Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czem

 

nie reku 4tys.zł+instalacja/kanały 600zł+robocizna 0zł ?

Rozłożenie instalacji wentylacyjnej to bułka z masłem,podłączenie wtyczki reku do prądu też nie powinno nastręczać trudności.

Jeśli ktoś chce budżetowo to Luna z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym kosztuje 1500zł+kanały 500-600zł=2100zł za wentylację z odzyskiem ciepła.

 

Teraz odpowiedz ile kosztuje zrobienie samego GWC o GGWC,GMC,RSŚ,ociepleniu dachu nie mówiąc +wentyle ?

 

Potwierdzam.

Wprawdzie moja instalacja maleńka (3x nawiew, 3x wywiew), ale da się.

Mi dokładnie wyszło ok. 2.5kPN za instalację na stuningowanej Lunie i kanałach DECa.

Wilgoć trzyma w ryzach, czuć świeże powietrze, jest cicho i co najważniejsze JESTEM ZADOWOLONY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosty nieskomplikowany człowiek.Gdzie mi tam sława w głowie.Na co mi w nadmiarze ten Fenicjan wynalazek.

Wiem jedynie że ciepłe się unosi a zimniejsze opada.

Wiem jakie jest ciepło właściwe wełny mineralnej a jakie IPR (izolacji pochodzenia roślinnego).

Wiem co to za przekleństwo okna w zasięgu letniego słońca bo mam.

Co do prawa,to wiem że mogę ale nie muszę.Skoro wygodniejszym jest,że nie muszę,to z tego korzystam bo wygodny (leniwy) jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przypomnij jak zatytułowane jest rozporządzenie tutaj cytowane?

 

Z tego rozporządzenia art

§ 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku

przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami

lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu

należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia

o mniejszym do pomieszczenia o większym

stopniu zanieczyszczenia powietrza.

 

tak sobie myślę, że wentylacja nydarowa to właśnie zapewnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kszhu

Kolega po raz kolejny manipuluje:

1. W przypadku zastosowania w budynku przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu należy zapewnić kierunek przepływu od pomieszczenia o mniejszym do pomieszczenia o większym stopniu zanieczyszczenia powietrza.

 

A zatem skoro nie stosuje sie przepływu pomiedzy pomieszczeniami - to wcale z pokoi do kuchni nie musi.

 

edit:

 

a przpraszam juz bylo, mea culpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest jeszcze t co cytowałem wcześniej.

...

 

Ale cały pic polega na tym ,że cytowaleś artykuł o wentylacji w budynku wielorodzinnym dotyczącej "mieszkania", a nie budynku jednorodzinnego.

 

Nie chcę być niemiły, ale może najpierw zaznajom się z klasyfikacją obiektów budowlanych i ich nazewnictwem, a potem upieraj przy swoim.

 

zgodnie z definicją domu jednorodzinnego z Ustawy Prawo Budowlane:

ZGODNIE Z USTAWĄ PRAWO BUDOWLANE Z DN. 7 LIPIEC 1994:

 

budynek mieszkalny jednorodzinny - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku

 

Nie ma podanej w Ustawie definicji budynku wielorodzinnego

 

Dom wielorodzinny - budynek mieszkalny zawierający więcej niż 2 mieszkania lub zespół takich budynków wraz z urządzeniami związanymi z ich obsługa oraz zielenią rekreacją przydomową

 

 

ja rozumiem, że ty nie widzisz różnicy pomiędzy mieszkaniem, a lokalem mieszkalnym, ale ustawodawca widzi

 

nota bene ja widzę, i ty zobaczysz jak będziesz wiedział o jakim budynku rozmawiamy

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczasz. Normy są po to aby z nich korzystać.Projektant czy konstruktor jest po to aby zaprojektować poprawnie.I to oni odpowiadają za tę poprawność.

Z twojego toku rozumowania wynika,że nie ma normy na RSŚ to nie można zastosować.

Dlaczego jakość wędlin się pogorszyła? Bo producenci nie muszą stosować norm.Dlatego toruńska kiedyś i dzisiaj to co innego,a na parówkach znajdziesz informację od którego roku życia może jeść je dziecko.Założono,że rynek zweryfikuje produkty.Nie założono,że rynek bidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Bóg da to taki papier zobaczysz w przyszłym roku.Zacznij dopuszczać,że jak się chce to się da.

Wystarczy projektant,który zaprojektuje to co chcę.A zaprojektuje bo to nie są wynalazki,tylko znane rozwiązania.To co projektant zaprojektuje to jest prawem,bo on się podpisuje i gwarantuje własną wiedzą że jest prawidłowo.To jest zawód zaufania społecznego tak jak lekarz czy prawnik.Może podpierać się PN ale nie musi skoro nie istnieje.On jest gwarantem prawidłowości.Uczył się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw. Mam jeden wolny kanał kominowy do spalin dla grzania gazem. Gazu raczej nie założę, mogę go wykorzystać do puszczenia centralnego nawiewu z GWC.

GWC albo to obecne śmierdzące (jeśli je odśmierdzę), albo nowe glikolowe.

Kanał idzie co prawda jako drugi od holu, ale w sumię mogę pokombinować coś w piwnicy i wentylacyjne o przekroju 12x14 zamienić w nawiew, a gazowy w wentylacyjny jednego z pomieszczeń w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, w przyszłym roku projekt. Zostaje jeszcze odbiór. Myślę, że dożyję.

Ale Boga w to nie mieszaj, chyba nie jest to dziwadło aż takim wielkim osiągnięciem?

kszhu idź może sobie po uprawiać to swoje "pierdololo" do jakichś innych wątków typu "tymi ręcami"...

g... ci do tego jak ktoś chce sobie ciepełko z goowna czy innego syfu odzyskać ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji:

Dwa filmy z wczoraj:

 

- kanał dolotowy powietrza:

 

- kanał wylotowy:

 

Kamerka robi gorszee filmy, mimo to proszę oglądać w 720p

Kilka max-ów lekko wilgotnych od dołu.

Filmy są obcięte by każdy mógł zobaczyć to co najważniejsze.

Generalnie to na wlocie było kilka pajęczyn, na wylocie parę komarów i pająków.

Życie tam biegnie własny tętnem.

Druga sprawa, geowłóknina to jeden wielki badziew. Pyli jak nie wiem co. Widać to na filmikach.

Na kanale wylotowym widać białą substancję/nalot.

Te dwa paski to nie są ślady ogona szczura, na szczęście (miałem takiego gościa w piwnicy), to ślady linki zasilającej łazika.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gentoonx: o czym piszesz? wg tego samego rozporządzenia (poczytaj wcześniej) mieszkaniem jest zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego; widziałeś kiedyś jedno mieszkanie w jednym budynku? i gdzie wyczytałeś że zapisy odnośnie klimatyzacji dotyczą TYLKO budynków wielomieszkaniowych?

...

 

Dziad swoje a baba swoje ;)

 

No tego się obawiałem ;)

 

OK, niech ci będzie, nie potrafisz czytać (skoro ci się myli rozporządzenie z ustawą) ze zrozumieniem, to nie mój problem, co najwyżej Ministra Edukacji.

Jeśli jednak nie zauważyłeś, że nie cytowałem zapisy Rozporządzenia a Ustawy, to podpowiem ci że Ustawa jest dokumentem nadrzędnym, jak nie łapiesz co to znaczy (a najwyraźniej nie) to też nie mój problem a wymienionego wcześniej Ministra.

 

Mieszkania z definicji ustawy występują w domach wielorodzinnych, są to kamienice, bloki mieszkalne, myślę że wiesz jak wygląda blok :)

W domach jednorodzinnych z definicji ustawy występują lokale mieszkalne - to nie mój problem że ustawodawca tak to rozgraniczył, ale skoro tak to według zasady którą wyznajesz i którą tak się chełpisz - TRZYMAJMY SIĘ LITERY PRAWA , bo jeśli jak teraz, próbujesz odwracać kota ogonem i ustawę masz w dupie, a samo rozporządzenie za świętość objawioną, to jesteś obłudnikiem i manipulatorem.

 

 

Widzę kszhu, że jesteś następnym na tym forum co to

 

"nikt go nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻNA sobie panele na suficie położyć...

MOŻNA zamiast uczciwego maxa zrobić ściany domu w sukcesywnie podnoszonym (technologia "ślizgu", znana) szalunku z desek, gdzie się sypie ziemię, glinę, przyprusza wapnem czy cementem i ubija starym chodakiem.

Są nawet wysoce profesjonalni architekci , co w takich technologiach domy projektują...

ALE...

MUSZĄ wtedy wziąć na siebie nadzór autorski nad budową, wyraźnie zaznaczyć - że to technika unikalna/autorska/eksperymentalna.

WTEDY będzie odbiór.

Inaczej - same schody...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. No chyba, że to forum prywatne.

Jak nie to chyba każdy ma prawo pisać co uważa, zwłaszcza, jeśli to może pomóc w takich przypadkach jak śmierdzące GWC klaudiusza_x.

Czy Jasiek może rościsz sobie jakieś prawa do tego forum czy tematu?

klaudiusz_x pisze jak jest a ty wszystko co twoje wychwalasz jednoczenie podważając wszystko insze ...

jak to jest z tymi maxowcami to samo wyjdzie w praniu ...;)

jesteś taki oblatany w temacie to pomóż chłopu rozwiązać problem zapachu bo samo pierdololo że źle zrobił raczej jest mało pomocne...

 

he he ..

generalnie to mam w dalekim poważaniu prawa do tego forum, nie chcieli mnie unicestwić więc sobie dalej piszę te nie zrozumiałe dla ciebie wywody ...:p

są ludziki którym to pasuje ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...