Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie za klimą nie przepadam , bo zawsze od tego jesteśmy chorzy... u nas w grę wchodzą tylko panele grzewcze, trochę sobie poczytałem o różnych firmach i chyba sie zdecyduję na nanoheizungen.

 

Od czego chory? Od grzejącej klimy? Inna sprawa, nawet jak chłodzenie to dobrze dobrana klima i ustawiona na rozsądne temperatury nie powoduje choroby. Ale jak ktoś mądry latem przy upałach 36'C ustawi w domu 20'C...

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie za klimą nie przepadam , bo zawsze od tego jesteśmy chorzy... u nas w grę wchodzą tylko panele grzewcze, trochę sobie poczytałem o różnych firmach i chyba sie zdecyduję na nanoheizungen.

 

Serio kiedyś zachorowałeś przez grzejącą klimę?

Niesamowite.

 

Ale przcież ma działać tylko, jak nikogo nie ma w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie znasz klimy, która nie "potrafi utrzymać +8* "? Wiele ma możliwość ustawienia w trybie grzania od +16* wzwyż

 

Szukasz problemów tam gdzie ich nie ma. Są sposoby na monitorowanie zdalne i uruchamianie sprzętu kiedy trzeba.

 

Najpierw to wypada poznać ile kWh potrzeba, a potem się zastanowić które rozwiązanie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio kiedyś zachorowałeś przez grzejącą klimę?

Niesamowite.

 

Ale przcież ma działać tylko, jak nikogo nie ma w domu.

 

Nie chodziło mi o grzejącą klimę ale o chłodzącą... ok ma działać jak nas nie ma w domu ale jak mamy trójkę dzieci , w tym dwójkę małych to żona jest cały czas w domu... więc u nas . tak jak pisałem klima nie wchodzi w grę... Ale jakoś sobie i tak cały czas dmuchającego ciepłego powietrza u nas nie widzę... zdecydowałem się już na panele więc dla mnie koniec tematu. Każdemu pasuje co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o grzejącą klimę ale o chłodzącą... ok ma działać jak nas nie ma w domu ale jak mamy trójkę dzieci , w tym dwójkę małych to żona jest cały czas w domu... więc u nas . tak jak pisałem klima nie wchodzi w grę... Ale jakoś sobie i tak cały czas dmuchającego ciepłego powietrza u nas nie widzę... zdecydowałem się już na panele więc dla mnie koniec tematu. Każdemu pasuje co innego.

 

Ja mam 3ke dzieci. Przy doborze zrobionej instalacji nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o grzejącą klimę ale o chłodzącą... ok ma działać jak nas nie ma w domu ale jak mamy trójkę dzieci , w tym dwójkę małych to żona jest cały czas w domu... więc u nas . tak jak pisałem klima nie wchodzi w grę... Ale jakoś sobie i tak cały czas dmuchającego ciepłego powietrza u nas nie widzę... zdecydowałem się już na panele więc dla mnie koniec tematu. Każdemu pasuje co innego.

U mnie klima w salonie grzeje praktycznie żalą zimę. Dzieci jakoś nie chorują więcej niż pozostałe przedszkolaki, a klima dmucha na nich od dnia narodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież latem chyba nie grzeje :p

 

Od Maja do września tryb chłodzenia, te same dzieci, nikt się ani razu nie przeziębił.

 

No widzisz, to brawo Wy, my bylismy parę razy u mojej siostry i dzieci dwa razy chore w lecie, dziwnym trafem akurat po wizycie u siostry... więc ja dziękuję za klimę , może jak kiedyś z żoną zostaniemy sami..

Dziękuję za rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to brawo Wy, my bylismy parę razy u mojej siostry i dzieci dwa razy chore w lecie, dziwnym trafem akurat po wizycie u siostry... więc ja dziękuję za klimę , może jak kiedyś z żoną zostaniemy sami..

Dziękuję za rady .

 

Myślałem, że rozmawiamy o ogrzewaniu, nie o chłodzeniu. To tak, jakbyś nie chciał w domu używać noża do krojenia chleba, bo widziałeś jak pod blokiem żul zarżnął nożem kompana.

 

Owszem, ogrzwanie klimą ma też wady - przede wszystkim nie jest bezgłośne... Ale panele na podczerwień również brzęczą i "strzelają".

Za to klima mile odwdzięcza się obniżając rachunek ze 3x.

 

Ale do domu stale zamieszkanego to najlepiej G12(w) i ogrzewanie akumulacyjne (choć klima do wspomagania nie zaszkodzi). Tyle, że dobre ogrzewanie akumulacyjne, to podłogówka z grubą wylewką, więc trzeba to robić na etapie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele potrafią 'strzelać' to fakt. Chociaż akurat u mnie w salonie dzieje się to bardzo rzadko. W kuchni skubaniec regularnie sobie lubi 'pyknąć' zaś w sypialni od jakiegoś czasu zaczął. Wcześniej nie dawał w ogóle oznak życia.

Zobaczymy, co nasz wesoły rząd zaproponuje w dalszej kolejności, jeśli chodzi o walkę ze smogiem. Mam cichą nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zrobią taryfę z tanim prądem 20 godzin na dobę (jak w Czechach czy Słowacji). Wtedy jedynie w nocy przez 4 godziny płaci się normalną stawkę.

Przy tym założeniu, nie będzie sensu posiadać pieców akumulacyjnych, bo panelami będzie można grzać praktycznie całą dobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele potrafią 'strzelać' to fakt. Chociaż akurat u mnie w salonie dzieje się to bardzo rzadko. W kuchni skubaniec regularnie sobie lubi 'pyknąć' zaś w sypialni od jakiegoś czasu zaczął. Wcześniej nie dawał w ogóle oznak życia.

Zobaczymy, co nasz wesoły rząd zaproponuje w dalszej kolejności, jeśli chodzi o walkę ze smogiem. Mam cichą nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zrobią taryfę z tanim prądem 20 godzin na dobę (jak w Czechach czy Słowacji). Wtedy jedynie w nocy przez 4 godziny płaci się normalną stawkę.

Przy tym założeniu, nie będzie sensu posiadać pieców akumulacyjnych, bo panelami będzie można grzać praktycznie całą dobę...

 

OOo to było by super rozwiązanie !!! Zakładamy właśnie panele i taka taryfa by się przydała !! Ciekawe czy to się u nas uda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 6 months później...

To i ja...

Jestem w trakcie oczekiwania na wyceny paneli na podczerwień. Dom 130m2. W jednej z firm Pan mnie zastrzelił informacją, że przy wysokości 230cm moich sufitów nie mogę powiesić na nich paneli. Pomijając fakt, że mam parę ścian wewnętrznych, na których mogą zawisnąć jestem niezmiernie ciekawa, czy faktycznie wysokość 2,30m całkowicie wyklucza zamontowanie tych paneli na suficie? Dodam, że w dwóch innych firmach już tej uwagi nie było.

I jeszcze...jeden z przedstawicieli poinformował, że do podłączenia potrzebna będzie siła... Naprawdę? Z tego co wyczytałam wszystkie panele pracują na prądzie 230V.

Fachowców bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja...

I jeszcze...jeden z przedstawicieli poinformował, że do podłączenia potrzebna będzie siła... Naprawdę? Z tego co wyczytałam wszystkie panele pracują na prądzie 230V.

Fachowców bardzo proszę o opinie.

Na napięciu 230V, ale z trzech źródeł. Na tym polega ich siła.:)

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@braza

Dom 130m2 ogrzewany podczerwienią z energii elektrycznej. Będzie droga eksploatacja, pomijając pewnie wysoką cenę paneli grzewczych.

Ale przyznam że ogrzewanie podczerwienią uważam za najprzyjemniejsze. Możesz też na próbę obkupić się w kilka żarówek terrarystycznych (czerwonych) i tanio wypróbować zalety grzania podczerwienią chociażby jednego pokoju.

Ale jeśli jesteś zdecydowana.

Potrzebne będzie przyłącze elektryczne trójfazowe 3X230V, aby uciągnęło kilka kW grzałek plus inne domowe urządzenia energochłonne (pralka, zmywarka, czajnik). Najlepiej zapytać o warunki w Twoim rejonie energetycznym.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...