Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

- gruntowy wymiennik ciepła przed reku - nieprzydatne, mało wydajne latem, niepotrzebne zimą w naszym klimacie. Lepsza inwestycja w klimatyzatory - dwa na poddaszu w zupełności wystarczą.

- instalacja podkręcająca obroty rekuperatora przy wchodzeniu, zapalaniu światła w łazienkach - szybciej suszy - szybciej wyciąga smrody

- podłogówka w garażu odkąd mam grzejniki zdemontowane - dużo więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mogłabyś napisać co to za olej?

Używałam kilku, V3V, jakiegoś z Ikea, Osmo, ale najlepiej się sprawdza - w sensie, jest najtrwalszy, najlepiej zabezpiecza (nawet przed detergentami, barwiącymi sokami i uszkodzeniami mechanicznymi) Watco Butcher Block (olej do mis i naczyń drewnianych), fajne jest w nim również to, że czas nakładania kolejnej warstwy to tylko 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość podglądania w wykańczanym domu zastosowanych posadzek żywicznych w pokojach i betonu dekoracyjnego na schodach.

Na katalogowych zdjęciach reklamowych super, ale w realu jedna ogromna porażka.

Planowałem na taras wiosną (czas na generalny remont) ale wyleczyłem się.

Dzięki Ci Boże że dałeś mi okazję abym zobaczył to w realu.

No i dzięki Ci raz jeszcze że nie u mnie :) (przepraszam właściciela)

 

Bobik, zapraszam do siebie :) Masz rzut kamykiem. (sorry Kamyk).

Zobaczysz moją żywicę po latach użytkowania. Bez pierniczenia się. Żadnych impregnacji, czy przemysłowych czyszczeń.

Użytkowana na hardkorze, tabuny ludzi w butach, często w szpilkach.

Ekipa remontowa, ustawiane rusztowania -panowie nie pieprzyli się w tańcu. Budowa kominka -tez bez pitu pitu, tylko folia na podłodze.

Posadzka ma się dobrze. Poza miejscem skopanym przez wylewkarzy -ale to na znacznie wcześniejszych etapach budowy.

Aaaaaa, posadzkę mam białą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaron21 troszkę mnie rozbawiłeś tym c.w.u - o tym nie trzeba pamiętać :D

 

nie wymieniałem rzeczy, które trzeba pamiętać tylko te które są z mojego (oraz innych użytkowników) punktu widzenia dobre, pożyteczne, po prostu ok.. ;)

jeśli juź miałem rozbawiać to na tej liście było znacznie więcej rzeczy, które mogły bawić.. nie o to mi jednak chodziło.. chciałem oszczędzić ludziom czytania setek stron wątku, który spokojnie można by skrócić do kilku.. :yes: Pewne rzeczy dla niektórych mogą być śmieszne, inni o nich nie wiedzieli, a jeszcze inni (jak chociażby wielu z tego forum) po prostu o tych rzeczach zapomnieli.. na budowie jest milion rzeczy o których człowiek musi mysleć także nie łatwo coś pominąć.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Twoja lista jest o kant dupy :p

Ona uwzględnia Twoje założenia, a przecież one nie są jedyne i słuszne dla wszystkich ;)

Nie każdy potrzebuje dużego, że już nie wspomnę - ogrzewanego garażu. Pominąłeś zmiękczacz wody albo narzucasz wszystkim spiżarnię oddzielną od kuchni.

 

Zgadzam się, że te ponad 400 stron przez większość czasu to "wojenki" o zlewie jedno, a dwukomorowym albo ogrzewaniu podłogowym a grzejnikami itp, ale jednak Twoja lista jest bardzo wybiórcza.

 

A, i na koniec, wątek traktuje o tym czego NIE ZROBIĘ. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybudowałbym domu bez...

- klamki z zamkami magnetycznymi

A po co?

 

- Kanał w garażu

Jak lubisz babranie się w błocie przy czyszczeniu go zimą

 

- Tylko nie poler w łazience na podłodze

Mam poler i nie widzę problemu (nawet pod prysznicem) - łatwiej się myje

 

- Zlew z młynkiem w kuchni

Dodatkowy gadżet który jak się kiedyś popsuje, to już nie będzie do niego części.

 

- okno tarasowe suwane

Są problemy ze szczelnością takich drzwi

 

- Drewno na tarasie

Mam cegłę klinkierową, na drewno bym się nie zamienił

 

- domofon

Jeśli lubisz domokrążców

 

- duuuży ogrzewany garaż

Ogrzewanie garażu to studnia bez dna - ale jak cię stać

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z suwanką problemów nie mam.

 

Ale drugi raz bym ich nie wybrała, z innych powodów niż techniczne. Po prostu ich nie otwieram na oścież, bo muchy wlatują albo koty włażą (nawet cudze !). Czyli nie wykorzystuję ich możliwości. Korzystam z wyjścia przy kuchni przez normalne balkonowe drzwi z zamontowaną moskitierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobik, zapraszam do siebie :) Masz rzut kamykiem. (sorry Kamyk).

Zobaczysz moją żywicę po latach użytkowania. Bez pierniczenia się. Żadnych impregnacji, czy przemysłowych czyszczeń.

Użytkowana na hardkorze, tabuny ludzi w butach, często w szpilkach.

Ekipa remontowa, ustawiane rusztowania -panowie nie pieprzyli się w tańcu. Budowa kominka -tez bez pitu pitu, tylko folia na podłodze.

Posadzka ma się dobrze. Poza miejscem skopanym przez wylewkarzy -ale to na znacznie wcześniejszych etapach budowy.

Aaaaaa, posadzkę mam białą :)

 

Pewnie jak z każdym materiałem w domu. Jeśli dostanie się w ręce fachowca, będzie wyglądało ładnie, schludnie i służyło efektywnie. Działa pewnie dokładnie w drugą stronę. Najdroższy, najwyższej jakości materiał, zużyty przez partacza - będzie straszył.

 

Ps:

wydaje mi się że zachęciłaś do odwiedzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo myślę o młynku, natomiast całkowicie inaczej o domofonie.

I co?

:)

Od siedmiu lat mam niezałożony domofon, mimo iż leży w szafie i cierpliwie czeka. Dzwonka też nie mam. Listonosz zostawia avizo do poleconych. Jak ktoś chce mnie odwiedzić to dzwoni ... na komórkę ;). Domokrążcy, wyznawcy tajemniczych religii i inni uprzykrzacze spokoju zostają za płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siedmiu lat mam niezałożony domofon, mimo iż leży w szafie i cierpliwie czeka. Dzwonka też nie mam. Listonosz zostawia avizo do poleconych. Jak ktoś chce mnie odwiedzić to dzwoni ... na komórkę ;). Domokrążcy, wyznawcy tajemniczych religii i inni uprzykrzacze spokoju zostają za płotem.

 

Ja od dziewięciu lat nie mam nawet płotu z przodu. I nie będę miał :)

(mam płot odchodzący od boków domu)

 

Ps. Na Hellowen zawsze mamy cukierki :D

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opory przed nie postawieniem przedniego ogrodzenia, a taki pomysł się nam już pojawił - nie tylko ze względu na koszty. Ale np. nie potrafiłbym się zdrzemnąć na tarasie, czy w ogrodzie, ze świadomością, że każdej chwili ktoś może wejść na posesję.

 

Bez przesady, przecież drzwi się zamyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opory przed nie postawieniem przedniego ogrodzenia,
Ja długo nie miałem płotu z tyłu domu (pola i łąki). Ale na wsi ludzie puszczają często psy luzem i płot założyłem.

Latem stolik, krzesła i leżaki zostają przez cały sezon na tarasie. Garaż mogę zostawić na parę godzin otwary, kosiarka na trawniku. Czasami coś zostanie na noc i nie ma obawy, że ktoś wlezie i zwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przecież drzwi się zamyka :)

 

Tylko że płot jest pierwszą barierą przed światem zewnętrznym. Kraść najpierw przyjdą do tego bez płotu. Albo przynajmniej pies nie oszcza elewacji:)

Ja mam zwykłą siatkę panelową z przodu a resztę sąsiedzi załatwili :) Jak dla mnie bez płotu to jakoś dziwnie by było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Twoja lista jest o kant dupy :p

Ona uwzględnia Twoje założenia, a przecież one nie są jedyne i słuszne dla wszystkich ;)

Nie każdy potrzebuje dużego, że już nie wspomnę - ogrzewanego garażu. Pominąłeś zmiękczacz wody albo narzucasz wszystkim spiżarnię oddzielną od kuchni.

 

Zgadzam się, że te ponad 400 stron przez większość czasu to "wojenki" o zlewie jedno, a dwukomorowym albo ogrzewaniu podłogowym a grzejnikami itp, ale jednak Twoja lista jest bardzo wybiórcza.

 

A, i na koniec, wątek traktuje o tym czego NIE ZROBIĘ. ;)

 

 

Sorry ale podobnie jak większość nie zrozumiałeś o co chodzi w tym wątku.. i nie rozumiem zupełnie Twoich zarzutów, tym bardziej że na wstępie mojego posta napisałem skąd ta lista.. (proponuje przeczytać jeszcze raz..:yes:) Nie zamierzam też uzasadniać dlaczego tak albo nie.. Każdy jest inny i dla jednego coś będzie wadą a dla innego zaletą..

Myślę, że wątek został stworzony po to by każdy jeszcze na etapie projektu lub budowy mógł przemyśleć pewne rozwiązania i samemu zdecydować co jest dla niego ważne.. im więcej (nawet absurdalnych dla niektórych) rzeczy ludzie tu wymienią, tym mniej błędów ludzie popełnią.. bo się po prostu nad tym zastanowią..

 

Sorry, ale Twoja lista jest o kant dupy :p

Ona uwzględnia Twoje założenia, a przecież one nie są jedyne i słuszne dla wszystkich ;)

Nie każdy potrzebuje dużego, że już nie wspomnę - ogrzewanego garażu.

 

Tak sobie myślę.. czy Ty w ogóle przeczytałeś co napisałem czy masz problemy ze zrozumieniem? ;)

Poniżej małe podsumowanie w przypadkowej kolejności.. Jest to zbiór przemyśleń moich oraz innych członków forum z którymi można się zgodzić lub nie.. każdy niech sam sobie odpowie co mu pasuje bo to on będzie mieszkał tak jak sobie wybuduje.. Nie ma tu wielu rzeczy, które były dla mnie oczywiste lub które zawiera mój projekt..

 

 

Pominąłeś zmiękczacz wody albo narzucasz wszystkim spiżarnię oddzielną od kuchni.

 

- stacja uzdatniania wody

 

- spiżarka przy kuchni

 

... ale jednak Twoja lista jest bardzo wybiórcza..

Chyba nie oczekiwałeś, że wypisze wszystko co możliwe.. ? ;)

 

A, i na koniec, wątek traktuje o tym czego NIE ZROBIĘ. ;)

W większości są to zalety więc trochę na przekór tematowi ale może powiem tak: ponownie nie wybudowałbym domu bez:

Edytowane przez aaron21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...