Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

basia

z litej można tylko i wyłącznie mozaikę przemysłową ale jak pokazuje życie różnie sie ta mozaika sprawdza.

na podłogówkę najlepiej przykleić klepki dwuwarstwowe - w praktyce niczym się nie różni od litego parkietu oprócz tego że współpracuje z podłogówką

 

Łukasz

doskonale Cię rozumiem. ja też uważam że kafle w salonie czy sypialni to nieporozumienie. na szczęście w salonie mam kafle dokładnie tam gdzie trzeba - czyli w komunikacji a przy kanapach jest drewienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfio, jeśli masz dużo łazienkę to dwie umywalki są dobre, jeśli dwie osoby wychodzą do pracy na tą samą godzinę to wtedy takie rozwiązanie jest naprawdę przydatne :).

Wracają do wątku, ja nigdy już nie użyje farb, które są nieścieralne. Wolę zainwestować więcej i mieć pewność, że jeśli zbrudzę ścianę to w każdej chwili będę mogła ją umyć nie narażając na zmianę koloru mojej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marzę już o mojej przyszłej łazience, w której obowiązkowo będą 2 umywalki a pod spodem 2 obszerne szuflady. Często wychodzimy o tych samych porach i przepychanie się przy 1 umywalce budzi mordercze instynkty ;) Co do deski ja kładę litą deskę na podłogówkę - za namową i radą parkieciarzy. Czy się sprawdzi - zobaczymy wkrótce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polozylbym kafelkow w salonie ani tymbardziej w sypialni... wlasciwie poza lazienka i kuchnia nie maja one racji bytu w zadnym z pomieszczen... tylko dobra deska! warto wydac troche wiecej niz na panele ale mamy cieplo i akustycznie nieporownywalnie przyjemniej w mieszkaniu...

A ja najbardziej lubię moje kafle na ścianie w sypialni :):) NIe mają żadnej funkcji po za tym, że są ładne :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz

doskonale Cię rozumiem. ja też uważam że kafle w salonie czy sypialni to nieporozumienie. na szczęście w salonie mam kafle dokładnie tam gdzie trzeba - czyli w komunikacji a przy kanapach jest drewienko

 

 

Mam takie "nieporozumienie" na całym dole, łącznie z salonem i jestem baaaaaaardzo zadowolona :D:wave::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "nieporozumienie" na całym dole, łącznie z salonem i jestem baaaaaaardzo zadowolona

 

wstrzeliłaś się w moje wieczorne przemyślenia - uważam że powinien powstać wątek pozytywny - z czego najbardziej jesteśmy w domu zadowoleni. żeby stał się inspiracją a nie przestrogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety w kasecie....niby fajnie bo się materiał nie kurzy, ładnie wszystko pochowane, ale przez te cholerne kasety nie da się na całą szerokość drzwi tarasowych otworzyć (zresztą podobnie z oknami). Sciana w tym miejscu obita, bo jak ktos nie wie o kasecie, to na siłe z tymi drzwiami i takim sposobem mamy juz dziury w ścianie :).

Meble łazienkowe z płyty......niby stricte łazienkowe, ale po 2 latach użytkowania elementy narażone na zamoczenie (szafka pod umywalke) wyglądają nieciekawie, podeszły wodą i okleina zaczyna odchodzić.

Kupowanie wanny przez internet-nie przymierzywszy sie do niej ;) - wanna szeroka na 75 cm, ale wewnątrz disignersko ;) profilowana i w efekcie w miejscu, gdzie zwykle kobiety mają najwięcej :) zaczyna uwierać (może najchudsza nie jestem, ale bez przesady)....strasznie stresogenna wanna. Dodatkowo zagłówek i uchwyty z tworzywa w kolorze białym.....masakra. Zagłówek jak i uchwyty wytarte (na trwałe), pozostaje wymienic, co niestety tanie nie jest, a wymieniam na takie same, czyli szansa ze po 2 latach będzie podobnie. Zdecydowanie odradzam wanne Ravak model Sonata (http://www.ravak.pl/?page=sonata), za cenę dodatków można spokojnie kupic nową wannę.

Niedokladne przemyślenie zabudowy kuchennej - mam w kuchni na podłodze kafle, w salonie (kuchna otwarta) drewno......niestety zabudowa kuchenna nie chciała sie dokładnie zakonczyc w miejscu laczenia kafli z drewnem i ostatnia szafka wyszła na drewno....ale trudno, tak byc musi.

I jeszcze uwaga tzw ogólna.....jakiekolwiek kafle by sie nie kupiło i jakkolwiek by sie wybieralo, to za rok sie okaze ze sa ladniejsze na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do już użytkujących domowe łazienki

 

jak oceniacie funkcjonalność dwóch umywalek?

Jeszcze nie użytkuję ale już niebawem;)

U mnie w tak zwanej łazience dzieci,za chwilę powstaną dwie umywalki, aby uniknąć kłótni przy porannej toalecie ( mam syna i córkę):)

Natomiast w naszej przy sypialnianej planowałam jedną większą, ale po zaprojektowaniu, łazienka wizualnie lepiej wyglądała z dwiema umywalkami więc tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzeliłaś się w moje wieczorne przemyślenia - uważam że powinien powstać wątek pozytywny - z czego najbardziej jesteśmy w domu zadowoleni. żeby stał się inspiracją a nie przestrogą

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74537-Z-czego-jesteście-najbardziej-zadowoleni-po-urządzeniu-domu/page2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie myje się zęby, albo jedno myje zęby, drugie się goli, jedno się goli drugie robi makijaż (w opcji nieposiadania toaletki), albo jedno myje zęby drugie robi makijaż.

Bardzo jestem zadowolona z dwóch umywalek w łazience:)

 

Już wiem dlaczego nie mogę zrozumieć tej koncepcji. Wynika to z tego iż:

1. luby goli się golarką elektryczną - umywalka w takich sytuacjach tylko przeszkadza

2. makijaż robię na sucho - bardziej przydaje mi się blat niż umywalka (w starym mieszkaniu miałam do dyspozycji właśnie umywalke zamiast blatu i coś mnie trafiało jak musiałam pilnować zjeżdżających cieni pudrów i innych różów żeby nie zamokły przez przypadek)

3. zęby myjemy szczoteczką elektryczną która jest tylko jedna - nie ma mowy o symultanicznym myciu ;)

 

U nas po prostu nie zdarza się sytuacja żeby dwie osoby jednocześnie potrzebowały umywalki. Za to o blat i miejsce przy lustrze moglibyśmy się pobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...