Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do wszystkich :-) a w szczególności do Ciebie mikadusia - nasz specu!!!

We wniosku o ustalenie warunków zabudowy jest punkt, w którym należy podać: WYSOKOŚĆ GZYMSU LUB ATTYKI. Jaka jest wysokość w tym projekcie?

 

Tu powinna być odp. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160046-wysoko%C5%9B%C4%87-g%C3%B3rnej-elewacji-frontowej-jej-gzymsu-lub-attyki-o-co-chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PawiAnk

nie kolego MMJB a koleżanko MJBB:) . Projekt kupujemy na 99 %. Jesteśmy w trakcie załatwiania papierów w urzędzie o warunki zabudowy, jak nam zatwierdzą ten projekt to go kupujemy. My aktualnie mieszkamy w Poznaniu, ale domek będziemy stawiać w Borówcu - parę km od Poznania a wy skąd jesteście?

 

Witam, witam.

Przepraszam ale z nicku nie mogłem jednoznacznie tego stwierdzic, ale juz wszystko jasne.

My chcemy sie wybudować w Plawcach trasa Sroda Wlkp - Kostrzyn (do Borowca mamy ok 30km) ale narazie jestesmy na etapie szukania ladnego i funkcjonalnego projektu. Na necie wszystko ladnie wyglada niby wymiary tez są ale to nie to samo co w realu. Troche lepiej to widac na zdjęciach od Mikadusi ale znowu myli nam sie wszystko bo odbicie lustrzane a Wy jak planujecie tez odbicie lustrzane?

Jak juz bedzie cos widac u Was to wpadniemy z kawą w termosie na ogledziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam.

Przepraszam ale z nicku nie mogłem jednoznacznie tego stwierdzic, ale juz wszystko jasne.

My chcemy sie wybudować w Plawcach trasa Sroda Wlkp - Kostrzyn (do Borowca mamy ok 30km) ale narazie jestesmy na etapie szukania ladnego i funkcjonalnego projektu. Na necie wszystko ladnie wyglada niby wymiary tez są ale to nie to samo co w realu. Troche lepiej to widac na zdjęciach od Mikadusi ale znowu myli nam sie wszystko bo odbicie lustrzane a Wy jak planujecie tez odbicie lustrzane?

Jak juz bedzie cos widac u Was to wpadniemy z kawą w termosie na ogledziny :)

 

My odbicie lustrzane więc zdjęcia od mikadusi dużo nam dają. Mamy nadzieję, że na wiosnę uda się ruszyć z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciekawi mnie mikadusia czy masz juz okna???Jesli tak to proszę bardzo o zdjecia.

U mnie robi sie powoli dach i jak będzie całość to też napewno dodam jakies fotki.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Przepraszam za zwłokę, już się poprawiam:)

 

taśmy jeszcze nie zerwane, kolor okien winchester:)

 

 

 

DSCN2654-001.JPGDSCN2655-001.JPGDSCN2656-001.JPGDSCN2657-001.JPG

 

DSCN2660-001.JPG

Edytowane przez mikadusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Mikadusia!

 

Proszę napisz, czy w podanych przez Ciebie kosztach uwzględnone są wydatki związane z dokumentacją i innymi wydatkami, w skrócie papierologią?

Pozdrawiam.

 

 

STAN ZERO

ok 25 tyś bez kosztów majstra, koparki, geodety itp.

(ława fundamentowa ze zbrojeniem, chudziak, ocieplenie fundamentu, kanalizacja, podsyp wewnątrz budynku )

Budynek podnoszony 7 bloczków

 

MURY+STROP TERRIVA+KOMINY KLINKIER

bez kosztów majstra, stempli, desek na szalunek

Ok 40tyś

 

WIEZBA DACHOWA+ ODESKOWANIE+ ŁATA + KONTRŁATA

ok 14tyś

 

BLACHA WRAZ Z ORYNNOWANIEM + MEMBRANA

Ok 20 tyś

bez kosztów majstra

 

Gwozdzie 500zł

Stemple 900zł odkupowane po budowie ok 250szt

Odeskowanie dachu ok 9m³ deski średnio 550zł za metr

Takich dodatkowych kosztów wyszło ok 8 tyś(geodeta, podsyp pod budynek itp)

 

Łączny koszt budynku z adaptacją działki, projektem itp ok 164tyś bez przyłączy za SSO

Edytowane przez mikadusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę, już się poprawiam:)

 

taśmy jeszcze nie zerwane, kolor okien winchester:)

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]290236[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290237[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290238[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]290239[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]290240[/ATTACH]

 

Dziekuję bardzooo za zdjęcia.Domek nabiera pieknego wygladu:)A mozna wiedzieć ile kosztowały Cię okna na cały dom?

Mam jeszcze pytanie.Czy wykazane koszty budowy to koszty z vatem 23%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzooo za zdjęcia.Domek nabiera pieknego wygladu:)A mozna wiedzieć ile kosztowały Cię okna na cały dom?

Mam jeszcze pytanie.Czy wykazane koszty budowy to koszty z vatem 23%?

 

 

Tak z vatem. Okna z tego co pamiętam 16.500, sprawdzę jeszcze.

A u Was ile wyszło za sso? Wrzuć jakieś fotki,ciekawa jestem jak to wygląda u innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z vatem. Okna z tego co pamiętam 16.500, sprawdzę jeszcze.

A u Was ile wyszło za sso? Wrzuć jakieś fotki,ciekawa jestem jak to wygląda u innych osób.

 

U mnie tak naprawdę to nie ma co oglądać bo jeszcze nie mam dachu.Nooo ale jak tylko będzie dach to dodam jakies fotki:)

Nas SSO wyjdzie ok 120 tyś ale z vatem na 8%.Teraz juz nie da sie odliczyć vatu od materiałów,więc odpuściłam sobie vat 23% -a tym samym wyszło mnie taniej.Kwota jest w przybliżeniu bo nie wiem jeszcze ile wyjdzie mnie blacha noo ale też na 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak naprawdę to nie ma co oglądać bo jeszcze nie mam dachu.Nooo ale jak tylko będzie dach to dodam jakies fotki:)

Nas SSO wyjdzie ok 120 tyś ale z vatem na 8%.Teraz juz nie da sie odliczyć vatu od materiałów,więc odpuściłam sobie vat 23% -a tym samym wyszło mnie taniej.Kwota jest w przybliżeniu bo nie wiem jeszcze ile wyjdzie mnie blacha noo ale też na 8%

 

Coś źle przeczytałam i pospiesznie odpisałam. My też braliśmy 8% gdzie się dało. W sumie to udało nam się odliczyć fundamenty i to nie całe i chyba pustaki, ale nie pamiętam już dokładnie.

U nas coś drogo wyszło, a szukaliśmy żeby kupować tam gdzie najtaniej. Dodatkowy koszt to bloczki na podniesienie budynku, piach, silka, a różnica nadal jest:( Co miasto to inne ceny towaru, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mikadusia, domek nabiera już coraz ładniejszego wyglądu, jednak wystawienie okien dużo daje. Przy czasie dasz radę wrzucić kotki z wnętrza domu z zamontowanymi oknami? Głównie salon i kuchnia mnie interesuje.

Teraz jak już macie SSZ to dom przynajmniej odpocznij i w przyszłym roku pewnie ruszycie z dalszymi pracami pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAN ZERO

ok 25 tyś bez kosztów majstra, koparki, geodety itp.

(ława fundamentowa ze zbrojeniem, chudziak, ocieplenie fundamentu, kanalizacja, podsyp wewnątrz budynku )

Budynek podnoszony 7 bloczków

 

MURY+STROP TERRIVA+KOMINY KLINKIER

bez kosztów majstra, stempli, desek na szalunek

Ok 40tyś

 

WIEZBA DACHOWA+ ODESKOWANIE+ ŁATA + KONTRŁATA

ok 14tyś

 

BLACHA WRAZ Z ORYNNOWANIEM + MEMBRANA

Ok 20 tyś

bez kosztów majstra

 

Gwozdzie 500zł

Stemple 900zł odkupowane po budowie ok 250szt

Odeskowanie dachu ok 9m³ deski średnio 550zł za metr

Takich dodatkowych kosztów wyszło ok 8 tyś(geodeta, podsyp pod budynek itp)

 

Łączny koszt budynku z adaptacją działki, projektem itp ok 164tyś bez przyłączy za SSO

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]285632[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285633[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285634[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285635[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285636[/ATTACH]

 

 

 

1 strop terriva

2 widok pokoje jeszcze bez ścian działowych

3 garaż

4 kotłownia

5 zadeskowany dach

 

Witam, mam na imię Marcin buduję właśnie taki domek jestem na etapie SSO. Piszesz ma forum o kilku zmianach które dokonaliscie a nic o stropie zauważyłem brak żeber wzmacniających pod słupy poporowe dach jak to omineliscie? Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Marcin buduję właśnie taki domek jestem na etapie SSO. Piszesz ma forum o kilku zmianach które dokonaliscie a nic o stropie zauważyłem brak żeber wzmacniających pod słupy poporowe dach jak to omineliscie? Pozdrawiam Marcin

 

 

Ja nic nie omijałam, budowlańcy budowali i mam nadzieję że jest ok. Pokaż w swoim wariantowym jak powinno to wyglądać, to poszukam zdjęć u siebie i porównamy. Może u mnie jest jakieś inne wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...