Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam na dole podłogówkę a na górze grzejniki i tu moja największa chyba porażka,teraz gdybym cofnęła czas napewno u góry dałabym też podłogówkę,chodź sypialnę naszą mamy u góry z mężem to często zasypiamy na dole ech,jak żałuję że nie dałam też u góry :evil:

 

w sypialni podłogówka + płytki????? Brrr, zamarzłabym od patrzenia na to :)

Nic podobnego :):) Płytki właśnie są cieplutkie :)

Zwłaszcza jak się na nie patrzy :)

Drewno na podłogówce zresztą też.

ale nie jest polecane na podłogówkę

 

Zdecydowanie wolę w sypialni ladny grzejnik, np. taki

http://img35.imageshack.us/img35/3917/airiq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam w salonie na podłogówce położone drewno merbau 22 mm,3 sezon grzewczy i niemam żadnej szczeliny,na kolanach próbowałam znaleźć chodź 1 szczelinę i nieznalazłam,mam dużą otwartą przestrzeń i jest naprawdę cieplutko,nieżałuję wyboru a już prawie miałam kłaść kafle :-?W salonie kafli też mi powiedziano żeby kafle kłaść na podłogówce minimum na 3mm fudze,nieposłuchałam i dałam 1,5 mm i również nic nie pęka i nic się z nimi niedzieje a kafle są duże 60x60 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jatobę na podłogóce. A wybór wśród drewna jest ogromny. Jedynie nie da się położyć dech - choć i takie ludzie kładą, bo akurat praca drewna tylko dodaje im uroku.

Ale każdy robi jak uważa.

Choć nie jest prawdą , że drewno na podłogówkę się nie nadaje.

 

P.S. drewno pracuje ZAWSZE - mając grzejniki też możesz doprowadzić do tak niskiej wilgotności, że poszczelinuje.

Ja mam w biurze grzejniki i małe elementy drewna na podłodze - to co z niego sie zrobiło to masakra. Fakt - po prostu ktoś spieprzył i pewnie położył na wilgotnym podłożu.

Każde drewno pracuje ( jedno bardziej, drugie mniej) i bez względu na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w salonie na podłogówce położone drewno merbau 22 mm,3 sezon grzewczy i niemam żadnej szczeliny,na kolanach próbowałam znaleźć chodź 1 szczelinę i nieznalazłam,mam dużą otwartą przestrzeń i jest naprawdę cieplutko,nieżałuję wyboru a już prawie miałam kłaść kafle :-?W salonie kafli też mi powiedziano żeby kafle kłaść na podłogówce minimum na 3mm fudze,nieposłuchałam i dałam 1,5 mm i również nic nie pęka i nic się z nimi niedzieje a kafle są duże 60x60 :D

 

o i to mi się podoba :D chcę duże kafle (drewno odpada z przyczyn praktycznych), a nawet tu na forum chodzą słuchy ,że największe na podłogówkę to 30x30 :roll:

Dzięki za tą informacje :D

I serio tylko fuga 1,5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę zasięgnąć opinii sprzedawcy w dobrym sklepie z parkietami niz przypadkowego parkieciarza, który wszystko połozy, bo z tego żyje

he he

dobre

a ty myślisz, że w tym sklepie, to kto pracuje?

fachowcy?

raczej ciągle zmieniający się sprzedawcy po jednodniowym teoretycznym przeszkoleniu

 

robiłam projekt indywidualny domu i architekci tez mi odradzali podłogówkę pod parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cała rodzina znajomych pojechała do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Już jadąc zdecydowali, że umieszczanie kotłowni wewnątrz domu (wejście z kuchni) było błędem i że będa od razu przenosić do garażu. Może warto wziąć pod uwagę?

 

a może czujniki by wystarczyły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłośc jak tym znajomym wieje po nogach, niech poprawią wentylację w domu, zamiast zatykać przewody kominowe.

Czad nie bierze się znikąd. Jest wynikiem niewłaściwie działającej wentylacji. Przy niedostatecznym dostępnie tlenu gaz spala się do tlenku (a nie dwutlenku) wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...