśli mnie pamięć nie myli to GWC będziesz miał na dość znacznej różnicy poziomów więc podejrzewam świetne warunki do działania wg. praktycznie wzorcowych założeń "twórców" :) - ciepłe do góry.

nawiewy chyba są optymalnie rozmieszczone i chyba bym nie komplikował tylko jak napisałeś że wyjście jest jak pomarańczowego to zostawiłbym go tam i na górze też jak pomarańczowy w rzucie .mam nadzieję ,że zrozumiale napisałem ;).

Pamiętasz dobrze na 60m mam 10m różnicy terenu, czyli niezły komin. Z pomarańczowym rozumiem ale w rzucie wyjdzie w podłodze na środku holu na poddaszu czyli zonk. Ale może uda się przesunąć go w ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge byc dziesiaty, byle zacząc w tym roku. Wersja bedzie ortodoksyjna z GWC > GMC+RSS > wentylacja.

Ponizej rozmieszczenie nawiewow do konsultacji :)

Pierwotnie chciałem robić wersje a'la kszhu czyli wg jego opinii z nawiewami w kazdym pomieszczeniu i nawet to sobie juz rozrysowalem, ale w miedzyczasie stary projekt poszedl do kosza bo byl...powiedzmy ze za duzy :p. Jak mawia jasiek to nie stacja kosmiczna i stwierdzilem ze 2 nawiewy wystarcza.

Mam watpliwosc czy nawiew u góry doprowadzony z dołu w gabinecie niedaleko komina uda mi sie skutecznie odizolowac i nie bedzie mi sie powietrze grzalo zanadto podczas palenia.

Wybor lokalizacji nawiewu na gorze mam wlasciwie mocno ograniczona powierzchnia sciany, bo kratka powinna byc spora.

wmg 0a.jpgwmg 1a.jpg

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie - bo zalozenie jest takie ze tego powietrza bedzie niewiele, a nawiew w kazdym pomieszczeniu powoduje ze rezygnuje z mozliwosci samoregulacji. I zamiast wymieniac wiecej tam gdzie wiecej ludzi i cieplej - bedzie dmuchalo stalym i niewystarczajacym strumieniem.

 

zastanawiam się czy na parterze nie będzie wystarczający 1 nawiew z kotłowni przy łazience ale pewnie chodzi o to ,że i tak na piętro musisz rurę poprowadzić tamtędy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...