Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też mam sporą łazienkę, ale część podłogi i blatu jest drewniana (iroko, bardzo się sprawdza) i no trochę kamienia na ścianie. Moim zdaniem jest bardzo przytulna.

Myślę, ze możesz zrobić coś z łazienką,może jakiś parawan czy inny pomysł.

 

Będęc na wakacjach nam morzem widziałam dom w którym łazienka miała chyba więcej niż 20 m2, było w niej kilka drewnianych mebli, obrazków. Stał nawet stolik i krzesło, właściciele twierdzili że lubią tam spędzać czas. Łazienka miała raczej romantyczny wystrój, ale wrażenie było bardzo miłe. Spróbuję namówić właścicielkę na przesłanie zdjęć, chociaż to nie pomysł dla zwolenników nowoczesnego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ida zajbert wydaje mi się że mam tą samą płytę i jestem w szoku że tak na nią narzekasz :lol: Ja swoją myję gąbką do naczyń z płynem, a po zebraniu piany przecieram taką "mięsistą" ściereczką namoczoną wodą i po takim zabiegu płyta wyląda naprawde przyzwoicie :D Rys za to po podobnym okresie użytkowania nie zauważyłam.. od czego niby miałyby się robić? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę miała kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwanymi - miałam taką w mieszkaniu i musiałam się nieźle nagimnastykować, żeby ją umyć.
Z kabinami tak jest.

Weźmiesz z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz, bo niby lepiej się czyści, to będzie Ci się podłoga lekko zalewała przy jej otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę miała kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwanymi - miałam taką w mieszkaniu i musiałam się nieźle nagimnastykować, żeby ją umyć.
Z kabinami tak jest.

Weźmiesz z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz, bo niby lepiej się czyści, to będzie Ci się podłoga lekko zalewała przy jej otwarciu.

 

Ja się zawsze wycieram w kabinie bo wiecznie mi zimno, to zdąży spłynąć do brodzika :wink:

No ale małżon tak nie robi..... :-? Trzeba będzie poszukać większej kabiny, żeby łatwo było drzwi do środka otworzyć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę miała kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwanymi - miałam taką w mieszkaniu i musiałam się nieźle nagimnastykować, żeby ją umyć.
Z kabinami tak jest.

Weźmiesz z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz, bo niby lepiej się czyści, to będzie Ci się podłoga lekko zalewała przy jej otwarciu.

 

Ja się zawsze wycieram w kabinie bo wiecznie mi zimno, to zdąży spłynąć do brodzika :wink:

No ale małżon tak nie robi..... :-? Trzeba będzie poszukać większej kabiny, żeby łatwo było drzwi do środka otworzyć :cry:

Tylko, że aby wziąć ręcznik z wieszaka i tak otwierasz drzwiczki..... Przy otwieranych do środka myślę, że po jakimś miesiącu będziesz tęsknić do tej rozsuwanej. No chyba że będzie miała jakieś 2mx2m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że aby wziąć ręcznik z wieszaka i tak otwierasz drzwiczki..... Przy otwieranych do środka myślę, że po jakimś miesiącu będziesz tęsknić do tej rozsuwanej. No chyba że będzie miała jakieś 2mx2m

Ja wycieram drzwiczki przed otwarciem i mam dwa w jednym, podłoga sucha i kamienia na drzwiczkach brak. Poza tym przed kabiną zawsze rozkładam dywanik, żeby nie stac na gołej podłodze, więc jak coś kapnie to nie ma tragedii. Nigdy więcej rozsuwanych kabin prysznicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".

Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?

Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".

Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?

Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...

 

mój wyglada nadal pięknie, bo jeszcze nie jest używany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".

Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?

Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...

 

Używam rok drzwi Huppe z gładkiego szkła z powłoką i nie ma problemu. Woda spływa, zacieków nie widzę, kamień osadza się tylko na dolnej uszczelce. Czyszczenie 1x tydzień, raz odnawiałam powłokę. Żałuję tylko, że nie zrobiłam baterii natryskowej podtynkowej, denerwuje mnie ta rura, ciężko ją domyć z osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".

Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?

Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...

 

Używam rok drzwi Huppe z gładkiego szkła z powłoką i nie ma problemu. Woda spływa, zacieków nie widzę, kamień osadza się tylko na dolnej uszczelce. Czyszczenie 1x tydzień, raz odnawiałam powłokę. Żałuję tylko, że nie zrobiłam baterii natryskowej podtynkowej, denerwuje mnie ta rura, ciężko ją domyć z osadu.

Czym odnawiałaś powłokę?

Jak by ta szyba wyglądała bez czyszczenia co tydzień ( pomijając dolną uszczelkę)? Bo piszesz, że nie ma zacieków?

Sorry za dociekliwość, ale jest to dla mnie bardzo ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć w tym wątku wypowiedzi: "nigdy więcej drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła".

Czy powłoki anty (-adhezyjne, -wapienne czy jakoś tak) poprawiły się na tyle, że nie ma z tym problemu?

Jak wyglądają Wasze prysznice? Bo jeśli trzeba wycierać po każdym użyciu, by jakoś wyglądało, to już wolę szkło szronione, choć mniej piękne...

 

Używam rok drzwi Huppe z gładkiego szkła z powłoką i nie ma problemu. Woda spływa, zacieków nie widzę, kamień osadza się tylko na dolnej uszczelce. Czyszczenie 1x tydzień, raz odnawiałam powłokę. Żałuję tylko, że nie zrobiłam baterii natryskowej podtynkowej, denerwuje mnie ta rura, ciężko ją domyć z osadu.

Czym odnawiałaś powłokę?

Jak by ta szyba wyglądała bez czyszczenia co tydzień ( pomijając dolną uszczelkę)? Bo piszesz, że nie ma zacieków?

Sorry za dociekliwość, ale jest to dla mnie bardzo ważne :)

 

Kupiłam preparat anticalc conditioner Ravaka i naniosłam na powierzchnię na 10 min.

Przy codziennym używaniu zostają od wewnątrz lekkie ślady po wodzie, jeśli patrzy się pod światło (właśnie się przyjrzałam). Mnie to osobiście nie przeszkadza, pewnie gdyby przecierać po myciu do sucha to by ich nie było w ogóle widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To pierwsze forum , na którym się loguję , ale nie mogę sobie darować , bo forum jest fantastyczne ! Na wiosnę rozpoczynamy budowę drugiego domu , pierwszy zbudowaliśmy dziesięć lat temu , popełniając całą masę błędów , wierzę , że dzięki temu forum drugi będzie ideeeaaaalny :lol:

 

W drugim domu na pewno nie powtórzę ...kilkudziesięciometrowego podjazdu do domu . Ach , marzyła mi się romantyczna alejka z domkiem w tle . Oczywiście trafiła nam się zima stulecia ... żeby wyjechać do pracy o szóstej rano Mój łapał już o czwartej za łopatę . I tak przez cała zimę ... :evil:

Teraz mamy odśniezarkę , ale też nie zawsze rano jest czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zamontowanie gdzieś w pomieszczeniach gospodarczych na dole głębokiego brodzika , w ktorym można będzie kąpać psa [ no , chyba , że ktoś lubi pakować swojego brytana do prywatej wanny ] , szczególnie , gdy temu zechce się wytarzać na spacerku w ... wiecie czym :oops:

 

Ja tak bedę miała w pralni - brodzik do prania psiura, kaloszy, psiej kupy z podeszwy buta :wink: , piłki po graniu w błocie, pędzli po malowaniu itd.

Będzie tez osobna umywalka z "demobilu" w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...