Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Uwielbiam twój sposób krytyki.,,bardzo dyskusyjna wentylacja". Wentylacja wyporowa to znany i stosowany sposób wentylacji na świecie.U nas mało popularny i nie stosowany bo któż by kupował centrale 300-500m3/h.Jak się podeprze jeszcze kłamstewkiem o sprawności rekuperator 90% i więcej,to ruch w interesie jest.

,,bez konieczności ocieplenia nieużytkowego poddasza" Co za różnica,czy ja ocieplę strop czy dach.Kasa taka sama na izolację,a straty ciepła przez strop zerowe.W bilansie ciepła budynku to znacząca pozycja.

Nie przesadzaj z tą skutecznością wentylacji wyporowej bo jak sam podajesz masz latem 27 C ( to nie jest komfort ) PS zakład aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Z tego co wiem to tylko jasiek&co narzeka na rekuperatory,czyżbyście razem nie propagowali wentylacji hybrydowej zamiast mechanicznej z odzyskiem ?

praktycznie w każdej instalacji montuje centralę wentylacyjną z rekuperatorem...:yes:

klient płaci to klient wymaga ...:D

 

a od moich dłubanek we własnej chałupie wara ...( takie hobby...:p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzaj w kółko 27oC,bo już mnie nudzi tłumaczenie że mam całą południową elewację ze szkła i jest jeszcze nie zabezpieczona od słońca.Będzie zabezpieczenie,będziem mierzyć.

u mnie mają być żagle w sypialniach od wschodu bo słonko bardzo w ślepia świeci z rana ...:yes:

obecnie mam 23,5* w chałupie przy zewnętrznej 29* i całym dniu słonecznym...

z GWC leci 12,5*( z centralnego nawiewu w korytarzu ...), na anemostatach wyciągowych w kuchni z oknami od zachodu jest 28,3* ( w pomieszczeniu 23,7* )

went. cały czas niezmiennie na 120m3/h ...( już niedługo montaż nowych wentylatorów i będzie można podkręcić do ponad 500m3/h ...:yes: )

 

ps. żona twierdzi że jest za chłodno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się :cool: Po pierwsze to na razie nie było jeszcze żadnych upałów , pogadamy o 23 C w środku po 2 tygodniach upałów do 30 C i wyżej noc i dzień, Po drugie jasiek nie ma szkieletowca i zerowej akumulacyjności co przy krótkotrwałych zwyżkach temperatury również zabezpiecza go przed przegrzaniem ( ciebie nie ). Jestem spokojny wynik zakładu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że aktualny.

Nie powtarzaj w kółko 27oC,bo już mnie nudzi tłumaczenie że mam całą południową elewację ze szkła i jest jeszcze nie zabezpieczona od słońca.Będzie zabezpieczenie,będziem mierzyć.

Będę powtarzał tak długo jak długo bez dowodów będziesz pisał o super wydajności wentylacji wyporowej za 2 PLN w szkieletowcu działającej jak klima ( no może trochę przesadzam ale taki kontekst mają twoje wypowiedzi ). Pomyślałeś kiedyś jaka temperaturę będziesz miał latem np. po 3-4 h od wyłączenia prądu ( awaria ) a może już możesz coś na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surgi.Przy izolacji pochodzenia roślinnego nie jest ważne czy są dwa czy 15 dni upału.Ważne aby średnia dobowa temp.nie przekraczała 20oC. Izolacja IPR działa trochę inaczej niż ceramika z wełną czy styropianem.Domy z izolacją styropianową czy z wełny mineralnej przy długotrwałych upałach mają tendencję do przegrzewania a domy z izolacją IPR nie.Wynika to ze znacznej różnicy ciepła właściwego IPR i styropianu czy wełny mineralnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 23,5* w chałupie przy zewnętrznej 29* i całym dniu słonecznym...

z GWC leci 12,5*( z centralnego nawiewu w korytarzu ...), na anemostatach wyciągowych w kuchni z oknami od zachodu jest 28,3* ( w pomieszczeniu 23,7* )

went. cały czas niezmiennie na 120m3/h ...(

 

a tak jest o 23:00 ...

na zewnątrz 16,7* ( wieczorem przeszła burza ...)

nawiew z GWC 12,5*

w kuchni 23,2*

anemostat w kuchni 23,5*

wylewka ( podłoga ) 23,3*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28-23 to sporo.Jednym słowem potwierdzasz,że wyporowa skuteczna latem nawet przy 120m3/h.Przy 500m3/h to klima taka,że drżyjcie narody.

obstawiam że 300m3/h wystarczy ale się zobaczy , przy obecnej temp. z GWC pompując z taką wydajnością zrobiło by się po prostu chłodno w środkowej części domu i załączyło ogrzewanie ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat.

W tej chwili mam klasyczną WM (nawiew w czystych pomieszczeniach, wywiew w brudnych) ale zastanawiam się nad przeróbka instalacji na patent Nydara.

Zostawilbym jeden centralny nawiew w holu na parterze, a wszystkie inne pomieszczenia wywiew - włącznie z sypialniami na poddaszu.

Dlaczego? bo jakoś wydaje mi się, że przepływ powietrza byłby bardziej naturalny - chodzi mi głównie o te sypialnie u góry, bo pomimo nawiewów, całe cieple powietrze idzie do sypialni do góry i jest tam o wiele cieplej niż na parterze.

Zadziała to u mnie czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości termometr w kuchni? I czy one aby na pewno są dobrze skalibrowane? No i czy badanie nie jest przeprowadzone w trakcie jakiegoś intensywnego gotowania/pieczenia albo silnego nagrzewania kuchni przez słońce?

Różnica 4,6stC albo prawie 20% nie może się brać z niczego. Żeby przykład był bezstronny a nie celowy to może pomierz w jakiejś sypialni itp. w połowie pomieszczenia i na anemostacie.

normalnie ręce opadają ...

 

taaa...

każdy termometr mam inny i pokazuje co innego ...:lol2:

 

przecież wyraźnie napisałem że dzień był słoneczny a okna od zachodu , następny pomiar był w nocy dla odniesienia ...

 

krzhu...

jak masz z tym problem to sam polataj z termometrami ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat.

W tej chwili mam klasyczną WM (nawiew w czystych pomieszczeniach, wywiew w brudnych) ale zastanawiam się nad przeróbka instalacji na patent Nydara.

widzę że "kropla drąży skałę "...:D

taki układ jest bardziej naturalny dla przepływów powietrza w budynku więc powinien być skuteczniejszy...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...