Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, mam pytanie czy wg Was potrzebna jest pralnia w domu? tak się zastanawiam...

może wy odczułyscie brak czy to potrzebne pomieszczenie czy to wymysł? czy może wy odczułyście brak tego pomieszczenia, albo je posiadając stwierdziłyscie, że mogłoby nie byc pralni jako osobnego pomieszczenia? :)

 

 

 

Wg. mnie pralnia jest nieodzowna. W naszej pralni- schowku mieści się: kosz na brudne rzeczy do prania, pralka, zlew dwukomorowy na przepierki ręczne, mycie brudnych butów ( po pracach w ogrodzie, po grzybobraniu), nad zlewem niewielka suszarka, regał na ścierki, chemię, zapas ręczników papierowych, pap. toaletowego, mydła i innych takich, odkurzacz, żelazko, deska do prasowania, wiadro, mop, miotła, miotełka z szufelka.

Nie wyobrażam sobie trzymanie tego całego ambarasu gdzie indziej. Pralnię polecam zdecydowanie.

 

A wg mnie zbędna jeśli tylko układ pomieszczeń w domu na to pozwala :) Mam kotłownię ponad 14 mkw. Jest długa i będzie podzielona (ale bez żadnych ścianek) na dwie części-piec i reku, a druga część pralka itp. Będzie tam-pralka, zlew roboczy, nad zlewem pewnie zawisną ze dwie suszarki ;) na przeciwnej ścianie regał na graty, zamrażarka, odkurzacz mamy centralny (nie wyobrażam sobie budować nowy dom i tego nie zrobić), deska do prasowania będzie tam schowana ale prasować lubię przed TV więc będę sobie szła do salonu czy sypialni z tym :) bo TV w kotłowni to byłoby przegięcie :D mop z pewnością też tam wejdzie :)

Była pralnia w naszym projekcie, zrezygnowałam z niej na rzecz garderoby dla córki. Co to za pralnia 2,5 mkw? Pralka by weszła i zlew, o prasowaniu tam można zapomnieć. Chyba że ktoś mówi o pralni-suszarni-prasowalni z prawdziwego zdarzenia, gdzie są dwie pralki, suszarka bębnowa (choć jak suszarka to po co komu suszarno prasowalnia? :D ) i rzędy szafek stojących i wiszących plus stacja parowa i mega wielka deska. Ale to nie dla mnie, szkoda mi na to metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając projektu przerzuciłam ich setki i naprawdę trudno jest znaleźć z garderobą, pralnio-suszarnią, warsztatem, spiżarką:( a na pewno nie znajdzie się typowej parterówki z tymi pomieszczeniami...

mój domek (gotowiec) ma niedużą powierzchnię użytkową, zaledwie 130m2 ale nad garażem przewidziano 2 pomieszczenia : garderobę oraz pralnio-suszarnię do której wchodzi się z łazienki. W pralni są 2 okna, normalne i dachowe co zapewnia cyrkulację powietrza, grzejnik też jest więc pranie schnie błyskawicznie.

Niestety wielu inwestorów patrzy głównie na piękną bryłę zewnętrzną, dopiero po zamieszkaniu wychodzą minusy...

 

Też przejrzałam całą masę projektów, tygodnie nad tym siedziałam i ciężko, to fakt. Ale udało nam się. Mamy parterówkę, 125 mkw pow. użytkowej + 14 kotłownia + 35 garaż.

Na tych 125 metrach mamy 3 sypialnie, salon, kuchnię, spiżarnię, 3 garderoby, mini pseudo gabinecik, łazienkę dużą i małą. Kotłownia mega, i garaż też. Więcej nam nie trzeba. Jedyne czego nam zabrakło to gabinet z prawdziwego zdarzenia, ale to też udało się wygospodarować, małe bo małe, ale kąt do pracy dla męża będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie planeta , smieszna jest ta podana użytkowa, 130mkw brzmi zachęcająco, a tak naprawdę chyba w tej pow. nawet nie ma garazu i kotłowni, już nie wspomnę o tym, że pokoje na poddaszu po podłogach mają więcej mkw.

ale wiadomo, że nie napiszą , że dom posiada 180mkw pow. uzytkowej, bo to już jest róznica.

a szczerze powiedziawszy nie wszyscy na to zwracają uwagę, tylko zobaczą 130mkw i wow, bierzemy go (czyli ten projekt)

Amelia 2 nie mialam cb tu na myśli, bo ty na pewno wiedziałaś ile mkw do wykończenia cię czekało

 

o czym my rozmawiamy skoro Ty nie wiesz co to jest powierzchnia użytkowa ;) do tego standardowo nie wchodzi ani garaż, ani kotłownia :no: nie mówiąc o tym, że powierzchnie na poddaszu jakie wlicza się do pow. użytkowej to z pewnością nie są powierzchnie podłóg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest jałowa, jak ta o jednej czy dwóch umywalkach w łazience.

Co kto woli, co dla kogoś jest priorytetem. Ja wolałam mieć więcej miejsca na ciuchy i szpargały niż zajmować pomieszczenie zwane pralnią...

Jeden woli spiżarnię bo robi dużo przetworów, inny musi mieć gabinet a jeszcze inny pokój do oglądania TV czy siłownię. Kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym my rozmawiamy skoro Ty nie wiesz co to jest powierzchnia użytkowa ;) do tego standardowo nie wchodzi ani garaż, ani kotłownia :no: nie mówiąc o tym, że powierzchnie na poddaszu jakie wlicza się do pow. użytkowej to z pewnością nie są powierzchnie podłóg ;)

 

bez takich złosliwości, co do powierzchni uzytkowej, wiem co to jest a piszac o poddaszu chodziło mi o to że o powierzchni liczonej w 100% jest np. 90mkw, a biura projektowe podawają 50mkw, a podłogi trzeba jednak załozyc na 90mkw. ale to juz inna kwestia, którą niepotrzebnie poruszyłam

oliwkawawa jaki masz projekt domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co mi chodzilo nie chce mi sie pisać o tym od ilu jest podawane w 100%, a od ilu cm liczone jest 50%, bo na pewno o tym wiecie.

chcę po prostu ustalić czy te pomieszczenia są potrzebne. ja zamiast chyba garderób, chociazby w sypialni będę miała szafę wnękową o conajmniej 3metrowej długosci :)

domki, które wy macie nie należą do małych , ani w pow. całkowitej ani w uzytkowej :D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wg mnie zbędna jeśli tylko układ pomieszczeń w domu na to pozwala :) Mam kotłownię ponad 14 mkw. Jest długa i będzie podzielona (ale bez żadnych ścianek) na dwie części-piec i reku, a druga część pralka itp. Będzie tam-pralka, zlew roboczy, nad zlewem pewnie zawisną ze dwie suszarki ;) na przeciwnej ścianie regał na graty, zamrażarka, odkurzacz mamy centralny (nie wyobrażam sobie budować nowy dom i tego nie zrobić), deska do prasowania będzie tam schowana ale prasować lubię przed TV więc będę sobie szła do salonu czy sypialni z tym :) bo TV w kotłowni to byłoby przegięcie :D mop z pewnością też tam wejdzie :)

Była pralnia w naszym projekcie, zrezygnowałam z niej na rzecz garderoby dla córki. Co to za pralnia 2,5 mkw? Pralka by weszła i zlew, o prasowaniu tam można zapomnieć. Chyba że ktoś mówi o pralni-suszarni-prasowalni z prawdziwego zdarzenia, gdzie są dwie pralki, suszarka bębnowa (choć jak suszarka to po co komu suszarno prasowalnia? :D ) i rzędy szafek stojących i wiszących plus stacja parowa i mega wielka deska. Ale to nie dla mnie, szkoda mi na to metrażu.

 

Dla mnie to co właśnie opisałaś jest pralnią :). Może baaaardzo szeroko pojętą ale tak właśnie nazywam to pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez takich złosliwości, co do powierzchni uzytkowej, wiem co to jest a piszac o poddaszu chodziło mi o to że o powierzchni liczonej w 100% jest np. 90mkw, a biura projektowe podawają 50mkw, a podłogi trzeba jednak załozyc na 90mkw. ale to juz inna kwestia, którą niepotrzebnie poruszyłam

oliwkawawa jaki masz projekt domu?

 

z207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem na etapie stanu surowego otwartego. Z wielką ochotą zaglądam tu na forum. Mam pytanie co sądzicie o białych meblach w kuchni? Zaznaczam, że podłoga i blaty miałyby kolor szary.

 

Na forum jest wielki temat w dziale "Wętrza" pt. BIAŁE KUCHNIE.

Może tam poszukaj odpowiedzi na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ma ktos może korek na podłodze? jest rzeczywiście taki rewelacyjny? zastanawiam się co położyć w sypialni...zwykłe panele czy korek? Na parterze mam kafle drewnopodobne i jestem z nich bardzo zadowolona...wytrzymałe, nie rysują się, a latem drzwi balkonowe sa cały czas otwarte i chodzimy w butach i nic sie nie dzieje) tylko że na parterze mam podłogówke a na piętrze w sypialni grzejniki i muzę położyc cos cieplejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś miał do czynienia z taką kuchnią, jakieś spostrzeżenia? pozdrawiam:)

Ja mam białą kuchnię z czarnymi blatami. Fronty mam lakierowane, dzięki czemu bardzo łatwo się czyści, ale niestety równie łatwo się brudzi, co niestety jest widoczne na pierwszy rzut oka ;). Ponadto te lakierowane powierzchnie przyciągają kurz. Mieszkam dopiero kilka miesięcy, więc bardzo możliwe, że wciąż mam do czynienia z kurzem pobudowlanym. Mam nadzieję, że z czasem to minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Może jednak ktoś miał do czynienia z taką kuchnią, jakieś spostrzeżenia? pozdrawiam:)

 

No żez - kieruję cię do wątku, gdzie ludzie właśnie wymieniają także swoje doświadczenia, gdzie to pytanie o funkcjonalnośc przewija się co chwila..

 

 

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...