Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w aranżacji łazienki


Dycu

Recommended Posts

Witam,

 

Z racji tego, że za parę miesięcy będzie wykańczać łazienkę w nowo zakupionym mieszkaniu szukam pomocy w jej aranżacji. Istnieje już pewna koncepcja, ale może ktoś wpadnie na jakieś lepsze rozwiązania, bądź podpowie co warto by zrobić inaczej.

 

Załączam wizualizacje zrobione w jakimś biednym programie do aranżacji. Chodziło tylko o to by przedstawić rozkład elementów.

 

Głównym problemem jest sposób umieszczenia sedesu ze stelażem podtynkowym i sposób w jaki połączyć to z kominem który niestety się tam znajduje i musimy go jakoś sensownie zagospodarować. Potrzebujemy również umieścić gdzieś jakieś dodatkowe półki bądź szafkę, bo w tej chwili przewidzieliśmy tylko jakieś szuflady pod umywalką i pewnie będzie to trochę za mało miejsca do przechowywania wszystkich rzeczy w łazience.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

plan.jpg

zdj.jpg

zdj3.jpg

zdj5.jpg

Edytowane przez Dycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dopiero początkująca tutaj i też szukam pomocy, ale na moje oko to może między WC a umywalką na tym kawałku ściany zrobić jakąś wąska, ale wysoką szafkę? Może pralkę uda się przenieść gdzieś poza łazienkę? A jeśli już musi tam zostać to może lustro zrobić mniejsze i wtedy nad pralką zrobić półki/szafkę do wysokości 180-190 cm?

Czy mi się wydaje, czy w tej łazience jest okno? Jeśli nie, to można pokombinować o przedłużeniu słupka od WC aż do samego sufitu i tam półki.

 

Mogę zapytać jakiego programu użyłeś do wykonania tych wizualizacji? Szukam czegoś aktualnie, aby zrobić swoją łazienkę, ale z każdym jednym mam jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dopiero początkująca tutaj i też szukam pomocy, ale na moje oko to może między WC a umywalką na tym kawałku ściany zrobić jakąś wąska, ale wysoką szafkę? Może pralkę uda się przenieść gdzieś poza łazienkę? A jeśli już musi tam zostać to może lustro zrobić mniejsze i wtedy nad pralką zrobić półki/szafkę do wysokości 180-190 cm?

Czy mi się wydaje, czy w tej łazience jest okno? Jeśli nie, to można pokombinować o przedłużeniu słupka od WC aż do samego sufitu i tam półki.

 

Mogę zapytać jakiego programu użyłeś do wykonania tych wizualizacji? Szukam czegoś aktualnie, aby zrobić swoją łazienkę, ale z każdym jednym mam jakiś problem.

 

Tak, nad wanną jest duże okno które właśnie uniemożliwia zagospodarowanie tej ściany pod jakieś półki czy szafki. Pralka raczej musi zostać w tym miejscu w którym została zaplanowana.

 

----

 

Poczytałem wątki na forum i znalazłem program Pro100. Jak zrobię tam jakieś wizualizacje to powrzucam.

 

A na razie czekam na jakieś propozycje :)

Edytowane przez Dycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za blisko wanny jest sedes na twoich wizualizacjach,należało by go przesunąć nieco z prawo a zabudowę podciągnąć pod parapet okna.Obok sedesu w rogu zmieści się wysoki słupek.

Układ bardzo fajny i chyba taki bym zostawiła,ale można jeszcze pokombinować i wannę odwrócić wtedy sedes umieścić w rogu i nad nim półeczki.

http://img708.imageshack.us/img708/6527/asdvfo.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinko, chyba nie można tak daleko od pionu przenieść wc :( Bo i wkuć się tam nie ma gdzie...

Moim zdaniem rysunek od developera jest optymalny - musisz mieć dystans między wc a wanną, bo nie sięgniesz do baterii ;) Co innego gdyby zabudowę wc dało się pociągnąć za wanną, ale się nie da, bo na wannę zostałoby za mało miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowaliśmy parę rzutów z położonymi płytkami. Nie wszystko jest jeszcze równo ułożone ale chodzi o ogólny zarys.

 

Proszę o opinie i sugestie. Czy wygląda to w miarę sensownie czy jednak lepiej zapłacić i zlecić to projektantowi? Póki co nie chcieliśmy go brać, ponieważ wydawało nam się, że nie opłaca się to na tak małą łazienkę.

 

Kafelki, które chcieliśmy wykorzystać: http://sklep.max-fliz.com.pl/baldocer-tokio-c-300_468_469.html.

 

Fronty do szafek: http://www.finishdom.pl/?page=shop&catid=2731

 

Z góry dzięki za pomoc

wersja 1a.jpg

wersja 1a.jpg

wersja 1b.jpg

wersja 1c.jpg

wersja 1d - jasne zaluzje zasloniete.jpg

Edytowane przez Dycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest ok. - zastanowiłabym się tylko, czy lepsze prawe czy lewe drzwi :yes:

 

Co do kolorów - jakie będą drzwi? To ważne, skoro planujesz wstawić drewno do łazienki. Tokio Baldocera nie do końca mi się podoba, to moim zdaniem, jedna z ich najsłabszych kolekcji... Te paseczki są zbyt wyraźne, by łączyć je z drewnem ... Z wizualki wynika, że chcesz 3 kolory dać na ściany - to za dużo na takiej powierzchni... Do tego drewno + ew. kolor drzwi i robi się niefajnie :sick: Poza tym ciemny blat przy umywalce grozi szybkim kamieniem - proponuję wybrać coś jasnego :yes:

 

Jeszcze jedno - nie uda Ci się zrobić tak cienkiego blatu z płytek, a o takiej ściance płytkowej między pralką a szafką/koszem musisz zapomnieć... Konstrukcja padnie pod ciężarem umywalki...

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...