Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to dobrze Renatko i Konradzie że na FM są ludzie którzy uczciwie napiszą.Oprócz tego co piszecie o TV i innych,jest jeszcze sprawa wysychania świeżego budynku .Odparowanie 1kg wody ze ścian to gigantyczna ilość ciepła.Dom wyschnie to zobaczymy.

Surgi.W zasadzie już jestem gotowy na pojedynek. W słoneczny dzień bez przysłon zewnętrznych jeszcze(ślusarz nawala) mam 24-250C.A to dla tego,że popełniłem czeski błąd.Nie powiem jaki bo wstyd będzie.No cóż młode to głupie.

 

Nie podniecaj się jeszcze nie było nawet 1 dnia z temperaturą w nocy powyżej 25 C , jak będziemy się zbliżać do tych dwu tygodni w okolicach 30 C to pogadamy ( i pamiętaj TV, pralka, komputery, kuchnia chodzą normalnie :p ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne domy to przeważnie kuchnie otwarte na salon i resztę parteru.To co wydostanie się poza kuchnię,miesza się,miesza,miesza.

Powinieneś dodać,że do schłodzenia domu z dużą MASĄ AKUMULACYJNĄ służy klima.Dla domów z małą masą akumulacyjną,wystarczy GWC i wentylacja wyporowa.

Pod warunkiem że wentylacja chodzi non stop i nie ma żadnych przerw w dostawach energii elektrycznej bo inaczej to jak sam wiesz kicha :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka ...

GWC po nocy pokazywało 14,4* przy ok. 200m3/h, podkręciłem na jakieś 400m3/h i stopniowo w ciągu kilku godzin spadło do 13,9* pomimo wzrostu temp. zewnętrznej z 22* do 29* ...

 

Jasiek, jaka masz srednice nawiewu tyle co z GWC, fi 160 ?

 

Przy max obrotach jakiees drzwieki mocno slyszalne?

 

Wywiew zbierasz do jednego "wyjscia"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy "normalnej" WM to jakoś inaczej działa ...?

według mojego rozumowania to wyporowa prędzej sobie poradzi niż taka z centralą wentylacyjną ...

Nie kolego ale zarówno TY jak i kolega nydar jesteście na to skazani że awaria prądu i ups trzeba się rozebrać do bielizny lub założyć sweter ( jeżeli upał lub mróz za oknem ) a w domu o większej akumulacji obojętnie czy WM czy wyporowa minie wiele godzin nim to zauważymy . :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery dni temu przeprosiłem swoją WM z reku na WW z reku.

Czas na spostrzeżenia.

Po pierwsze, u mnie ten patent się nie sprawdził:(

Najpierw okazało się, że strasznie sie rozchodzily wszelkie zapachy po całym domu (mielone w sypialni, średnia atrakcja), potem, gdy zmniejszyłem wyciągi w sypialni, to zaczęło się robic duszno - tak czy owak, w moim piętrowy domu znacznie lepiej działa klasyczna WM.

Amen, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patent.Jak zabiorą zimą to mam tak skonstruowany kominek,że robi za spory kaloryfer,a jak latem to mogę wieczorem otworzyć okna,choć na letnim obejściu GWC,troszkę samo lata.

 

A jak Ciebie nie ma w domu to kominek sam się rozpali? Co Ci da otworzenie okien jak na dworze będzie 27-28 C ???? ( pisałem upał a nie ciepło :no:):no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery dni temu przeprosiłem swoją WM z reku na WW z reku.

Czas na spostrzeżenia.

Po pierwsze, u mnie ten patent się nie sprawdził:(

Najpierw okazało się, że strasznie sie rozchodzily wszelkie zapachy po całym domu (mielone w sypialni, średnia atrakcja), potem, gdy zmniejszyłem wyciągi w sypialni, to zaczęło się robic duszno - tak czy owak, w moim piętrowy domu znacznie lepiej działa klasyczna WM.

Amen, kropka.

 

Kolejny dowód że nie ma idealnych rozwiązań pasujących do każdego domu i jedynie słusznych instalacji wentylacji i koledzy nydar i jasiek przekonani o wyższości WGM , która u nich może się sprawdza ( czekam na zaproszenie od obu panów i sam zapraszam do mnie w czasie poważnych upałów - porównamy zobaczymy ) są czasami śmieszni a czasami straszni :D ( OK OK bez urazy - dyskutuje się miło ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, z reszta pisales, ze sam masz powazne watpliwosci czy w domu pietraowym Twoja wersja wentylacji zadziala.

 

To z tempearatura jest bardzo istotne, bez kontroli temp. nawiewu moga byc niezle cyrki.

 

Bezwglednie latwiej wykonac typowa WM do znajomosc tematu duza i mnogosc dostepnych rozwiazan, za to WW moze bywac sprawniejsza, choc wymaga porzadnego zaprojektowania i wykonania.

 

Troche te watek przypominach ogrzewajacych elektrycznoscia :) Kilku sie szarpnelo i ma inaczej a inni ich pozywja od szarlatanow i tym podobnych :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...