Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie się powtórzę ale:

- zdecydowanie żadnych jasnych fug na podłodze

- nigdy więcej wanny z hydromasażem - mimo wcześniejszych wizji hydromasaż używamy sporadycznie, właściwie to jego funkcja jest już w fazie zaniku :-? A dysze kłują w oczy i w d..., co się dzieje w przewodach to nie chcę myśleć...

- zdecydowany sprzeciw wobez baterii nawannowej 3-otworowej z wyciąganą wylewką - tak ją raz wyciągnęłam że urwałam wężyk w miejscu, do którego niestety nie dało się dotrzeć poprzez drzwiczki rewizyjne. W rezultacie 1/3 wanny do rozebrania :evil:

- piekarnik z kilkunastoma funkcjami to zbędny wydatek - używam raptem trzech i w zupełności mi wystarczy

- żadnych halogenów w łazienkowym murku - zainstalowaliśmy sobie takie dizajnerskie cudo w murku dzielącym pralkę od wanny i zdażyło się już przypalić parę rzeczy rzuconych niedbale na owy murek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

marta1210

 

 

dora516 napisał:

a mój majster jak mu kazałam zmieniać to czy tamto to powiedzial

ze jeszcze sie nikt dobrze nie pobudował i nawet jakbym przestawila wszystko to i tak w efekcie końcowym nie bedzie mi odpowidać

o zgrozo

chyba ma racje

 

 

wiadomo, jak się mieszka, to potem różne pomysły racjonalizatorskie przychodzą do głowy:) to chyba nieuniknione. Ale ten wątek bardzo pomaga pewne sprawy przemyśleć, spojrzeć na nie z różnych punktów widzenia i parę błedów nie popełnić

 

jasne masz racje ... szkoda tylko ze zajrzałam tutaj dopiero teraz kiedy te błędy- najważniejsze- jak jasne fugi w kuchni i wiatrołapie niestety juz popełnilam

 

chociaz przeczytałam na szczescie porade ( na tym forum właśnie) ze można zniwelowac brudzenie sie poprzez zaimpregnowanie fug... oby nie bylo za późno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam sklep z lampami ale u siebie w przedpokoju nie zrobiłam oświetlenia wewnątrz szaf i jest porażka a wystarczyłoby parę halogenów...

może was zainspiruję do nie popełniania takiego błędu i zakupów na które zapraszam:

[ moderowano - reklama ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam sklep z lampami ale u siebie w przedpokoju nie zrobiłam oświetlenia wewnątrz szaf i jest porażka a wystarczyłoby parę halogenów...

może was zainspiruję do nie popełniania takiego błędu i zakupów na które zapraszam:

[ moderowano - reklama ]

 

;)

Ciekawa forma reklamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, to dobry wybor.

Kto nie miał wcześniej rolet, nie wie,jaka to frajda.

Chronią przed wiatrem. Wyziębieniem.Upałem.

Wścibskim okiem :roll:

Dają wentylację bez przeciągów.

To element mojego domu,bez którego czułabym się nieswojo.

 

Nie chcialam rolet, wczesniej nie mialam, mamy rekuperacje i gruntowy wymiennik ciepla;)

Uzywalabym ich wiec tylko wyjezdzajac, a nie chcialabym zeby wszyscy wiedzieli ze nas nie ma.

Ale dla kazdego cos milego, kazdy ma jak chce!

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żadnych halogenów w łazienkowym murku - zainstalowaliśmy sobie takie dizajnerskie cudo w murku dzielącym pralkę od wanny i zdażyło się już przypalić parę rzeczy rzuconych niedbale na owy murek :-?

Wymień na ledy - niczego nie spalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety zewnętrzne nie są amtywłamaniowe - wystarczy podnośnik do samochodu. Ale mają wiele zalet - w zimie mniej wieje, latem może osłonić od słońca. Mają też wady - jak dla mnie - nie lubię żyć jak w rodzinnym grobie. Pół ulicy też nie musi widzieć,że wyjechaliśmy.

Jednak nie zdecydowałam się na nie.

Podpisuje sie pod Nefer, tez nie zdecydowalismy sie na nie. Wydaje mi sie ze zamykajac wszedzie rolety to jak wywiesic choragiewke - dom jest pusty, dlugo nas nie bedzie. I mamy alarm i firme ochroniarska;)

\ja z powodu w/w zalet rolety zamontowałem, a raczej zapłacilem za to zeby były.... Jesli sa rolety, zlodziej nie widzi jakie sa okna, jakie okucia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiatraczek właczający się razem ze światłem, teraz mam włącz. ręczny, a to będzie takie małe ułatwienie

a my zrobiliśmy sobie włączany ale osobno, -włącznik obok tego od światła bo jakoś nie lubie jak w czasie malowania albo prysznica cos mi warczy nad glowa ale zobacze jak to bedzie sie sprawdzało :-? w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz duzo jest tutaj wypowiedzi nt. rolet, to moze podziele sie moimi doswiadczeniami w tej materii.

U mnie jest zamontowany system rolokaset zewnetrznych. Nie spelniaja one funkcji antywlamaniowej, poniewaz profile sa aluminiowe (ocieplone w srodku) a nie ciezkie stalowe z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Jesli chodzi o zalety takich zwyklych rolet, to calkowicie podpisuje sie pod tym co juz napisaly Ew-ka i galka. One maja w moim mniemaniu spelniac tylko funkcje ochrony przed warunkami klimatyczno-pogodowymi.

U mnie wyglada to w ten sposob, ze w zimie rolety sa opuszczone po zapadnieciu zmroku, az do ranka nastepnego dnia, czyli przez 12h - 16h. Wtedy jest oczywiscie najzimniej, no i na dworze jest ciemno, czyli nie ma, przynajmniej dla mnie, poczucia dyskomfortu w zwiazku z brakiem naturalnego swiatla.

Plusem jest brak uczucia chlodu w poblizu, przede wszystkim, duzych okien i jako efekt uboczny, oszczednosci na ogrzewaniu - czy sa one tylko symboliczne, zalezy pewnie od wartosci wspolczynnika przenikania ciepla U i lacznej powierzchni tychze okien (w moich oknach U=1.1 W/m2K, powierzchnia razem ok. 45 m2).

W lecie, przy slonecznej pogodzie, stanowia doskonala ochrone przed sloncem. Rolety opuszczamy na poszczegolnych oknach synchronicznie do wedrowki slonca. Nie musimy ich opuszczac do konca - po prostu ustawiamy je w takiej pozycji, aby ograniczyc naslonecznienie posadzek w poszczegolnych pomieszczeniach i jednoczesnie uniknac efektu grobowca. W lecie, zwazywszy ze slonce jest prawie w zenicie, nie jest to zaden problem, szczegolnie jesli chodzi o okna poludniowe.

 

Przypuszczam rowniez, ze rolety w jakims stopniu zabezpieczaja zewnetrzne czesci drewniane okien. Mam na mysli stan lakieru/farby. Byc moze nie ma to jednak wiekszego znaczenia.

 

Wychodzac z domu, generalnie nie opuszczamy rolet - policja i firmy ochroniarskie odradzaja to, jak slusznie wiele osob zauwazylo, sygnalizuje to tylko nieobecnosci domownikow. Robimy to wylacznie wtedy, gdy wystepuje sytuacja opisana dla zimy lub lata.

Zreszta nie przecenialbym roli rolet jako zabezpieczenia przed ewentualnym wlamaniem, chyba ze ktos ma prawdziwe rolety antywlamaniowe, takie jak w witrynach sklepowych.

 

W zwiazku z moimi doswiadczeniami, na pewno nie zrezygnowalbym z rolet zewnetrznych. Moze bylbym sklonny to zrobic po montazu okien o wartosci wspolczynnika przenikania ciepla U=0.3 W/m2K. Ale w moim przypadku sa to tylko rozwazania teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiatraczek właczający się razem ze światłem, teraz mam włącz. ręczny, a to będzie takie małe ułatwienie

a my zrobiliśmy sobie włączany ale osobno, -włącznik obok tego od światła bo jakoś nie lubie jak w czasie malowania albo prysznica cos mi warczy nad glowa ale zobacze jak to bedzie sie sprawdzało :-? w praktyce

 

A nie ma czsami higrosterowanych? Tzn włączają się jak w łazience robi się większa wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiatraczek właczający się razem ze światłem, teraz mam włącz. ręczny, a to będzie takie małe ułatwienie

a my zrobiliśmy sobie włączany ale osobno, -włącznik obok tego od światła bo jakoś nie lubie jak w czasie malowania albo prysznica cos mi warczy nad glowa ale zobacze jak to bedzie sie sprawdzało :-? w praktyce

 

A nie ma czsami higrosterowanych? Tzn włączają się jak w łazience robi się większa wilgotność.

 

Ja mam taki. Mogę włączyć go sama, niezależnie od włączania światła, albo włącza sie sam, jak "wyczuje" wilgoć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na dole podłogówkę a na górze grzejniki i tu moja największa chyba porażka,teraz gdybym cofnęła czas napewno u góry dałabym też podłogówkę,chodź sypialnę naszą mamy u góry z mężem to często zasypiamy na dole ech,jak żałuję że nie dałam też u góry :evil:

 

w sypialni podłogówka + płytki????? Brrr, zamarzłabym od patrzenia na to :)

 

Na podłogówkę nie tylko muszą być płytki ;) Dużo o tym na forum jest i było...

 

Mamy podłogówkę w całym domu.. na dole w salonie i w kuchni płytki, u góry w sypialniach deskę i wykładziny. Najcieplejsze przy podłogówce są płytki i ....... wykładzina na filcu (która podobno powinna nie przewodzic ciepła!).. u synka w pokoju mamy wykładzine na jucie i również jest przyjemnie ciepło...

Obawialiśmy się tego rozwiązania bo się naczytaliśmy, że wykładzina to błąd.., że będzie zimno itd.. i w praktyce wiem że to G.... prawda.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie, przy slonecznej pogodzie, stanowia doskonala ochrone przed sloncem. Rolety opuszczamy na poszczegolnych oknach synchronicznie do wedrowki slonca. Nie musimy ich opuszczac do konca - po prostu ustawiamy je w takiej pozycji, aby ograniczyc naslonecznienie posadzek w poszczegolnych pomieszczeniach i jednoczesnie uniknac efektu grobowca. W lecie, zwazywszy ze slonce jest prawie w zenicie, nie jest to zaden problem, szczegolnie jesli chodzi o okna poludniowe.

 

witaj,

to co piszesz to prawda. Ale zeby nimi sterowac trzeba byc w domu, a my jestesmy w pracy. JEdynie to zamykanie na noc moznaby uskuteczniac, ale sadze ze wydatek na rolety zwracalby mi sie do konca zycia, gdybym kupila je tylko dla oszczednosci energii w zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol, zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Na pewno nie warto montowac rolet ze wzgledu na potencjalne oszczednosci w sezonie grzewczym. Tutaj zdecydowanie skuteczniejsze sa odpowiedniej klasy okna, zalecane np. do domow pasywnych.

Dla nas decydujaca byla ochrona przed zbyt silnym nagrzewaniem pomieszczen w lecie - dom stoi w pelnym sloncu, a mamy duzo okien od poludnia. Prawde mowiac nie wiem, jak inaczej moglbym zapobiec silnemu nagrzewaniu sie wnetrz. Stad wlasnie pomysl z montazem rolet.

 

P.S.: Jesli chodzi o opuszczanie/podnoszenie rolet, to mozna tym sterowac automatycznie - czasowo i/lub w zaleznosci od stopnia naslonecznienia, czy nawet przypadkowo aby symulowac obecnosc w domu. Oczywiscie podnosi to koszty calej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popcarol, no wlasnie problem polega na tym, ze u mnie wentylacja mechaniczna z GWC rurowym, po kilku tygodniach upalow, przestaje zapewniac nam odpowiedni komfort w pomieszczeniach, w zakresie temperatury i wilgotnosci powietrza. I to sie dzieje pomimo aktywnego korzystania z rolet i intensywnego wietrzenia noca. Po prostu GWC nie jest w stanie sie zregenerowac i dostarcza do domu coraz cieplejsze powietrze, do tego dochodzi akumulacja ciepla przez sciany. Pamietam jak kilka lat temu w regionie, w ktorym mieszkam, panowaly przez 6 tyg. upaly z temp. ok. 30°C. W srodku temperatura wzrastala co tydzien o 1°C - zaczynalismy od 22°C, a skonczylismy na 27°C. Pod koniec najwiecej czasu spedzalismy w piwnicy :lol:

W zwiazku z tym ub. jesieni "zastapilismy" dotychczasowy GWC "troche" innym modelem (Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła), ktory podobno nie wymaga regeneracji oraz wydajnie chłodzi i osusza powietrze latem. Mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie - przekonamy sie w lecie - mam nadzieje, ze bedzie upalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...