Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Opiszę Ci na co sam poluję, a co kosztuje na aukcjach około 700zł. Ma to być videodomofon bezsłuchawkowy z możliwością otwierania nie tylko furtki, ale i drugiego rygla lub automatu bramy. Takiego z potrójną funkcją nie znalazłem jeszcze. U mnie drugi rygiel będzie w drzwiach wejściowych(mam taką mozliwość). I teraz dodatkowe fjuczery. Są maszynki, które pod naszą nieobecność mogą na własnej karcie pamięci zapisywać fotki i notatki głosowe osób dobijających się do naszej furtki. Mogą niektóre maszynki odpalać alarm gdy ktoś dłużej kręci się przy bramce. No i w końcu "breloczki", karty zbliżeniowe etc. Bierz taki z minimu 4-5 sztukami. Do kompletu dostaniesz dodatkową główną, programującą i ewewntualnie kasującą ustawienia.

Te najnowsze maszynki przy odległościach 10-15m między bazą a furtką nie wymagają kabla koncentrycznego. Powyżej już chyba tak lub w ogóle trzeba wzmacniać jakoś sygnał.

 

Jesli nie masz wymagań typu jak te powyżej to do każdego standardowego słuchawkowego domofonu za 300-400zł podłączysz zestaw na karty zbliżeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Ci na co sam poluję, a co kosztuje na aukcjach około 700zł. Ma to być videodomofon bezsłuchawkowy z możliwością otwierania nie tylko furtki, ale i drugiego rygla lub automatu bramy. Takiego z potrójną funkcją nie znalazłem jeszcze. U mnie drugi rygiel będzie w drzwiach wejściowych(mam taką mozliwość). I teraz dodatkowe fjuczery..

Chcesz mieć takie bajery, to pomyśl o podpięciu tego wszystkiego do centrali alarmowej Integra Satela (karty dostępu, piloty, automatyczne włączanie oświetlenia i wiele innych). Tu jest wiele cennych informacji: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?9326-Instalacja-alarmowa-raz-jeszcze&p=4619005#post4619005

A w praktyce to i tak ja w 95% 'wjeżdżam' przez garaż do domu. Furtkę można właściwie zostawić otwartą i tak w większości da się otworzyć kawałkiem pręta. Ochroniarze z monitoringu nie skaczą przez płot :-) jak jest alarm. Każdy dodatkowy sprzęt/ficzer to możliwość awarii moim zdaniem, ale wolna wola... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi w grę i wygoda i bezpieczeństwo. Odległości od sąsiadów mam spore, a kluczy w kieszeni zawsze sporo. Brelok sprawdza się kilka ładnych lat u moich znajomych. Satela system rozpatruję, ale jako dodatek do videodomofony bo tam czytnik jest tylko jeden w panelu furtki. Ja potrzebuję drugi przy drzwiach wejściowych.

Do garażu też będę z pilota wjeżdżał, ale rowerzyści, spacerowicze i goście już niekoniecznie.

Zbytni natłok automatyki może być faktcznie w pewnych momentach kłopotliwy, ale ja mam wręcz wrażenie, zaczynam wpadać w kompleksy, że w pewnych dziedzinach wręcz zbytnio oszczędzam. Tutaj montaż tych elementów może poczekać na lepsiejsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś planuje ciemne fugi to nie polecam wykonywania ich przed bądż w trakcie prac związanych z gipsem i okropnym pyleniem. jeśli ktoś planuje ciemne płytki to polecam ułożenie ich po wstępnym malowaniu, czyli kiedy w domu już czyściutko. mycie tego teraz to masakra, niekończąca się masakra mycia ciemnego, porowatego gresu i szorowania ciemnych szarych fug, które nie chcą przestać być białe!aaaaaaaaa!!!

no to się wyraziłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś planuje ciemne fugi to nie polecam wykonywania ich przed bądż w trakcie prac związanych z gipsem i okropnym pyleniem. jeśli ktoś planuje ciemne płytki to polecam ułożenie ich po wstępnym malowaniu, czyli kiedy w domu już czyściutko. mycie tego teraz to masakra, niekończąca się masakra mycia ciemnego, porowatego gresu i szorowania ciemnych szarych fug, które nie chcą przestać być białe!aaaaaaaaa!!!

no to się wyraziłam

 

Wszystkim sprzątającym polecam ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką częściowo przesłoniętą kuchnię miałam w poprzednim domu. Od salonu była oddzielona ścianką ok 2-2,5m i za tą ścianką miałam akurat całą część roboczą : zlew, kuchenkę, piekarnik. Z salonu widać było jedną ścianę z dużym oknem i szafkami pod nim i drugą ścianę ze stolikiem. Byłam bardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Niby otwarta przestrzeń, ale trochę przesłonięta.

Teraz budujemy drugi dom i tu cała kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon. Nie lubię jak goście patrzą mi na ręce. Planuję, więc chociaż częściowo odgrodzić się od tej części salonowej wyspą. Od strony jadalni będzie miała formę podwyższonego barku, a od strony kuchni będzie płyta. Mam nadzieję , że to trochę pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim domu mam kuchnię zamkniętą i nie jestem z tego zadowolona. Teraz budujemy drugi dom i kuchnia ma być otwarta, ale tak jak pisała Optymistka trochę zasłonięta barkiem. Myślę, że to dobre rozwiązanie ;)

A tak poza tym czasem jak czytam posty to mam ochotę założyć nowy wątek pt."Który dom budujecie "?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, ogólnie jest fajnie tyle, że w salonie słychać odgłosy z kuchni i nieraz czajnik lub smażony kotlet zagłusza telewizor. Poza tym na plus jest to, że można być w kontakcie z domownikami lub gośćmi, no i to, że barek zasłania graty kuchenne, a największy plus tego barku to jest to super miejsce na ciasta i inne przystawki podczas imprez, świąt itp. A tak po latach użytkowania myślę, że dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie kuchni od salonu np. rozsuwanymi szerokimi drzwiami.

IMG_0707.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja kilka swoich co by zamknąć temat wyższości świąt:

na tak poza podłogówką w całym domu i innymi powyższymi powielanymi:

1. bidety

2. drewniany taras - możliwość wyjścia gołą stopą nawet w chłodną pogodę - bomba

3. pojemne garderoby

4. chyba najlepsza część naszego projektu - tzw. pomieszczenie ogrodowe czyli wbudowana ;) 'altanka' na narzędzia, kosiarki, meble ogrodowe etc.

5. świetlik w klatce schodowej - świetne doświetlenie schodów, zwłaszcza gdy drzwi do pokoi na piętrze sa pozamykane

6. wysoka ściana kolankowa, zero połaciówek :)

7. pojemne szafki w łazienkach, a przede wszystkim dobrze rozplanowane wewnątrz: z gniazdkami umożliwiającymi podpięcie wszystkich elektrycznych durnostojek typu szczoteczka czy golarka

 

na nie

- ciemna podłoga z czarnego dębu - czysta tylko godzine dwie po myciu. może jak zniknie kurz budowlany będzie lepiej

- mała pralnia - żeby się w niej obrócić trzeba ciągle coś przestawiać.

 

 

Witaj,

Pamiętając Twoje wnętrza ciekawa jestem jak się sprawdza ciemny, drewniany blat w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od salonu była oddzielona ścianką ok 2-2,5m i za tą ścianką miałam akurat całą część roboczą : zlew, kuchenkę, piekarnik. Z salonu widać było jedną ścianę z dużym oknem i szafkami pod nim i drugą ścianę ze stolikiem. Byłam bardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Niby otwarta przestrzeń, ale trochę przesłonięta.

 

I o to chodzi 2w1 :) popieram! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem niezadowolona tylko z 1 rzeczy - z przesuwnych drzwi do szaf wnękowych z szyby locobel - wyglądają pięknie ale boję się ich używać. Reszta jest bez zarzutu :):):)

 

Basiu możesz napisać dlaczego boisz się ich używać. Mam zamiar sprawić sobie właśnie drzwi przesuwne z lacobelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko ciemne to chyba nawet powinieneś dobrać do tego ciemne meble ...

a ta w ogóle czym ty się przejmujesz? rób jak uważasz, że jest ładnie

jedni mają wszystko w tym samym odcieniu a inni mają pstrokato i też są szczęśliwi

Dziękuje za odzew - bardzo cięzko o pomoc i jakis odzew na tym forum :)

Niby tak, wszystko ciemne bo mam i w dwóch miejscach zrobione ciemne półki w zabudowie z regipsów, ale mam jasny skórzany wypoczynek i jasny dębowy stół w jadalni, co prawda jadalnią tego nazwać nie można, bo w drugiej części salonu stoi stół i jest jakby tylko jedynym jasnym meblem, ale jest i nie wiem właśnie czy dobierac meble pod stół i wypoczynek czy pod podłogę, okna i drzwi i zabudowane półki (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...