Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

popcarol, zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Na pewno nie warto montowac rolet ze wzgledu na potencjalne oszczednosci w sezonie grzewczym. Tutaj zdecydowanie skuteczniejsze sa odpowiedniej klasy okna, zalecane np. do domow pasywnych.

Dla nas decydujaca byla ochrona przed zbyt silnym nagrzewaniem pomieszczen w lecie - dom stoi w pelnym sloncu, a mamy duzo okien od poludnia. Prawde mowiac nie wiem, jak inaczej moglbym zapobiec silnemu nagrzewaniu sie wnetrz. Stad wlasnie pomysl z montazem rolet.

 

Myślę, że jednak jakieś wymierne oszczędności w ogrzewaniu są... byłem podczas ostatnich Świąt BN w górach. W domku przed drzwiami balkonowymi była zamontowana roleta, na zewnątrz było oczywiście poniżej zera... po otwarciu drzwi balkonowych, czuć było, że roleta zatrzymuje "uderzenie" zimna i wiatru z zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

///RoboCop, masz racje. Pisalem o tym w swoim pierwszym poscie na poprzedniej stronie. Ponizej ten fragment wypowiedzi.

[..] One maja w moim mniemaniu spelniac tylko funkcje ochrony przed warunkami klimatyczno-pogodowymi.

U mnie wyglada to w ten sposob, ze w zimie rolety sa opuszczone po zapadnieciu zmroku, az do ranka nastepnego dnia, czyli przez 12h - 16h. Wtedy jest oczywiscie najzimniej, no i na dworze jest ciemno, czyli nie ma, przynajmniej dla mnie, poczucia dyskomfortu w zwiazku z brakiem naturalnego swiatla.

Plusem jest brak uczucia chlodu w poblizu, przede wszystkim, duzych okien i jako efekt uboczny, oszczednosci na ogrzewaniu - czy sa one tylko symboliczne, zalezy pewnie od wartosci wspolczynnika przenikania ciepla U i lacznej powierzchni tychze okien [..]

Chodzi mi o to, ze nie zdecydowalbym sie na montaz rolet, jesli za decydujace kryterium przyjalbym zwiazane z tym oszczednosci na ogrzewaniu.

Analogicznie podchodze do kwestii wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla. W tym przypadku efekt oszczednosci na ogrzewaniu jest na pewno bardziej odczuwalny, ale wedlug mnie ta inwestycja i tak mi sie nie zwroci z ekonomicznego punktu widzenia. Natomiast komfort klimatyczny w domu, zwraca mi z nawiazka poniesione koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

dodam jeszcze jedno - cały czas przewija się temat, czy powstzrymają czy nie powstrzymają złodziei... nie wiem jaką fortece trzeba by postawić, żeby nie dało się do niej włamać, ale na pewno roleta jest jakąś dodatkową przeszkodą...

kolega z pracy postawił dom w ustronnej uliczce, w dość odludnej części naszego miasta ... Jego dom jest ostatni na ulicy... za domem kilkaset metrów łąki, potem las... w związku z tym że pracujemy pare dni w miesiącu na nocne zmiany, Jego żona obawiała się po wprowadzce przebywać sama w domu... po zamontowaniu rolet, Jej poziom bezpieczeństwa znacznie wzrósł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zwykła roleta, stanowi jakąś tam przeszkodę. Złodziej nie sforsuje jej w jednej sekundzie, a dobiegający zza okna hałas postawi nas na równe nogi zanim intruz wparuje do środka, dając nam czas na jakąś reakcję

 

Ja bym powiedział, że właśnie opuszczone rolety sprawiają, że osoba będąca w domu zupełnie nie ma pojęcia co się dzieje na zewnątrz. A złodzieje potrafią pokonać rolety nie robiąc przy tym hałasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiatraczek właczający się razem ze światłem, teraz mam włącz. ręczny, a to będzie takie małe ułatwienie

a my zrobiliśmy sobie włączany ale osobno, -włącznik obok tego od światła bo jakoś nie lubie jak w czasie malowania albo prysznica cos mi warczy nad glowa ale zobacze jak to bedzie sie sprawdzało :-? w praktyce

 

A nie ma czasami higrosterowanych?

a smrodosterownych, bo tez nieodzowne? http://img692.imageshack.us/img692/593/icontwistedn.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A złodzieje potrafią pokonać rolety nie robiąc przy tym hałasu...

wiesz to napewno, czy tak myślisz?

 

strasznie załuję,ze nie mogę znależć filmiku na yt :( było pieknie pokazane jak w ciągu 6 sekund facet otwiera roletę ...widelcem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...