Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie,

no i stało się... dziś kupiliśmy działkę pod budowę, mam nadzieję, że do końca roku zdecydujemy jaki projekt kupić, wybór jest ogromny, na dziś faworytem jest M132. Śledząc forum zauważyłem, że wprowadzaliście znaczne ilości zmian w projekcie M132, wybaczcie pytanie, ale w jaki sposób, formalnie, przeprowadzane są korekty w projekcie, czy odbywa się to na etapie adaptacji czy może na etapie zakupu projektu z pracowni?

pozdrawiam.

 

na etapie zakupu projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 weeks później...
Witam wszystkich wszystko juz mamy zaczynamy budowę w kwietniu tak spokojnie po zimie jak pogoda się ustatkuje, mamy chęc wpowadzenia paru zmian, bardzo chętnie posłuchamy nowych pomysłów od was tych którzy już coś zbudowali :) i jeśli można podparte jakimis zdjęciami. pozdrawiamy ps czy ktoś buduje domek w okolicy Rzeszowa lub na podkarpaciu? chętni byśmy ujrzeli juz w realu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Śledzę to forum już od jakiegoś czasu:) Projekt M132 wpadł mi w oko już w czerwcu zeszłego roku:) Od tamtej pory walczę z papierologią, a konkretnie ze zmianami warunków zabudowy aby móc właśnie wybudować ten dom na mojej działce. Czekam już 3 miesiąc na wydanie warunków takie jakie chcę. W tym czasie dokonałam już w swojej wyobraźni wiele zmian tego projektu. Bardzo pomocne też są zdjęcia mikadusi:) Chciałabym przesunąć okno w jadalni w stronę salonu, zlikwidować to drugie przy wyjsciu na taras (choć nie wiem czy nie bezie za ciemno, "L" zmienić tak, żeby od korytarza stworzyć szafę (czy ta L nie jest scianą nośną?, nie bedzie problemu z przesunięciem jej?), w pokoju przy tarasie chcę zlikwidować wyjscie na taras a zrobić okno na tej drugiej scianie oraz zlikwidować drzwi ze spiżarni do korytarza:) Co myślicie o moich zachciankach? mój M132.jpg

A czy ktoś się orientuje czy od tego roku znieśli już pozwolenie na budowę? Chciałabym zacząć najpóżniej w kwietniu z fundamentami...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Śledzę to forum już od jakiegoś czasu:) Projekt M132 wpadł mi w oko już w czerwcu zeszłego roku:) Od tamtej pory walczę z papierologią, a konkretnie ze zmianami warunków zabudowy aby móc właśnie wybudować ten dom na mojej działce. Czekam już 3 miesiąc na wydanie warunków takie jakie chcę. W tym czasie dokonałam już w swojej wyobraźni wiele zmian tego projektu. Bardzo pomocne też są zdjęcia mikadusi:) Chciałabym przesunąć okno w jadalni w stronę salonu, zlikwidować to drugie przy wyjsciu na taras (choć nie wiem czy nie bezie za ciemno, "L" zmienić tak, żeby od korytarza stworzyć szafę (czy ta L nie jest scianą nośną?, nie bedzie problemu z przesunięciem jej?), w pokoju przy tarasie chcę zlikwidować wyjscie na taras a zrobić okno na tej drugiej scianie oraz zlikwidować drzwi ze spiżarni do korytarza:) Co myślicie o moich zachciankach? [ATTACH=CONFIG]297374[/ATTACH]

A czy ktoś się orientuje czy od tego roku znieśli już pozwolenie na budowę? Chciałabym zacząć najpóżniej w kwietniu z fundamentami...

Pozdrawiam

 

"L" można przesunąć, jest to ściana nośna i trzeba to zrobić na etapie fundamentów. My tak właśnie zrobiliśmy.

Co do reszty zmian: z likwidacją drugiego okna bym uważał, bo rzeczywiście może być zbyt ciemno; pomysł likwidacji wyjścia na taras z pokoju do przemyślenia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Śledzę to forum już od jakiegoś czasu:) Projekt M132 wpadł mi w oko już w czerwcu zeszłego roku:) Od tamtej pory walczę z papierologią, a konkretnie ze zmianami warunków zabudowy aby móc właśnie wybudować ten dom na mojej działce. Czekam już 3 miesiąc na wydanie warunków takie jakie chcę. W tym czasie dokonałam już w swojej wyobraźni wiele zmian tego projektu. Bardzo pomocne też są zdjęcia mikadusi:) Chciałabym przesunąć okno w jadalni w stronę salonu, zlikwidować to drugie przy wyjsciu na taras (choć nie wiem czy nie bezie za ciemno, "L" zmienić tak, żeby od korytarza stworzyć szafę (czy ta L nie jest scianą nośną?, nie bedzie problemu z przesunięciem jej?), w pokoju przy tarasie chcę zlikwidować wyjscie na taras a zrobić okno na tej drugiej scianie oraz zlikwidować drzwi ze spiżarni do korytarza:) Co myślicie o moich zachciankach? [ATTACH=CONFIG]297374[/ATTACH]

A czy ktoś się orientuje czy od tego roku znieśli już pozwolenie na budowę? Chciałabym zacząć najpóżniej w kwietniu z fundamentami...

Pozdrawiam

 

Czemu zastanawiasz się nad likwidacją okna w salonie? Ja bym odradzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zastanawiasz się nad likwidacją okna w salonie? Ja bym odradzała.

 

Myślałam że będzie więcej miejsca na postawienie czegoś pod ścianą, ale macie rację, salon musi być dobrze oświetlony. Krótkie okno też będzie szpeciło wygląd domu:) Dzięki za rady:)

Edytowane przez jajeczko01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a jeśli chodzi o obrucenie litery L do korytarza w celu zrobienia szafy w korytarzu, to jakie zmiany trzeba na nieść już w etapie fundamentów???? Proszę jeśli możecie napiszcie bo już zabieram się do nanoszenia zmian aby na wiosne ruszyc z kopyta:-) poza tym piszecie o przesunieciu okna w jadalni jeśli można wiedzieć o ile i co top daje? slyszalem tez cos ze można zmienić w toalecie jakos przesunąć scianke aby idealnie wszedł tam kibelek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a jeśli chodzi o obrucenie litery L do korytarza w celu zrobienia szafy w korytarzu, to jakie zmiany trzeba na nieść już w etapie fundamentów???? Proszę jeśli możecie napiszcie bo już zabieram się do nanoszenia zmian aby na wiosne ruszyc z kopyta:-) poza tym piszecie o przesunieciu okna w jadalni jeśli można wiedzieć o ile i co top daje? slyszalem tez cos ze można zmienić w toalecie jakos przesunąć scianke aby idealnie wszedł tam kibelek?

 

 

 

 

Na etapie fundamentów musisz przesunąć ścianę nośną w stronę salonu, to ta długa prosta od L. Tyle ile przesuniesz ścianę tak będzie wylana ława fundamentowa.

U nas okno a jadalni przesunięte o 20 cm, po to żeby było więcej miejsca na przejście do kuchni. Z reguły stół stawia się przy oknie, a w projekcie okno jest bardzo blisko szafek kuchennych. Polecam tą zmianę.

Wchodząc do salonu po prawej stronie masz wnękę na jakieś półeczki czy wąską szafę, jak zrezygnujesz z tej wnęki i w salonie zrobisz ścianę na prosto to w toalecie zyskasz miejsce na wc. Czyli ścianę z łazienki przesuwasz w stronę salonu.

 

 

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam:-)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Otrzymałem ofertę na robociznę od jednej z lokalnych firm - dobra, polecana, fachowcy. Oferta opiewa na kwotę 61 kPLN, wiem, co region to inne stawki, ale podajcie proszę Wasze koszty poniesione na robociznę SSO, tak dla porównania; z góry wielkie dzięki.

Poniżej zakres prac:

 

1.)Szalowanie, zbrojenie, betonowanie ław fundamentowych.

 

2.)Murowanie ścian przyziemia.

 

3.)Izolacje pionowe i poziome przyziemia.

 

4.)Kanaliza podposadzkowa.

 

5.)Wylewanie chudego betonu.

 

6.)Murowanie ścian parteru i działowych.

 

7.)Szalowanie, zbrojenie, betonowanie, stropu i wieńców.

 

8.)Murowanie kominów.

 

9.)Montaż konstrukcji dachowej.

 

10.)Foliowanie, łacenie, układanie dachówki.

 

11.)Montaż orynnowania i obróbek blacharskich.

 

12.)Szalowanie, betonowanie tarasu i schodów.

 

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gratulacje Marta!!! - połowa za Tobą

 

Mam pytanie do tych z Was, którzy zdecydowali się na zmianę związaną z L w salonie - stworzeniem przestrzeni na szafę w korytarzu, lub w innej wersji wg. pomysłu Mikadusi zdecydowali się na garderobę, mianowicie, czy zamykając przejście w pobliżu kominka konieczne jest jego przesunięcie w stronę wyjścia na taras i druga kwestia: czy zmiana lokalizacji L wpływa na przebudowę komina? wydaje mi się, że przesuwając ścianę (L) zamykamy otwory wentylacyjne dla salonu - czy stosowaliście kanały wentylacyjne z komina do salonu?

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie jeśli chodzi o L w salonie to pozostała bez zmian i nie jest zabudowana ściana obok kominka -bo stwierdziliśmy że kominek będzie wstanie ogrzać nam też troszkę korytarz i resztę pokojów.Oczywiście będę miała też kaloryfery nooo ale jak będzie taka zima jaka jest teraz to wiem ze słyszenia że kominek daje sobie świetnie radę:)

Mamy wprowadzonych kilka innych zmian ale akurat "L"zostawilismy sobie bez zmiany.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam,

 

Gratulacje Marta!!! - połowa za Tobą

 

Mam pytanie do tych z Was, którzy zdecydowali się na zmianę związaną z L w salonie - stworzeniem przestrzeni na szafę w korytarzu, lub w innej wersji wg. pomysłu Mikadusi zdecydowali się na garderobę, mianowicie, czy zamykając przejście w pobliżu kominka konieczne jest jego przesunięcie w stronę wyjścia na taras i druga kwestia: czy zmiana lokalizacji L wpływa na przebudowę komina? wydaje mi się, że przesuwając ścianę (L) zamykamy otwory wentylacyjne dla salonu - czy stosowaliście kanały wentylacyjne z komina do salonu?

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja w tym wątku.

Również zdecydowaliśmy sie na zakup i budowę tego domku w wersji podstawowej ( z naszymi pewnymi zmianami). Wasze opinie i doświadczenia były niezmiernie nam pomocne i myślę że nadal będą.

 

@MJBB @PawiAnk my również okolice Poznania ;-) Na jakim etapie jesteście? Ja u nas z tymi pozwoleniami?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...