Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Emilka, wielkie dzięki. Mi właśnie o to chodzi żeby nie docierać każdej płytki po umyciu. Czy to znaczy, że po umyciu tym odkurzaczem podłoga jest od razu sucha? Bo po przetarciu zwykłym mopem podłoga jest mokra i jak sama wysycha, zawsze są smugi bez względu na to jakiego płymu używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga wyluzuj. Masz już tę przewage nade mną, że wiesz, przed położeniem podłogi, że z gresem polerowanym jest sporo roboty. Ja tego nie wiedziałam i jak widać sporo babeczek na tym forum też i teraz urabiamy się po pachy, żeby nasze domki wyglądały pięknie. Nie dziw się, że szukamy i dopytujemy o szczegóły jak pojawi się jakieś światełko w tunelu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO EUNIKA

a teraz to cud-miód te fugi. I co- gów..o.fugi są brudne. Kupiłam impregnat więc zobaczę co to będzie.

Mam płytki z Ceresitu SL-01 60*30

 

dawno..dawno temu..

po 2 latach użytkowania zaimpregnowanych fug ... czy możesz stwierdzic ze faktycznie ta impregnacja coś dała? bo zamierzam w najbliższa sobote wziąc sie za to jeszzce przed przeprowadzką juz nawet zaoptrzyłam sie w pedzelek i jakis plyn bo cos mnie pokusilo i mam jasne fugi :) ale innych bym nie widzial przy tych płytkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka, wielkie dzięki. Mi właśnie o to chodzi żeby nie docierać każdej płytki po umyciu. Czy to znaczy, że po umyciu tym odkurzaczem podłoga jest od razu sucha? Bo po przetarciu zwykłym mopem podłoga jest mokra i jak sama wysycha, zawsze są smugi bez względu na to jakiego płymu używam.

 

U mnie jest sucha, można po niej od razu chodzić, nie muszę moich psów wyganiać na dwór, ani krzyczeć na kogoś żeby nie wchodził bo właśnie umyłam mopem podłogę. Oprócz tego jest mniejsze ryzyko że ktoś się poślizgnie na mokrej podłodze;) A i tak jak pisałam wcześniej dodaję dobrego płynu do mycia szyb, dzięki temu ładnie się błyszczy...przydałby się jeszcze taki co myje drewnianą podłogę...którą też mam z połyskiem hihi...ach wtedy to byłby nadmiar szczęścia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak odkurzacz posiada dwa pojemniki jeden na czystą (ew z płynami piorącymi) i drugi na brudną wodę którą ściąga z podłogi, więc myje się cały czas czystą wodą. Odkurzasz i myjesz za jednym zamachem...(możesz odkurzać dywan a za chwile, bez zmiany końcówki myć i odkurzać kafelki wystarczy wcisnąć guzik z pompą),to najważniejsze było dla mnie szczególnie że przy moich psach mam dużo kłaków tak jak Ty i zawsze leciałam najpierw z odkurzaczem potem z mopem a kłaki i tak były. Teraz czysta podłoga jest za jednym zamachem...a co najważniejsze ten odkurzacz spodobał się mojej drugiej połówce...więc nie skromnie powiem, że w tej dziedzinie zaczął mnie wyręczać:)

W zestawie są płyny których możesz użyć, ja robię swoje mieszanki, np do gresu oprócz płynu do mycia podłóg, dodaje płynu do mycia szyb dzięki temu lepiej się błyszczy.

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą i podbudowującą (że dam rade z sierścią i mąż już nie będzie chciał wyrzucac moich futrzaków na dwór) opinię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak odkurzacz posiada dwa pojemniki jeden na czystą (ew z płynami piorącymi) i drugi na brudną wodę którą ściąga z podłogi, więc myje się cały czas czystą wodą. Odkurzasz i myjesz za jednym zamachem...(możesz odkurzać dywan a za chwile, bez zmiany końcówki myć i odkurzać kafelki wystarczy wcisnąć guzik z pompą),to najważniejsze było dla mnie szczególnie że przy moich psach mam dużo kłaków tak jak Ty i zawsze leciałam najpierw z odkurzaczem potem z mopem a kłaki i tak były. Teraz czysta podłoga jest za jednym zamachem...a co najważniejsze ten odkurzacz spodobał się mojej drugiej połówce...więc nie skromnie powiem, że w tej dziedzinie zaczął mnie wyręczać:)

W zestawie są płyny których możesz użyć, ja robię swoje mieszanki, np do gresu oprócz płynu do mycia podłóg, dodaje płynu do mycia szyb dzięki temu lepiej się błyszczy.

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą i podbudowującą (że dam rade z sierścią i mąż już nie będzie chciał wyrzucać moich futrzaków na dwór) odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga wyluzuj. Masz już tę przewage nade mną, że wiesz, przed położeniem podłogi, że z gresem polerowanym jest sporo roboty. Ja tego nie wiedziałam i jak widać sporo babeczek na tym forum też i teraz urabiamy się po pachy, żeby nasze domki wyglądały pięknie. Nie dziw się, że szukamy i dopytujemy o szczegóły jak pojawi się jakieś światełko w tunelu. :wink:

 

Nie tylko babeczek ... :wink:

 

A'propos odpowiedzi na pytanie przewodnie wątku:

 

nie dałbym się odwieść od kupienia odkurzacza myjącego (takiego jak ma Emilka lub podobnego) przy okazji kupowania jasnego gresu który będzie w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał, przeglądałam wąetk pobieżnie :oops:

 

NIGDY PRZENIGDY jednokomorowego zlewu w kuchni. Z uwagi na baardzo małą kuchnię, gdy kupiliśmy zmywarkę to zmieniliśmy zlew na jednokomorowy. Wszystko świetnie do momentu, gdy w zlewie odcedza się ryż lub makaron, a chialoby się opłukać ręce... Albo - jakby tu umyć kilka rzeczy, których nie myję w zmywarce naraz? Po jednej i od razu wycierać, bo nie ma gdzie mokrych odłożyć? Do szału mnie to doprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wielgaśny jest ok, czy nie - dla mnie żaden jednokomorowy nie jest ok. Ale to tez pewnie jak ze wszystkim - kwestia upodobań i przyzwyczajeń. Dla mnie jednokomorowy jest niewygodny i wkurzający i utrudnia mi prace kuchenne. Dlatego zamiast jednej duzej komory wolalabym jedną normalną i drugą - choćby tylko malutką. A wszystkim, którzy teraz mają dwie komory i chcą zamienić na jedną proponuję mały test - przez 3 dni wyobraź sobie, że masz tylko jedną komorę i nie używaj w kuchni tej drugiej. Myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi. Jeśli oczywiście kuchnia jest miejscem przygotowywania posiłkó - normalnych śniadań, obiadów i kolacji, a nie tylko kawy i herbaty :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczywiście kuchnia jest miejscem przygotowywania posiłkó - normalnych śniadań, obiadów i kolacji, a nie tylko kawy i herbaty

 

Bez przesady. Ja też gotuję, moze nie codziennie dwudaniowy obiad z deserem, ale bez problemu radziłam sobie z jedną komorą.Choć pewnie druga byłaby jakimś tam ułatwieniem. Ale tak zawsze można deliberować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY PRZENIGDY jednokomorowego zlewu w kuchni

ja mam duży jednokomorowy z ociekaczem

służy tylko do mycia i innego opłukiwania

stałego przechowywania w nim brudnych garów nie stosuję ;)

te to od razu do zmywarki

 

wcześniej zawsze miałam z dwiema komorami i ta druga w czasach przedzmywarkowych służyła głównie do gromadzenia brudnych talerzy :oops:

świadomie zamieniłam na jednokomorowy

u mnie się sprawdza

super jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...