Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dobrze czasami sie uczyc na doswiadczeniach innych osob, ale i tak robic dla siebie- ja np. wykonczylabym sie ogrzewaniem podlogowym, bo mi nawet kapciach za cieplo..

najlepiej jest- mieszac wczesniej w wielu domach- nasz budowany byl moim 5-tym lokum, mauza 3-cim. I po 2 latach mieszkania na nic nie narzekamy. owszem, gdyby budzet byl wiekszy naciskalabym na kilka innych opcji, ale to nie wchodzilo w gre. Reszta sie sprawdzila.

 

Jednayna rzecza, ktora bym zrobila inaczej to naciskanie na robienie wekszej ilosci rzeczy wlasnorecznie- dopiero po wyczerpaniu budzetu odkrylismy jacy jestesmy zdolni ;)

możesz rozwinąć kwestię podłogówki? bo nie bardzo rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobrze czasami sie uczyc na doswiadczeniach innych osob, ale i tak robic dla siebie- ja np. wykonczylabym sie ogrzewaniem podlogowym, bo mi nawet kapciach za cieplo..

 

Kiedyś ktoś pisał, że rozczarowany był, że przy podłogówce podłoga wcale nie jest ciepła :) eh ile ludzi, tyle opinii. U mnie podłogówka będzie w całym domu, na razie nie mieszkam, ale bywam w takich domach i uwielbiam to "równomierne ciepło" w całym domu :)

Silan oby więcej takich zadowolonych inwestorów jak ty! gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, aby podłogówka była cały czas odczuwalnie ciepła, musiałbym chyba okna otwierać zimą. Wtedy sterownik dla wyrównania temp. łoiłby po zaworach. Żona była początkowo wręcz rozczarowana, że podłoga wyraźnie ciepła jest tylko w chwili gdy piec się załącza. To natomiast dzieje się tylko 2-3 razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi powiem tak bardzo ciekawy pomysł :) jeszcze o takim patencie nie słyszałem. Możesz napisać coś więcej? Jak sprawdza się w użytkowaniu?

Przyznam się, ze nie zależ mi na likwidacji automatycznej szufelki ale raczej myślałem aby wyeliminować zwykłe gniazdka.

Rura od Vrooma ma max 7,2 m, wiatrołap jest blisko kuchni. Vroom jest zamontowany w szafce kuchennej. Zakładam normalną szczotkę od odkurzacza z rurą teleskopową i odkurzam podłogę w kuchni i wiatrołapie albo np. sam pędzel i zbieram okruchy z blatu kuchennego. Złożona szczotka z rurą teleskopową nie zajmuje dużo miejsca.

Vroom wciąga samoczynnie wąż z powrotem, dlatego dobrze jest kupić taki z blokadą, jest wygodniejszy. Nasz nie ma blokady, ale i tak go lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalam o Wally Flex zamiast szufelek, cena okolo 300zl i waz 4 lub 5m, nie pamietam ile dokladnie. Zastanawialam sie tylko czy da sie do tego rure ze szczotka zalozyc?

Chociaz moze ten Vroom bylby lepszy, dluzszy waz i jeden Vroom za dwa Wally Flexy by wystarczyl:confused: Zamontowany w kuchni spokojnie by wystarczyl do wiatrolapu. Basiu a na czym ta blokada polega, bez blokady wciaga Ci ten waz w czasie odkurzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, bede niepopularny, ale moze po prostu w schowku przy wejsciu (szafie/inne, niepotrzebne skreslic) zwykly odkurzacz - moze byc nawet wpiety do gniadka na stale.

Koszt 150PLN (low cost) - 1000PLN (karcher z opcja czyszczenia woda).

No nie jest sie wtedy tak bardzo trendy, ale chyba nie o to chodzi.

 

Producenci odk. centralnych na glowie staja, zeby wmowic ludziom potrzebe kupowania coraz nowszych i drozszych akcesoriow, bo taka ich rola.

Edytowane przez qqlio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie tak - jesli chce sie miec komfort "nienoszenia", to tak samo trzeba kupic drugi waz do O.C. I to kolejne kilkaset zl + ssawki itd.

My mamy na poddaszu drugi zwykly odkurzacz i sobie chwalimy.

Odkurzacza nie nosze po pietrach. Nie nosze wlasciwie w ogole bo w koncu ma kolka...

 

Kazdy robi jak woli i na co chce wydac fundusze - ale temat zszedl na obszar "ze za drogo", wiec sie wtracilem.

Pozdrawiam

Edytowane przez qqlio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqlio, temat mieć-nie mieć OC nadaje się do "jesiennych dyskusji" :) i był poruszany już tysiąc razy na tym forum. Napiszę więc tylko, że do niedawna miałam takie samo zdanie jak ty, ale zrobiliśmy z mężem instalację "na wszelki wypadek" i niedługo potem udało nam się okazyjnie kupić używaną jednostkę centralną, więc u nas już zamontowany choć nie używany. Dla mnie najgorsza masakra to odkurzanie schodów zwykłym odkurzaczem - wiem, bo teraz to robię i zawsze rzucam mięchem :) bo mi się wywala na plecy :) choćby z tego powodu zapłaciłam za ten luksus więcej niż za zwykły odkurzacz. Bo ja uważam to za luksus, po prostu.

No i jeszcze ten widok unoszącego się kurzu wywiewanego ze zwykłego odkurzacza... może ten centralny choć trochę zaoszczędzi pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.

 

a moze drugi zestaw na pietro?

http://odkurzam.pl/product-pol-241-Zestaw-akcesoriow-Standard.html

bo ten Vroom to dobry jest do odkurzania malych powierzchni i on jest chyba nie stale montowany, wiec raczej po pietrach z nim nie polatasz:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qqlio, uwierz - mnie do "trendów" baaardzo daleko, mój dom jest tego przykładem - prosty i zwyczajny.

 

Tak jak pisała eveee : temat "dlaczego centralny" znajduje się tu na forum i tam można się wypowiedzieć.

 

Ja nie jestem trendy - ja jestem praktyczna i wygodna - przerabiałam wiele odkurzaczy w moim życiu, od zwykłych zakurzaczy po wodne i teraz jestem naprawdę zadowolona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwykłą baterię wannową NIE trójotworową (moim zdaniem) otóż mam trójotworową , pomijam fakt, że po pół roku pękła słuchawka, ale jest nieprakyczna ze względu chociażby na hałas jaki powstaje przy wyciąganiu prysznica , jeśli w nocy ktoś sie kąpie to cały dom ( ŚPIĄCE DZIECI I INNI DOMOWNICY) napewno sie o tym dowiedzą, słychać grzechot wyciąganego prysznica/słuchawki.

Drugi powód : gdy często używa się w/w baterii zdarza sie, że zaplącze sie przewód do słuchawki, niestety pod zabudową , u nas na szczęście jest łatwy dostęp i mozna było rozplątać ale róznie jest zwłaszcza przy wannach zabudowanych płytkami gdzie są małe drzwiczki rewizyjne daleko od baterii. Używamy 2 lata i napewno przy pierwszym remoncie będzie przerobione na zwykłą . Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalam o Wally Flex zamiast szufelek, cena okolo 300zl i waz 4 lub 5m, nie pamietam ile dokladnie. Zastanawialam sie tylko czy da sie do tego rure ze szczotka zalozyc?

Chociaz moze ten Vroom bylby lepszy, dluzszy waz i jeden Vroom za dwa Wally Flexy by wystarczyl:confused: Zamontowany w kuchni spokojnie by wystarczyl do wiatrolapu. Basiu a na czym ta blokada polega, bez blokady wciaga Ci ten waz w czasie odkurzania?

Blokada polega na tym, by nie zwijał się wąż do kasety przy odkurzaniu- jak nie ma blokady, to cały czas jest naciągnięty. Mi to szczególnie nie przeszkadza, ale czasem by się przydała. Wydaje mi się, że nowsze Vroomy maja blokadę, nasz jest kupowany klika lat temu.

WallyFlex podobnie działa do Vrooma, tyle, że nie jest chyba przewidziany do zabudowy w szafce i ma krótszy wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basia_z_lasu rozumiem, że do vrooma musisz mieć jednostkę centralną? Bo na stronach producenta piszą, że vroom central to urzadzenie do przechowywania węża, więc co zasysa brud?

Vrooma podłączasz na stałe do instalacji centralnego odkurzania ( na przykład zamiast szufelki automatycznej), brud zasysa odkurzacz centralny. Robią też chyba Vroomy wolnostojące, taki odkurzaczyk do zabudowy z własnym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwykłą baterię wannową NIE trójotworową (moim zdaniem) otóż mam trójotworową , pomijam fakt, że po pół roku pękła słuchawka, ale jest nieprakyczna ze względu chociażby na hałas jaki powstaje przy wyciąganiu prysznica , jeśli w nocy ktoś sie kąpie to cały dom ( ŚPIĄCE DZIECI I INNI DOMOWNICY) napewno sie o tym dowiedzą, słychać grzechot wyciąganego prysznica/słuchawki.

Drugi powód : gdy często używa się w/w baterii zdarza sie, że zaplącze sie przewód do słuchawki, niestety pod zabudową , u nas na szczęście jest łatwy dostęp i mozna było rozplątać ale róznie jest zwłaszcza przy wannach zabudowanych płytkami gdzie są małe drzwiczki rewizyjne daleko od baterii. Używamy 2 lata i napewno przy pierwszym remoncie będzie przerobione na zwykłą . Takie jest moje zdanie.

Wystarczy, że wymienisz wąż z prysznica na gumowy...sprawdzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem jakby tu zrobić żeby nie ganiać, z wężem i ten vroom by się nadał tylko krótki jest. ten dłuższy 7,5m kosztuje 1kzł a to sporo ale gdyby można go było nosić z sobą po pietrach i dołączyć do gniazdka odkurzacz to może miałoby to sens.

 

Vroom 7,4 m są na allegro po 640 zł. Może by i dało się go przerobić na wtykanie do gniazda, ale wydaje mi się to bezcelowe i niewygodne. Można przecież kupić rozciągliwą rurę znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...