Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj cała rodzina znajomych pojechała do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Już jadąc zdecydowali, że umieszczanie kotłowni wewnątrz domu (wejście z kuchni) było błędem i że będa od razu przenosić do garażu. Może warto wziąć pod uwagę?

 

a może czujniki by wystarczyły ?

 

Może, ale oni sie tak wystraszyli, że nawet nie chcą wracać do domu przed przeniesieniem kotłowni. W sumie to sie nie dziwie, bo ja też bym już spokojnie chyba nie zasnęła. Sama myślę o takich czujnikach, ale to już inna historia i nie ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ged, jejku, jak to drewno z fugą??? Pierwsze słyszę. Możesz jakieś zdjęcie wkleić i napisać z czego ta fuga?

 

Proszę bardzo...teak i jasna fuga

 

http://img718.imageshack.us/img718/4782/teak2.jpg

 

Zagogluj "parkiet jachtowy" a wyskoczy Ci kilka pięknych fotek fugowanego drewna. :D To było bardzo, bardzo dawne czasy żeglarstwa, urzekły mnie te drewniane fugowane pokłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może, ale oni sie tak wystraszyli, że nawet nie chcą wracać do domu przed przeniesieniem kotłowni. W sumie to sie nie dziwie, bo ja też bym już spokojnie chyba nie zasnęła. Sama myślę o takich czujnikach, ale to już inna historia i nie ten wątek.

 

czujniki załatwią sprawę, wyją jak tylko wyczują czad; widziałam sporo na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale co tymi grzejnikami w sypialni? Aż tak źle się śpi? Czy o co innego kaman? Pewnie, że fajnie byłoby dać podłogówkę w całym domu ale nie bardo mnie na to stać :(

 

W sypialni mam podłogówkę i śpię na materacu leżącym na ciepłej podłodze. Nie wiem jak reagują inni, mnie się śpi rewelacyjnie. Najprzyjemniej jest wejść do takiego nagrzanego łóżeczka. :D kiedyś kładło się do łóżek termofory.. po co ? aby gorzej się spało ? Ludzie ! podłogówka to taki super nowoczesny termofor !!! rewelacyjny termofor !!! a mity o niezdrowym ciepłym parkiecie to zabobony !!!

 

Podłogówka jest kilkakrotnie tańsza od grzejników! Przy kaloryferach robi się taką samą izolację, ocieplenie i wylewkę jak przy podłogówce. Rozdzielacze takie same, zasilanie rozdzielaczy identyczne, wszystko robi się identycznie! Różnica jest tylko taka, że tu są rurki a tam kaloryfery. U mnie prawie wszystkie pokoje mają po 35-37 m2 W jednym pomieszczeniu kładłem po 160 metrów rurki markowej Wavin po 3.3 zł za mb. Koszt 528 zł ... czy za tę kwotę kupiłbym kaloryfery do ogrzania takiej powierzchni ? Koszt podłogówki robią "majstry" :D :D :D :D i nieświadomi inwestorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłabym grzejników ściennych w sypialniach i kanałówki- tylko podłogówka

 

78Mysz no ja właśnie cały czas się nad tym zastanawiam. Właściwie decyzja prawie podjęta, że w sypialniach grzejniki a tu Twoja wypowiedź.... ;) Ja mam sypialnie stosunkowo nieduże, bo od 10 do 14 metrów i boję się, że to za małą powierzchnia podłogi, aby nagrzać, a to pokój więc mebli dużo. I ponoć w sypialniach niezdrowo jak jest podłogówka, rany zwariować można :(

jak masz małą powierzchnie pokoju to masz też małą powierzchnię do ogrzania. Dzisiaj tołkujemy ten motyw na okrągło. Jeśli dom jest dobrze ocieplony, to nie ma żadnych przeciwskazań zeby w sypialni dać podłogówke i na to jeszcze kawałek drewna, tylko uważać żeby nie przesadzić z grubością, gatunkiem i wymiarami. A tu niech się juz parkieciarze wypowiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale co tymi grzejnikami w sypialni? Aż tak źle się śpi? Czy o co innego kaman? Pewnie, że fajnie byłoby dać podłogówkę w całym domu ale nie bardo mnie na to stać :(

 

W sypialni mam podłogówkę i śpię na materacu leżącym na ciepłej podłodze. Nie wiem jak reagują inni, mnie się śpi rewelacyjnie. Najprzyjemniej jest wejść do takiego nagrzanego łóżeczka. :D kiedyś kładło się do łóżek termofory.. po co ? aby gorzej się spało ? Ludzie ! podłogówka to taki super nowoczesny termofor !!! rewelacyjny termofor !!! a mity o niezdrowym ciepłym parkiecie to zabobony !!!

 

Podłogówka jest kilkakrotnie tańsza od grzejników! Przy kaloryferach robi się taką samą izolację, ocieplenie i wylewkę jak przy podłogówce. Rozdzielacze takie same, zasilanie rozdzielaczy identyczne, wszystko robi się identycznie! Różnica jest tylko taka, że tu są rurki a tam kaloryfery. U mnie prawie wszystkie pokoje mają po 35-37 m2 W jednym pomieszczeniu kładłem po 160 metrów rurki markowej Wavin po 3.3 zł za mb. Koszt 528 zł ... czy za tę kwotę kupiłbym kaloryfery do ogrzania takiej powierzchni ? Koszt podłogówki robią "majstry" :D :D :D :D i nieświadomi inwestorzy.

 

Tez uwielbiam polegiwać na ciepłej podłodze, a w salonie mam podgrzewaną kanapę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może, ale oni sie tak wystraszyli, że nawet nie chcą wracać do domu przed przeniesieniem kotłowni. W sumie to sie nie dziwie, bo ja też bym już spokojnie chyba nie zasnęła. Sama myślę o takich czujnikach, ale to już inna historia i nie ten wątek.

 

czujniki załatwią sprawę, wyją jak tylko wyczują czad; widziałam sporo na allegro

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

 

No to sie ucieszyłam :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może, ale oni sie tak wystraszyli, że nawet nie chcą wracać do domu przed przeniesieniem kotłowni. W sumie to sie nie dziwie, bo ja też bym już spokojnie chyba nie zasnęła. Sama myślę o takich czujnikach, ale to już inna historia i nie ten wątek.

 

czujniki załatwią sprawę, wyją jak tylko wyczują czad; widziałam sporo na allegro

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

Ja mam wpiete czujniki dymu i czadu w kotłowni i czujniki dymu w mieszkaniu do alarmu.To sprawia, ze nie latam do kotłowni jak kot z pęcherzem, zeby sprawdzić, czy wszystko jest ok sto razy dziennie, a tylko raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

 

Ale czy to wiarygodne, czy nagonka konkurencji, która nie moze sprzedac droższego produktu, bo tak też bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...