Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mozaika nad płytą gazową w kuchni :evil:

o ja głupiutka....

o jasnych i ciemnych fugach nie wspomnę

a tak w ogole to jest jakiś kolor fugi, ktory bez zbednych zabiegów wygląda dobrze???

 

sluchajcie, mam dobre wiesci co do jasnych fug. caly weekend czytam watki o fugach, mopach itp, bo nasza lazienka w jasnych fugach, po niespelna roku, miala juz w kabinie prysznicowej rozowy kamienny nalot

 

walczylam bangiem, domestosem, srodkami z lidla i kurka nic

 

(oczywiscie, walczylam, jak juz sie zrobil rozowy nalot, a nie systematycznie, co tydzien, albo po kazdej kapieli :x )

 

no i dzis postanowilam wyciagnac moja szmatke raypath, z nastawieniem, ze umyję szklaną szybę. i przetarlam sobie plytki, a ku mojemy zadziwieniu rozowy osad zlazl! zlazl dokumentnie, bez zadnych detergentow!

 

jestem wniebowzieta!

i to jest moj sposob na jasne fugi w lazience:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista w idealnym domku :wink: :

- pralka ma być w kotłowni z piecem na ekogroszek :o , kto ma wie , że się nie da ( rozwiązanie jakie wymyśliałm to zabudowa jakaś z rfegipsu ) ; a przy kuchni mam spiżarkę gdzie mogłaby sobie stac:/

_ za mała wanna ( włazienece na górze miała być tylko kabina , ale będzie duza wanna :wink: )

-ciemne panele , chociaz tyle sie naczyałam , że sa do du...

- inny kafelkarz , nie ma jak znajomy , który spier.. robotę

- dwa grzejnieki pod jednym oknem ( po fakcie zaobaczyłam - pomysl męża)

- fugi , może ktoś odkryje coś lepszego , może silikoon? :wink: , grafitowe są jasno - szare , a jasne brudzą się :o i ciężko je wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach co sie nam nie podoba:

 

sciany rygipsowe - pekaja i nie tlumia dzwiekow

panele na podlodze

brak piwnicy lub wiekszego pomieszczenie gospodarczego albo duzego garazu

brak okna w pomieszczeniu gospodarczym

dachowka matowa . porasta mchem i to bardzo

kostka granitowa 4-6cm, powinna byc 8-10cm tez problem mchu.

 

a najwiekszy problem to w zlym miejscu

kominek, zle rozchodzi sie cieplo (brak wymuszenia). Trzeba brac tez pod uwage, ze czasami jest goracy i w poblizu raczej nie powinny stac meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko jednej rzeczy nie zrobiłabym ponownie: nie położyłabym brązowych kafli na podłodze w łazience.

 

W poprzednim mieszkaniu miałam brązowe kafle z brązową fugą- w utrzymaniu tragedia.

A teraz mam kremowe z jasną fugą i też tragedia.

To jakie byłyby najlepsze? Chyba takich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepsze szarobure i na dodatek nie jednolite.

 

Ta ja już przemęczę się z moimi jasnymi fugami i kaflami.

 

Natomiast to czego żałuję najbardziej to :

1. bateria umywalkowa kran - wodospad ze szkłem - pięknie zachodzi kamieniem.

2. bateria kuchenna, zbyt wysoka - cudnie się wychlapuje z niej woda na około zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam parapety w łazience i bardzo chwalę, wąskie ze sztucznego marmuru, świetnie się ściera kurz , nie ma problemu z ich użytkowaniem , natomiast w kuchni przy oknie mam wykończony parapet płytkami i jasną fugą i to dopiero jest masakra doczyścić tę fugę jak coś chlapnie...........

 

moje "pomyłki " budowlane

 

- jakiekolwiek fugi między płytkami

- za duża wanna

- brak lodówki w zabudowie

- właz na strych z jednego z przedpokoi

 

Mozna zapytac jakiej wielkosci masz wanne i dlaczego jest za duza?

Gdzie umiescilabys wlaz na strych?

Plytki bez fug? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

moje grzechy...

1/budowalabym najszabciej jak sie da, zeby mi sie koncepcja nie zdazyla zmienic...

 

2/projekt w najdrobniejszych szczegolach na poczatku budowy - najpozniej na etapie stanu surowego, zeby mi sie ustawienie mebli nie zdazylo zmienic...

 

3/instalacja elektryczna skonsultowana ze specjalista... teraz mam 2 lampy w okolicy stolu, najlepiej do przesuniecia zeby lampy byly nad stolem a nie obok... mam wiszacy kabel nad wejsciem do kuchni, bo mi sie tam otwor drzwiowy wymyslilo przebic - jak juz tynki sie robilo...

 

4/ZADNYCH zakupow na wyrost - bateria sie przydala, ale np drzwi ktore staly i czekaly pol roku to pomylka... bo wybralabym juz inne wtedy... to samo z plytkami podlogowymi kladzionymi 7 mcy pozniej... kupilabym inne, ladniejsze, tansze moze (wiecej czasu na szukanie)

 

UMOWY z wszystkimi ekipami, im ich mniej tym lepiej... wszystko legalnie, zadnego bez rachunku - taniej.. bo potem sie okazalo ze to pipraki, a ze bez umowy i rachunku poprawiac nie bylo komu...

 

ZADNEJ rodziny wykonujacej zlecone prace... potem nie ma komu poprawic, a jeszcze jak jakas ekipa jest rownolegle to dopiero porazka - tym wynajetym to niewiadomo ile placa, a temu skapia...

To tyle na razie mi sie przypomnialo ;)

 

Jasne fugi - nie mam, przerabialam na etapie mieszkania i nigdy wiecej... wanna za duza - tez prawda, skapi sie potem bo szambo co chwile pelne i zanim sie naleje cala juz zdazy wystygnac ;) W nowym domu wanna 160cm.

Zadnych otwartych polek na kurzolapy - nie wiadomo co tam postawic, a potem straszy i kurz lapie...

Zafundowalam sobie za to biale drzwi i listwy - ciekawe jak bedzie z brudem na nich ;)

 

Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W za duzej wannie sie topi :lol: chyba ze siedzi sie we dwoje wtedy jest ok :D

Przeciez nikt lezac w wannie nie lezy w niej jak w lozku wlasciwie przyjmuje sie taka postawe pol siedzaca , wtedy optymalna dlugosc wanny to taka w ktorej mozna zaprzec sie nogiami o przeciwlegly brzeg a nie jezdzic po calym dnie pupa w poszukiwaniu podparaci :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam parapety w łazience i bardzo chwalę, wąskie ze sztucznego marmuru, świetnie się ściera kurz , nie ma problemu z ich użytkowaniem , natomiast w kuchni przy oknie mam wykończony parapet płytkami i jasną fugą i to dopiero jest masakra doczyścić tę fugę jak coś chlapnie...........

 

moje "pomyłki " budowlane

 

- jakiekolwiek fugi między płytkami

- za duża wanna

- brak lodówki w zabudowie

- właz na strych z jednego z przedpokoi

 

Mozna zapytac jakiej wielkosci masz wanne i dlaczego jest za duza?

Gdzie umiescilabys wlaz na strych?

Plytki bez fug? :roll:

 

 

odpowiedź dotycząca włazu

 

Jak dla mnie mało estetyczne, taka ramka na suficie, wejście na strych powinno być w jakimś pomieszczeniu gospodarczym np. pralni, kotłowni itp. W takim przedpokoju , mój przedpokój w którym jest wejście na strych jest dosyć długi i wąski i przy jednej ze ścian planowałam na całej długości postawić regały z książkami , niestety nie bardzo sie da bo nie otworzą się schodki strychowe, wiec standardowe regały odpadają jedynie jakieś węższe na wymiar .......znajomi mają wejście na strych w garażu który jest połączony z pomieszczeniem gospodarczym a ten dalej z kuchnia i jak dla mnie rozwiązanie rewelacyjne

 

 

wannę mam narożną chyba największa z możliwych, używana jest dwa razy do roku, wszyscy domownicy używają prysznica..............jak chcę umyć narożne siedzisko i wszystkie zakamarki w rogu wanny, ścianki, itp to muszę do nie włazić bo na stojąco nie dosięgnę , małą nie jestem raczej normalna 164 cm ...............ktoś jeszcze powiedział coś na tem ślizgania nie ma za bardzo jak się oprzeć bo się ślizga jak siądę na długość , na szerokość znowu nie wyprostuję całkiem nóg..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jasne kremowo-beżowe kafle w holu, kuchni i łazienkach i jestem z nich bardzo zadowolona.

 

A jaki masz kolor fugi?

Jaśmin, wanilia i beż. Nie mog powiedzieć, żeby się nie brudziły, ale jakoś przy tych płytkach mało to widać (albo ja może nie zwracam na to uwagi), najbardziej chyba widać w małej łazience, bo płytki sa tam najjaśniejsze i najbardziej jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...