Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tego co zrozumialam to watek byl "czegobyscie nie zrobili ponownie" wiec ja napisalam czego ja nie zrobie wiec zrobie tak jak napisalam :D a poza tym faktycznie prowadzimy bujne zycie towarzyskie i salon na pewno nie obrosnie mi kurzem :D

 

ponownie to ja na pewno domu nie wybuduję ale wynajmę sobie raz taki raz siaki, raz nad morzem, raz w górach, bo będę już na emeryturze :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Łodzi jest restauracja z toaletą zabudowaną lustrami weneckimi.

To musi być odjazd :)

tak, dokładnie na 1 pietrze w Łodzi Kaliskiej :D

a w którą stronę te lustra są weneckie? :lol:

 

w jedyną słuszną!:))) ale fakt faktem że chyba każdy pamieta wizytę w toalecie, w której ty siedzisz na tronie a przed tobą i po bokach siedzą przy barze ludzie wpatrując się w lustro...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po doswiadczeniach z obecnego domu pokój telewizyjny jest w sypialni gościnnej

 

teraz mam kuchnie otwartą na jadalnię i salon

my rozmawiamy coraz glośniej a dzieciaki podkręcają TV :evil:

 

w razie czego gdyby film był faascynujący a gość bardzo zmęczony mam zostawione kable TV w salonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy więcej otwartej kuchni, w kuchni to nie przeszkadza ale w salonie tak i nas jest tylko 3 dorosłe osoby - kuchnia to kuchnia :)

 

tak, tak tak!!! popieram.... absolutnie chybiony pomysł, wkurza mnie po prostu ten widok z salonu... teraz kombinuję, jak by tu trochę się na tę kuchnię zamknąć. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY WIĘCEJ nie będę miał balkonów - wszelakiej maści

nie dość że

1- kosztowne

2 - problematyczne

3 - działają jak radiatory dla ocieplenia budynku

4 - wydają mi się bezużyteczne oprócz ich ozdobnej funkcji

 

własnie jestem w trakcie ocieplenia i przeklinam je

1- ile pieprz.... się z docinaniem, kręceniem itd styro oaby obrobić to tak aby nie było mostków termicznych

2 -koszt betonu, szalunków na słupy (mam balkonik nad wejściem oparty na słupach)

3 - barierki - czy wiecie że barierki jedyne wg. mnie ładne ze stali nierdzenwj kosztują minimum 600 mb!! moje dwie popierdułki maja aż 10mb!!

A byłu i firmy co po 1200 za mb = o zgrozzooo!!

4- obróbki blacharskie, tarakota, czy jakiś kamień - koszt koszta koszta

5 - aha drzwi balkonowe - rzecz jasna droższe :(

 

Ja wyliczam iż moje dwa balkoniki w tym jeden nad wykuszem kosztować będą dodakowe 15000 - NEVER MORE :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolona właściwie z wszystkiego. Przemyśleliśmy wszystko dokładnie. Ale jedna rzecz, którą żałuje mimo iż jest piękna to błyszczący blat w kuchni mniej więcej taki:

http://img18.imageshack.us/img18/1798/142yzn.jpg

Ale to kwestia zakochania a wiadomo miłość jest ślepa.

Widać na nim wszystko, nie można tak poprostu przetrzeć na mokro, trzeba polerować. Do utrzymania horror.

 

buuuu :( a to moje jedno z ulubionych zdjęć kuchni :(

A resztę - szafki - masz czarną jak tutaj??

moze wstawisz foto swojej kuchni lub dasz link do zdjęcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błyszczących frontów to mam odmienne zdanie i jestem całkowicie na TAK. Teraz w kuchni użytkuję matowe fronty i mycie tego jest bardzo uciążliwe - paluchy nie schodzą tak łatwo jak na połysku, trzeba trochę poszorować. Meble z połyskiem wystarczy przetrzeć wilgotnę mikrofibrą i efekt natychmiastowy. Podobne wrażenia z użytkowania ceramiki mat i połysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błyszczących frontów to mam odmienne zdanie i jestem całkowicie na TAK. Teraz w kuchni użytkuję matowe fronty i mycie tego jest bardzo uciążliwe - paluchy nie schodzą tak łatwo jak na połysku, trzeba trochę poszorować. Meble z połyskiem wystarczy przetrzeć wilgotnę mikrofibrą i efekt natychmiastowy. Podobne wrażenia z użytkowania ceramiki mat i połysk.

ja również zgadzam się z basią w kuchni mam matowe i ciemne meble,totalny koszmar z utrzymaniem czystości natomiast w łazience mam z połyskiem,nie mam z nimi tak dużego problemu jak w kuchnie,od czasu do czasu ściera,płyn do szyb i gucio a mam 3 dzieci i nie zawsze trafiają w uchwyt :D ,wydaje mi się że to chyba zależy od folii jaka jest położona,na moich to trzeba z lupą patrzec żeby jakieś palce zauważyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem czy z perspektywy czasu nie uwazacie, ze pewnych rozwiazan przy urzadzaniu wnetrz, gdybyscie urzadzali jeszcze raz, nie zrobilibyscie. Napisze prosze jakie bledy popelniliscie, na czym warto bylo oszczedzic, albo tego nie robic, a gdzie oszczednosc okazala sie bez sensu. pzdr.

moja oszczędność bez sensu to położenie płytek w piwnicy przez nie-fachowców. Odskakują już teraz (mieszkamy od roku), a ja się denerwuję, że mogłam pożyczyć od kogoś brakującą gotówkę i zlecić tę robotę fachowcom.

 

Nie pomyśleliśmy o punkcie sanitarnym w piwnicy i brakuje go. Nie mamy też brodzika do kąpania psa (bo do nowego akrylowego w naszej łazience o nie wpuścimy), a do wanny nie jesteśmy w stanie go wrzucić (waży ok. 50 kg). To jeszcze jeden z punktów, jak zmienia się nasze życie i jak wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć (pies przyszedł do nas na etapie budowy, kiedy hydraulika była już rozłożona).

 

Dla mnie w kuchni ważne jest gniazdko przy kuchence, o którym na etapie planowania zapomnieliśmy i było potem dorabiane (do mieszania mikserem w garach, np. przy robieniu kremu na parze, albo do rozdrabniania zupek etc.)

 

No i coś, co spędza mi sen z oczu: opalając dom kominkiem nie pomyśleliśmy o drewutni. Masakra. Musimy koniecznie ją zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy zbiornik wyrównawczy nad kominkiem. Kominek jest do sufitu zabudowany płytami gipsowymi. W zeszłym tygodniu miał przyjść kafelkarz obłorzyć go gresem . Szczęście że nie przyszedł. Karton gips był mokry. Mąż odkręcił płyty. Okazało się, że zbiornik jest podziurawiony i "sika" wodą. Najprawdopodobniej ktoś koło niego spawał i podziurawił się. Wymieniliśmy i pociągnęliśmy rury na strych i tam montujemy zbiornik. Jeżeli coś się z nim będzie działo bez problemu jest dojście, nie muszę skuwać kafli z kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po pierwsze mam problem z fugami brązowymi, które mimo czyszczenia i potem smarowania ich olejem, tylko krótko były brązowe, a po drugie widać każdą plamkę wody i każdy ślad jeśli tylko np. pod kapciami dzieci jest kurz, to od razu mam biało-szare ślady, a wiadomo dzieci często szurają nogami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...