Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wtedy zmywarka byłaby na styk z piekarnikiem, a to też nie do końca halo ;)

 

Co do jasnych fug: nie sprawdzają się nawet przy płytkach rektyfikowanych? 1mm chyba znaczniej łatwiej utrzymać w dobrym stanie? Jakieś doświadczenia na tym polu? :D

 

Czemu zmywarka na styk z piekarnikiem nie halo?

 

Jak planowałem (planuję?) tak u siebie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jedyna zmiana odnośnie umieszczenia płyty i zlewozmywaka to teraz dałabym go kawałeczek dalej, jakieś 30 - 40 cm.

 

Tak to u mnie wygląda

http://images44.fotosik.pl/249/c458b280f2556efcm.jpg

 

a nie można było zamontowac zlewu ociekaczem z lewej strony? Byłoby o wiele lepiej

 

Hm, w zasadzie o tym nie myślałam, jakoś intuicyjnie taki dałam, aż poszłam się przyjrzec i chyba nie. Teraz zaraz za ociekaczem mi się kończy blat i dziwnie by wyglądała komora na końcu blatu. W zasadzie to tam mi się blat obniża i tworzy coś jakby miejsce do jedzenia zamiast stołu, na który brak miejsca.

 

Nawiązując jeszcze do podłogi to mam gres polerowany grafitowy. Boso się po nim świetnie chodzi, jak po jedwabiu. Gorzej z myciem, o ile nie patrzy się pod światło to plam na nim nie widac, gorzej jak pod światło, tak jak u mnie :cry: Ale mimo wszystko taki gres dałabym ponownie, może w jaśniejszym odcieniu tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czegoś nie rozumiem z tych postów.

Mam spad zrobiony równolegle do kierunku parkowania (i to jest oczywiste :wink: ) i kanał ściekowy prostopadle do kierunku parkowania.

Jestem rasową brunetką, ale chyba czegoś tu nie rozumiem :o

 

no więc można też mieć kanał ściekowy równolegle do kierunku parkowania :)

 

Tak myślałam, że o to chodzi, ale przyznam się , że nie znam nikogo, kto by tak miał.

Ale może się ktoś ujawni i napisze jak to jest mieć takie rozwiązanie? Jestem bardzo ciekawa. :roll:

 

Ja mam równolegle do kierunku parkowania przez środek garażu ze spadkami do kratki (pomiędzy kołami samochodu). Spisuje się znakomicie, bo woda i syf nie leci przez cały garaż w kierunku bramy tylko w kierunku środka samochodu, ale ja mam garaż w literę L i łatwiej było mi zrobić w ten sposób.

 

A jak zrobić kratkę w garażu dwustanowiskowym jak sie ma pod jednym samochodem kanał serwisowy. Pozostaje w takim razie tylko spadek do drzwi i tam kratka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o podłogówce w sypialni? robię w całym domu ale mam problem czy robić w sypialni gdzie będzie tylko łóżko i szafa wnękowa

hm

 

Tu znajdziesz odpowiedzi tych, którzy zrobili:

 

http://forum.muratordom.pl/czy-jest-ktos-niezadowolony-z-podlogowki-wodnej,t58276.htm?sid=6565e1d276f6f5daf27b15bf9c7de0ee

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli chodzi o temperaturę wewnątrz obudowy to zatrzymuja ją izolacja czy to z wełny+folia czy to inne płyty izolacyjne.

I tym miłym akcentem życzę miłych wspomnień z budowy własnych domów.

Chyba nie qmam, nie widzę tego "miłego akcentu" Tym niemniej również życzę miłych wspomnień.

 

A co do izolacji cieplnej pod kominkiem, w przytoczonym przez Ciebie fragmencie - temat nie dawał mi spokoju w swoim czasie i konsultowałem sie na wszelkie sposoby. Nie ma nic złego 5cm warstwie styroduru leążącej pod 10cm wylewki w częsci gdzie ma być kominek. Widać ilu kierowników budowy i budowlańców z praktyką - tyle opinii. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a czy ta osoba co cie straszyla posiada taki odkurzacz czy tylko znajoma znajomej ma znajomego co takowy posiada i maja w nim syf? ja osobiscie mam odkuracz juz 11 lat i nie mielismy z nim ani jednego problemu ( ani urzadzenie nie mialo dotad-odpukac-zadnej awarii ani tym bardziej instalacje)zreszta jak ma tam sie zbierac syf skoro wszystko w rurach jest wciagane do odkurzacza? zreszta mysle ze teraz sa pewnie lepsze urzadzenia niz kiedys maja pewnie wieksza moc i sa cichsze bo musze przyznac ze moje do najcichszych nienalezy ale ktory normalny odkuracz pracuje cicho?( mamy zamantowany w garazu i mimo wszystko troche halasu w domu jest) ogolnie polecam i w swoim nastepnym domku tez bede miec odkuracz centralny

 

dzięki za odpowiedź. No właśnie straszyła mnie osoba której teściu ponoć ma i tak jej powiedział , żeby jej odradzić instalacji w nowo budowanym domu, ale czy to prawda nie wiem, tym bardziej, że wcześniej się nie spotkałam z takim stwierdzeniem. Więc tym bardziej dziękuję za wypowiedź osoby, która ma i która używa już tak długo. Samą jednostkę odkurzacza też miałbym w garażu przy ścianie graniczącej z kotłownią, więc o hałas specjalnie się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić kratkę w garażu dwustanowiskowym jak sie ma pod jednym samochodem kanał serwisowy. Pozostaje w takim razie tylko spadek do drzwi i tam kratka?

 

No właśnie, ja mam garaż jednostanowiskowy z kanałem pod samochodem. więc chyba też nic innego nie wchodziło w grę.

 

W takim przypadku chyba nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z obawy o tę wodę ze śniegu położyłam w garażu kostkę betonową i jestem bardzo zadowolona. Woda wsiąka i nie ma problemu.

Miałam na to ochotę, ale "spękałam", że wpuszczę wilgoć w obręb fundamentów.

Myślałam o tym, aby kostkę położyć bezpośrednio na piachu bez wylewki.

Jak jest u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos płyty gazowej w rogu blatu- co powiecie na takie rozwiązanie:

http://www.rtvagd.sklep.pl/franke/design_plus_dpa_3gav_tc_15411.php5

 

???

 

Myślę nad nią i myślę.... Pomóżcie :D

http://img695.imageshack.us/img695/6782/kuchenka.jpg

ciekawa jest

ale raczej mało popularna, jak dotychczas

wizualnie mnie sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z obawy o tę wodę ze śniegu położyłam w garażu kostkę betonową i jestem bardzo zadowolona. Woda wsiąka i nie ma problemu.

Miałam na to ochotę, ale "spękałam", że wpuszczę wilgoć w obręb fundamentów.

Myślałam o tym, aby kostkę położyć bezpośrednio na piachu bez wylewki.

Jak jest u ciebie?

 

Mam chudziak bo pierwotnie planowaliśmy robić tradycyjną wylewkę i na to gres. Ale zrezygnowaliśmy i ostatecznie na ten chudziak jest dany zwir i kostka. Wilgoci się nie obawiam bo to przecież nie są jakieś potężne ilości wody a poza tym to ta wilgoć przecież bez problemu może sobie odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...