Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dora516 napisał:

do ml45

Cytat:

6. Rolety zewnętrzne ... w nowym domu ich nie założe. nie jest to wielka przeszkoda dla złodziejaszków ... no może w zimie nie ucieka aż tyle ciepła przez okna.

 

 

dlaczego nie

 

Pewnie ja okradli

oj nieładnie śmiać sie z nieszczęscia

a tak serio to naprawde nie rozumiem dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

 

Ale czy to wiarygodne, czy nagonka konkurencji, która nie moze sprzedac droższego produktu, bo tak też bywa.

 

Nie wiem. Trudno powiedzieć. Ja osobiście nie miałem z tymi czujnikami do czynienia. Tak tylko słyszałem, a i tutaj na forum gdzieś też widziałem takie wypowiedzi. Ktoś argumentował, że gdyby te tanie czujniki były OK, to już dawno byłby obowiązek ich montowania, ale ponieważ one nie działają dobrze, a te działające dobrze są bardzo drogie, to takiego obowiązku nie da się wprowadzić. Szczerze mówiąc to nie wiem ile w tym prawdy...

W każdym razie chyba lepiej nie mieć żadnego czujnika i mieć się na baczności niż mieć czujnik, który nie działa/źle działa i spać spokojnie myśląc, że w razie czego czujnik nas ostrzeże. Taki usypiacz czujności wcale nie jest dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

 

Ale czy to wiarygodne, czy nagonka konkurencji, która nie moze sprzedac droższego produktu, bo tak też bywa.

 

Nie wiem. Trudno powiedzieć. Ja osobiście nie miałem z tymi czujnikami do czynienia. Tak tylko słyszałem, a i tutaj na forum gdzieś też widziałem takie wypowiedzi. Ktoś argumentował, że gdyby te tanie czujniki były OK, to już dawno byłby obowiązek ich montowania, ale ponieważ one nie działają dobrze, a te działające dobrze są bardzo drogie, to takiego obowiązku nie da się wprowadzić. Szczerze mówiąc to nie wiem ile w tym prawdy...

W każdym razie chyba lepiej nie mieć żadnego czujnika i mieć się na baczności niż mieć czujnik, który nie działa/źle działa i spać spokojnie myśląc, że w razie czego czujnik nas ostrzeże. Taki usypiacz czujności wcale nie jest dobry...

 

Zgadza się, tylko ja mam specyficzną sytuację, bo zagrożenie nie pochodzi z mojego pieca, tylko z pieca sąsiada :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duduś napisał:

najgorsza rzecz w moim domu to;

- nigdy bym nie zrobiła podłóg ogrzewanych w całym domu , mam w kuchni i łazience i to jest naprawde komfort -jednak po dłuższym czasie stania na ciepłej podłodze nogi robią się jak bania ( chyba wskutek rozszerzenia naczyń krwionosnych i napływu krwi do nóg bo inaczej nie mogę tego wytłumaczyć)

-

 

 

masz skopaną podłogówke - w dobrze zrobionej nawet nie czuć, że podłoga jest ciepła - ciepła jest w przypadku pseudopodłogówek zasilanych z powrotu kaloryferów

 

Pozdrawiam

 

tzn. ze ja tez mam skopana

co prawda nie mieszkam jeszce ale jak palimy --bo mrozy--

:evil: :evil:

to plytki sa ciepłe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora516 napisał:

do ml45

Cytat:

6. Rolety zewnętrzne ... w nowym domu ich nie założe. nie jest to wielka przeszkoda dla złodziejaszków ... no może w zimie nie ucieka aż tyle ciepła przez okna.

 

 

dlaczego nie

 

Pewnie ja okradli

oj nieładnie śmiać sie z nieszczęscia

a tak serio to naprawde nie rozumiem dlaczego :)

Nie, nie smieje sie, zreszta ostatnio nas okradli :( Wydawal mi sie to jednak rozsadny powod watpienia w sens rolet zewnetrznych, tak zreszta wyczuwam z jej wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety zewnętrzne nie są amtywłamaniowe - wystarczy podnośnik do samochodu. Ale mają wiele zalet - w zimie mniej wieje, latem może osłonić od słońca. Mają też wady - jak dla mnie - nie lubię żyć jak w rodzinnym grobie. Pół ulicy też nie musi widzieć,że wyjechaliśmy.

Jednak nie zdecydowałam się na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety zewnętrzne nie są amtywłamaniowe - wystarczy podnośnik do samochodu. Ale mają wiele zalet - w zimie mniej wieje, latem może osłonić od słońca. Mają też wady - jak dla mnie - nie lubię żyć jak w rodzinnym grobie. Pół ulicy też nie musi widzieć,że wyjechaliśmy.

Jednak nie zdecydowałam się na nie.

Podpisuje sie pod Nefer, tez nie zdecydowalismy sie na nie. Wydaje mi sie ze zamykajac wszedzie rolety to jak wywiesic choragiewke - dom jest pusty, dlugo nas nie bedzie. I mamy alarm i firme ochroniarska;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas woda zasilajaca podlogowke ma 20-kilka stopni, czuje sie wiec tylko ze plytki nie sa zimne. Ale cieple tez nie sa.

I tak powinno być :)

To dobrze, bo duzo kosztowalo ;) :( A czytajac dziennik np GED-a widac, ze koszt materialow jest niewielki, tyle ze trzebaby miec czas i ochote sie w to wgryzc i zrobic samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety zewnętrzne nie są amtywłamaniowe - wystarczy podnośnik do samochodu. Ale mają wiele zalet - w zimie mniej wieje, latem może osłonić od słońca. Mają też wady - jak dla mnie - nie lubię żyć jak w rodzinnym grobie. Pół ulicy też nie musi widzieć,że wyjechaliśmy.

Jednak nie zdecydowałam się na nie.

Podpisuje sie pod Nefer, tez nie zdecydowalismy sie na nie. Wydaje mi sie ze zamykajac wszedzie rolety to jak wywiesic choragiewke - dom jest pusty, dlugo nas nie bedzie. I mamy alarm i firme ochroniarska;)

 

A ja żałuję, że od razu nie zamontowałem rolet choćby tylko od wschodu i południa, bo latem przesłanianie okien zasłonami, które są wewnątrz niewiele daje, bo zasłony się nagrzewają, a przy roletach żar zostawałby na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki czujnik mam od dawna i wg mnie nikt nie powinien żałować tych niecałych 100 zł, żeby go kupić i położyć w kotłowni.

 

Dziwi mnie, że sprzedawcy kotłów od razu ich nie proponują gdy ktoś kupuje piec.

 

Problem w tym, że podobno takie czujniki za 100 zł niewiele są warte. Albo co chwilę robią fałszywa alarmy, albo w drugą stronę - nie zawyje nawet jak pełno czadu wokół niego. Tak przynajmniej słyszałem...

 

Ale czy to wiarygodne, czy nagonka konkurencji, która nie moze sprzedac droższego produktu, bo tak też bywa.

 

Nie wiem. Trudno powiedzieć. Ja osobiście nie miałem z tymi czujnikami do czynienia. Tak tylko słyszałem, a i tutaj na forum gdzieś też widziałem takie wypowiedzi. Ktoś argumentował, że gdyby te tanie czujniki były OK, to już dawno byłby obowiązek ich montowania, ale ponieważ one nie działają dobrze, a te działające dobrze są bardzo drogie, to takiego obowiązku nie da się wprowadzić. Szczerze mówiąc to nie wiem ile w tym prawdy...

W każdym razie chyba lepiej nie mieć żadnego czujnika i mieć się na baczności niż mieć czujnik, który nie działa/źle działa i spać spokojnie myśląc, że w razie czego czujnik nas ostrzeże. Taki usypiacz czujności wcale nie jest dobry...

 

Zgadza się, tylko ja mam specyficzną sytuację, bo zagrożenie nie pochodzi z mojego pieca, tylko z pieca sąsiada :-?

 

Moją tanią czujkę z Allegro sprawdził mi kominiarz przy odbiorze komina, wentylacji i reszty, więc wiem, że działa.

 

Nasmrodzili kadzidełkiem pod czujnikiem i zaczął piszczeć, więc sprawdzić go można dość łatwo ;-)

 

Kotłownię mam i tak szczelnie oddzieloną od reszty domu (zwłaszcza, że jest w niej wentylacja grawitacyjna, a w reszcie mechaniczna).

 

Co do głośności to piszczy na tyle głośno, że słychać ją w całym domu - dźwięk jest nietypowy i "wredny".

 

czestero - ja podobnie usunąłem z projektu sporo okien dachowych (np. z sypialni, bo uważam, że tam ma być ciemno), a powstawiałem większe "normalne".

 

Do tego polecam przesłaniać wyciętym kawałkiem wełny wyłaz na dach, bo to jest zwykła szyba, i nie trzyma ciepła (chyba, że ktoś sporo dopłaci do wyłazu z szybami zespolonymi podobnego do okna dachowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram - jasne fugi na podłodze to koszmar :evil:

mam takie w łazience na poddaszu użytkowym, ciężko domyć...

przerzucę się na myjkę parową ;)

 

za to sprawdziło się:

- obniżenie podłogi pod schodami,

powstała w ten sposób przestronna "piwniczka" - jest miejsce

na drewno do kozy, wino i chłodne piwo (bez lodówki) :D

 

- likwidacja okien dachowych, zostało tylko jedno w łazience na poddaszu,

reszta została "zastąpiona" większymi oknami w ścianach szczytowych.

również okno dachowe nad schodami, które miało je doświetlać,

zostało zastąpione /dzięki bozi/ oknem w ścianie - śnieg nie zasypie, łatwo umyć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwielbiam polegiwać na ciepłej podłodze, a w salonie mam podgrzewaną kanapę ;)

 

O kurczę- ja jakaś zacofana jestem! Że masz pilota i sobie grzejesz kuperek? Pokaż to cudo!

Raczej podłogówka robi to zamiast pilota. :)Gdzies ta kanapa musi w koncu oddac pobrane ciepło

 

Hmm ja w pierwszej chwili pomyślałem, że Asi chodzi o to ostatnie wymienione przez nią cudo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas woda zasilajaca podlogowke ma 20-kilka stopni, czuje sie wiec tylko ze plytki nie sa zimne. Ale cieple tez nie sa.

I tak powinno być :)

To dobrze, bo duzo kosztowalo ;) :( A czytajac dziennik np GED-a widac, ze koszt materialow jest niewielki, tyle ze trzebaby miec czas i ochote sie w to wgryzc i zrobic samemu...

 

NO taaaaaaak , ale ja sobie zębów sama nie leczę i włosów samie nie obcinam :):) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rolet? Jak jest ich koszt? Koleżance mojej wycenili tyle co prawie okno, to ja za okna powiedzmy 15 tys to za rolety drugie tyle? :(

 

Faktycznie prawie drugie tyle, ale nie trzeba ich zakładać od północnej strony, bo tam nie praży latem słońce, więc może być ich trochę mniej niż okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas woda zasilajaca podlogowke ma 20-kilka stopni, czuje sie wiec tylko ze plytki nie sa zimne. Ale cieple tez nie sa.

I tak powinno być :)

To dobrze, bo duzo kosztowalo ;) :( A czytajac dziennik np GED-a widac, ze koszt materialow jest niewielki, tyle ze trzebaby miec czas i ochote sie w to wgryzc i zrobic samemu...

 

NO taaaaaaak , ale ja sobie zębów sama nie leczę i włosów samie nie obcinam :):) :wink:

 

Ale faceci tak mają, że lubią majsterkować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...