Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale o czym to ja...

 

Czego bym nie zrobiła drugi raz....

Mój największy błąd - ciemna sypialnia w brązie. jest buro brzydko i nieprzytulnie. niecierpię jej. a miał z tego niby wyjść seksowny buduar ;)

Nie wierzę, że masz w domu choć cm nieładny :).

 

A co do prania - kupiłam parę miesięcy temu pralkę 8 kg, to jednen z moich najlepszych zakupów ostatnich lat. Piorę raz w tygodniu ciemne i jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czuję się jak brudas :D

 

Daj spokój :):)

 

Przy moich trzech facetach piorę często - tak co drugi dzień....ale jak się zapomnę ... to pranie wita mnie na progu pom.gosp.

 

Mam zrzutnie ciuchów z obu łazienek na górze do pralni przy garażu, więc nie muszę latać, ale nieść na górę trzeba. I nie stanowi to dla mnie problemu. Przynajmniej nie zauważyłam...A najbardziej mnie wkurzało chodzenie po pokojach/łazienkach i zbieranie brudnych ciuchów - pralka przy sypialni nie rozwiązałaby tego problemu.. Zanoszenie na górę czystych to nie problem.

Wszystkie wrzucam do mojej garderoby i stamtąd panowie sobie zabierają co swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne. też mam taką pralkę :D

 

mirela. sypialnia jest do wywalenia w kosmos. gdyby nie to że luby by mnie zabił jeszcze dzisiaj bym tam wparowała z wałkiem. nie moge sie doczekać kiedy sie wybierze w jakas sluzbową podróż chociaż na dwa dni. żałuję tylko że kupując łóżko wybrałam 'bardziej beżowe' niż 'bardziej białe". to drugie by mi dużo bardziej pasowało do nowej koncepcji.

cały dom mam jasny, bo w jasnych przestrzeniach się dobrze czuję. co mnie podkusiło żeby zrobić ciemnoburą sypialnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój największy błąd - ciemna sypialnia w brązie. jest buro brzydko i nieprzytulnie. niecierpię jej. a miał z tego niby wyjść seksowny buduar ;)

 

Demoniozujesz :) Brązowa sypialnia jest bardzo przytulna :):) Ja swojej nie zamieniłabym na żaden inny kolor. Czekolada jest słodka :)

Może rozjaśnij ją jakimi ś białymi/złotymi drobiazgami jak Cię wkurza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dom mam jasny, bo w jasnych przestrzeniach się dobrze czuję. co mnie podkusiło żeby zrobić ciemnoburą sypialnie??

 

przyznam szczerze, ze trochę się dziwiłam, bo jakoś nie pasowało mi to do Twojej koncepcji domu.

 

 

Ja tez się czuję dobrze w jasnych przestrzeniach, byłam wczoraj u znajomych i czułam się jak w norze- ściany w brązie, ciemne podłogi i kanapy brązowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piore tak czesto, zeby pojemnik na brudy byl jak najczesciej pusty. Lubi miec pusty brudownik:-)

 

Do moich 'czegobymniezrobila' doliczam umiejscowienie kurkow pod prysznicem. A mianowicie, zeby odkrecic wode, to musze wlezc pod prysznic. Nawet z pompa cyrkulacyjna dalej mam kilka-kilkanascie sekund zimnej wody na ciele. Brr! Nastepna kabina bedzie miala tak ustawione kurki, zeby mozna bylo tylko siegnac reka bez wlazenia do srodka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prania...piore co 2 dzień :D 2 dzieciakow w wieku 1,5 i 8 i trzeci dzieciak w wieku powyżej 30-tki ;) lubie prac ale nienawidze prasowac ...kosz pusty ale do prasowania przebiera..

a te kurki pod prysznicem - mam baterie z termostatem, włączam jak już jestem prawie rozebrana - zdążę wyciągnąc reke zanim leci woda, po paru sekundach wchodze pod cieplutka wode zawsze w tej samej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a nie można po prostu zdjąć słuchawki z uchwytu i położyć na brodzik albo potrzymać w łapce? No chyba, że ktoś ma osławioną deszczownicę....

 

P.S. Już to pisałam, ale codziennie myjąc wannę wracam myślami do tego wątku: jedyną rzeczą jaką zmieniłabym w swoim domu jest wanna - z akrylowej na stalową. Bez dwóch zdań!!!!! Akryl strasznie mi się rysuje, a w te rysy z przyjemnością wnika brud, kolorki z soli i płynów do kąpieli i jakaś żółć ogólna z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wszyscy maja w pralni umywalke:) to moze ja jestem jednak najwiekszy brudas....do czego w pralni umywlka? :):):)

 

Np. do prania rzeczy ręcznie - ja wiem, że te nowoczesne pralki mają programy "prania ręcznego", ale ja np. mam kilka ciuszków, których nie wyobrażam sobie wrzucić do pralki. Ale ja z tych dziwnych jestem ;););) I to pod różnymi względami ...

 

Nie mam jeszcze pralni, ale tez chce tam mieć "miniwannę" umieszczona na wysokości umywalki - ostatnio po powrocie mojego syna z wakacyjnego wyjazdu mało mi kręgosłup nie odpadł po doprowadzeniu nad normalną wanną jego butów do stanu używalności .... Gdybym naczynie miała wyżej byłoby mi o niebo wygodniej ...

 

Ale wracając do tematu - mimo, że jeszcze nie mieszkam, już wiem, że mam koszmarnie złe miejsce na drewno do kominka. Wykoncypowaliśmy, że drewno będzie się miało dobrze pod wysuniętymi balkonami, tylko, że ... balkony są po przeciwnej stronie domu niż garaż i... wjazd do domu. Ostatnio turla mi się po głowie pytanie: jak to drewno "dojdzie" z podjazdu pod te balkony????

 

Kiedyś już wspominałam, że na etapie projektu nie pomyślałam o wysokości okien, które okazały się być za nisko - szczególnie w kuchni ... Z tego powodu musiałam strasznie kombinować z ustawieniem mebli ...

 

Kolejne "babole" przede mną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach zamieszkiwania w nowym domu już nasuwają się pewne refleksje.Nie zdają egzaminu jasne jednokolorowe płytki w łazience .Kady włos jest widoczny ,każda plamka wody .Szczególnie wkurzają mnie betonopodobne płytki w górnej łazience dzieci.Zastanawiam się też czemu po wykąpaniu się w wannie z hydromasażem,woda skrapla sie na ścianie tuż nad wanną i po wyschnięciu pozostają delikatne zacieki. Farba jest lateksowa ,wentylacja też odpowiednia .Podczas kąpieli otwieram okna .Pomimo tego ,że te zacieki tylko ja widzę ,to jednak wkurza. Następna sprawa ,to wybrałabym projekt domu ,gdzie można byłoby wylewać ostatni strop.Płyty k-g bardzo mi nie leżą. To na razie tyle jeżeli chodzi o okres dwutygodniowej obserwacji. AAAA ,nawiązując do umywalki w pralni ,to uważam ,że jest ona niezbędna.Poza tym fajnie jest mieć wyjście na zewnątrz z pralni ,aby nie biegać z praniem np.przez drzwi tarasowe w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a nie można po prostu zdjąć słuchawki z uchwytu i położyć na brodzik albo potrzymać w łapce? No chyba, że ktoś ma osławioną deszczownicę....

 

P.S. Już to pisałam, ale codziennie myjąc wannę wracam myślami do tego wątku: jedyną rzeczą jaką zmieniłabym w swoim domu jest wanna - z akrylowej na stalową. Bez dwóch zdań!!!!! Akryl strasznie mi się rysuje, a w te rysy z przyjemnością wnika brud, kolorki z soli i płynów do kąpieli i jakaś żółć ogólna z powietrza.

 

Mam deszczownice... Ale nie w tym jest problem - problem jest w dizajnerskiej baterii firmy VOLA, na ktora uparl sie moj luby, a w niej przelacznik miedzy gora i sluchawka prysznicowa jest jak dla mnie zbyt subtelny. Za cholere nigdy nie moge zgadnac na co jest ustawione, bo wspaniala armatura nie ma oznakowan. Pewnie stracilaby na swej 'dizajnowatosci'...:-/

A i tak sluchawki nie da sie odlozyc na bok, bo jest na dizajnerskim przewodzie, ktory sie prawie w ogole nie zgina. Bardzo nie polecam VOLA tym bardziej, ze ma inny rozmiar i nic nie mozna dokupic.

 

A co do wanna akrylowej to mi sie nie rysuje i nie zolknie. A wode mam jakosci co najmniej sredniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak jestem dziwna. nie dość że nie piorę codziennie to jeszcze w życiu nic nie wyprałam ręcznie. nawet buty wrzucam do pralki bo ręcznie nie da się ich tak ładnie wyprać jak w pralce.

o zapieraniu kołnierzyków nie wspomnę (naprawdę dziewczyny macie tak brudny kołnierzyk po jednym dniu noszenia, że trzeba je zapierać bo pralka sobie z nimi nie radzi?)

 

mi akrylowa wanna też się nie rysuje. za to stalowa jest zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...