Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po pierwsze jak powiedziala marta1210 chlapie sie wszytsko do okola i trzeba po myciu wycierac caly blat na ktorym stoi umywalka bo plywa w wodzie , chyba ze to komus nie przeszkadza, mnie niestety tak....po drugie przez to ze ta umywalka jest plytka , caly brud jakos latwiej sie osadza na sciankach zamiast splywac, w dodatku zauwazylam ze wszystkie kwadratowe , prostokotne umywalki czy ubikacje i bidety znacznie latwiej i szybciej sie brudza , a brud super sie trzyma.Moze jest to zwiazane ze splywem wody , nie wiem, mam w jednej lazience umywalke i ubikacje owalna a w drugiej mam roce hall i ten zestaw ciagle sprzatam ( tzn codziennie) a tamten zeby bylo czysto wystarczy dwa razy w tygodniu.

Kiedys mialam (jeszcze w mieszkaniu) umywalke wpuszczana w blat i bylam zadowolona takze tutaj nie spodziewalam sie specjalnych trudnosci ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wysokogatunkowy, beżowy, polerowany gres chiński w wiatrołapie, korytarzu i kuchni i jest ok

 

W kuchni mycie podłogi raz w tygodniu wystarcza

:o o ja cię

a u nas kurna codziennie ktoś na mopie musi jeździć

bo to i chlapnie coś

i się nakruszy

no, ale ja mam zwykłe płytki :roll:

 

Okruszki zmiatamy codziennie i staramy się nie chlapać na podłogę, żeby nie musieć myć (i przeważnie się udaje).

aaaaaa! to o to chodzi, że nie brudzicie

bo ja myślałam, że to te płytki wysokogatunkowe mają cudowny wpływ na czystość podłogi

jakość się same sprzątają, czy cóś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika, moge potwierdzic Twoje obserwacje.

Jesli umywalka ma odpowiednio duzy przekroj poziomy oraz jest wystarczajaco gleboka i w srodku okragla/owalna, to wowczas woda (prawie) calkowicie pryska do srodka a nie poza scianki umywalki. Oczywiscie zakladajac, ze sie z niej odpowiednio korzysta.

Takie umywalki rowniez mniej sie brudza, bo strumien wody wszedzie moze swobodnie dotrzec, ze wzgledu na owalny ksztalt - wynika to z hydrodynamiki plynow. Wszelkie katy/rogi sa miejscami gorzej dostepnymi.

Podobnie jest ze strumieniem powietrza - w domach niedostatecznie wentylowanych, plesn i grzyb najpierw powstaja w katach i rogach scian.

 

Ewunia, fajnie by bylo, no nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu więcej gresu polerowanego. Jeśli ktoś zdradzi mi sekret jak umyć to dziadostwo żeby się błyszczało i nie było smug, bez uciążliwego docierania na sucho, dam mu nagrodę. Jeszcze nie wiem jaką, ale coś wymyślę. Od ponad pół roku testuję wszelakie płyny, zwyły ocet itp. wynalazki. Zawsze to samo. Po umyciu zostają smugi i już. Mam już nawet najlepszego dodtępnego czyt. najdroższego mopa. Nic z tego. Szlag mnie trafia z tym gresem. Mam mnóstwo okien, więc wszystko dokładnie widać.Tylko wieczorem wygląda ok. mam tego 50 mkw (salon i jadalnia) więc docieranie każdej płytki z osobna nie wchodzi w grę. Dziękuję Bogu, że nie dałam tego w kuchni i wiatrołapie. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miała wszystkie zlewy i umywalki podblatowe. Nie wyobrażam sobie mycia wokoło nablatowej. Szczoteczką od zębów?

 

oj, a ja mam wątpliwości jak walczyć z formami życia, które zalęgną się między blatem a umywalką? jakoś nie wierzę, żeby tam nic się nie działo. może jak się dobrze zasilikonuje... no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę swój głos w sprawie umywalek nablatowych :D Nie skreślałabym definitywnie tego pomysłu. U mnie umywalka 60cm, prostokątna ALE w środku z wyprofilowanym sporym spadkiem. Czasem jakaś kropelka wyląduje poza umywalką, ale nie tyle odbijając się od umywalki czy spływając po jej zewnętrznych ściankach co z rączek wędrujących do ręcznika ;) Blat drewniany, wielokrotnie zabezpieczony, na matowo. Ostatnio go ponownie lakierowałam i w tym celu podnosiłam umywalkę - nie zauważyłam, żeby 'coś' się pod nią działo (a nie jest zasilikonowana).

 

Moim zdaniem kwestia zachlapania wokół umywalki nie zależy od rodzaju umywalki (nablatowa/wpuszczana/podwieszana), a od jej wyprofilowania, wysokości baterii, siły strumienia i naszych zwyczajów. Dziecko, albo ktoś kto zamaszystymi ruchami dokonuje oblucji ma większe szanse na zachlapanie łaźni ;)

 

Co do kanciastych umywalek w ogóle - od paru znajomych posiadaczy słyszałam, że jeśli jest płaskie dno to a)pryska woda z baterii, b) przy byle myciu zębów wszystko wędruje na ścianki i się osadza zanim spłynie woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu więcej gresu polerowanego. Jeśli ktoś zdradzi mi sekret jak umyć to dziadostwo żeby się błyszczało i nie było smug, bez uciążliwego docierania na sucho, dam mu nagrodę. Jeszcze nie wiem jaką, ale coś wymyślę. Od ponad pół roku testuję wszelakie płyny, zwyły ocet itp. wynalazki. Zawsze to samo. Po umyciu zostają smugi i już. Mam już nawet najlepszego dodtępnego czyt. najdroższego mopa. Nic z tego. Szlag mnie trafia z tym gresem. Mam mnóstwo okien, więc wszystko dokładnie widać.Tylko wieczorem wygląda ok. mam tego 50 mkw (salon i jadalnia) więc docieranie każdej płytki z osobna nie wchodzi w grę. Dziękuję Bogu, że nie dałam tego w kuchni i wiatrołapie. :evil:

 

Znajomi, o których pisałam wcześniej, że mają biały gres na podłodze, mają jakiś specjalny odkurzacz wodny, którym myją bardzo równiutko, aby nie było zacieków. Potem chwilę odczekują i polerują :-? Dodam, że sam salon ma 50 m2. Dla mnie przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...