Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a który z forumowiczów ma tylko kominek z płaszczem, bez kotła ?

Na forum to nie śledzę kto tak ma a kto nie, ale spotkałam i w realu i tu na forum nie jednego dumnego posiadacza kominka jako jedynego źródła ogrzewania w domku. Dla mnie to porażka.

 

 

Bo ja nie spotkałam nikogo jeszcze. A pisałam o "dobrym" kominku za 15 tyś a nie wkłądzie badziewiastym opakowanym w kartongips.

Ja również :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem przeciwnikiem kominków z płaszczem wodnym ze względów technologicznych i ideologicznych.

 

mam jedną prośbę. drzewo rośnie w lesie ewentualnie w ogródku. jako takie nie nadaje się do palenia. pali się drewnem. wiem że się czepiam ale wkurza mnie to palenie drzewem okrutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To teraz Ja, na TAK:

1) kominek z płaszczem blisko tarasu ,na którym spokojnie mieści się zapas drzewa na tydzień- uwielbiam zapach drzewa akacjowego i widok ognia , połączenie tego z ciepłą woda i znacznymi oszczędnościami gazu płynnego jest ekstra. Pół dzieciństwa i bycia nastolatką paliłam w centralnym i nosiłam węgiel- teraz korona mi nie spadnie jak ponoszę drzewo

2) działka z daleka od cywilizacji- spokój , cisza, sarny i lisy, super latem idzie się do śmietnika ze śmieciami w piżamie rankiem i kąpie toples w basenie.Mieszkam 5 min jazdy od centrum miasta- miasto małe.Działka 45 arów, pomijam przyjemności jesienne płynące z posiadania lasu blisko

3) płytki w całym domu na podłogach im większe tym lepsze z minimalną fugą.Mam jasne i nie żałuję, mimo sprzątania zwłaszcza po psie.

4) białe ściany w domu i duże okna od południa oraz wschodu, lubię jak jest jasno

5) sofa ze skóry biało-eqri- nawet przy psie jest prosta w utrzymaniu czystości

6) duży garaż -35m2 wszystko mieści i nawet duże auto wejdzie oczywiście mam kotłownię

7)Podłogówka w całym domu na parterze- super sprawa, buty schną, podłogi w 5 min, kurz jak kurz wszędzie jest i trza go sprzątać.

8) konieczna garderoba- im większa tym lepiej-wrzucam , zamykam i nikt poza mną nie widzi co mam w szafie

9)taras z bruku klinkierowego na gruncie- wszystko wsiąka i łatwo się zamiata- nie martwię się o fugi i zimę

10) na pewno należy przemyśleć wnętrza zanim się dom wybuduje- wybrać kolory, meble, styl, kolor płytek itp łatwiej robić potem zakupy jak wie co sie chce,

11) Nigdy -nic prowizorycznego- poczekać i kupić to co się chce i marzy. Najgorsze są tymczasówki- ja należę do tych co czekają więc nie mam połowy mebli, trudno, przetrzymam.

 

Na NIE:

1) okna złoty dąb- jak zamawiałam to kolor był o 30 % droższy szkoda teraz wzięłabym szare, ale od środka białe- łatwiej skomponować wnętrza

2)zdecydowanie zepsute mam okna na poddaszu -połaciowe za wysoko- widzę niebo i jestem niska i kicha- dobrze że mam 3 sypialnie na dole- na górze tylko duży salon gościnny-goście maja kichę

3) kolor schodów drewnianych - mahoń kłóci mi się z oknami-złoty dąb- wkurza mnie to, teraz zrobiłabym je w dębie jasnym, schody zamawiałam na 2 lata przed przeprowadzką

4) teraz wybudowałabym zupełnie inny dom- nie wiem dlaczego wybrałam tradycyjny wyglądem a zdecydowanie lubię klinkier i nowoczesna stylistykę

No chyba tyle- jak sprzedam ten to buduje drugi raz a co wolno mi? - to moje marzenie na Święta i Nowy Rok

 

3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem przeciwnikiem kominków z płaszczem wodnym ze względów technologicznych i ideologicznych.

 

mam jedną prośbę. drzewo rośnie w lesie ewentualnie w ogródku. jako takie nie nadaje się do palenia. pali się drewnem. wiem że się czepiam ale wkurza mnie to palenie drzewem okrutnie

 

A co to są względy ideologiczne dotyczące kominków z pw.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kominy wyprowadzają powietrze na zewnątrz a nie doprowadzają Ci je w stanie usyfionym z powrotem do domu :p

Jeżeli piszesz o kominach wentylacji grawitacyjnej to niestety zdarza się, że działają w drugą stronę. U niektórych częściej, u innych rzadziej, a do czystych raczej nie należą. Przy wentylacji mech. taka sytuacja nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze kartki wentylacyjne, które przy wentylacji grawitacyjnej doprowadzają powietrze do domu (np. w kuchni czy kotłowni) masz w stanie kwitnącej świeżości i klinicznej czystości? Dziwne, że u mnie w bloku kanały wentylacyjne są zasyfione. No, ale blok ma ponad 50 lat.

 

Rekuperator ma filtry na wlocie, które można wymieniać.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem radykałem w tej dziedzinie...to co mam w kratkach wentylacyjnych w kuchni to jest wszędzie...na podłodze, na meblach...zwykły "naturalny" kurz z którym organizm sobie radzi jeśli nie jest alergikiem...to co jest w reku jest że tak powiem "sztucznie wytworzone" i przynajmniej mój organizm sobie z tym nie radzi i nie ma znaczenia jaką róznice temperatur nastawiam, chodzi o sam sztuczny nawiew powietrza - nawet klimy w aucie nie używam, wole otworzyć sobie okno i to samo w domu

mój wybór, nikogo nie namawiam ani nie przekonuje zeby mnie nasladowac więc prosze o uszanowanie moich poglądów, jestem przysłowiową krową w tej sprawie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędność - tylko komfort życia

z mojej pozycji moge napisac dokładnie to samo :)

klima w aucie czasem chodzić powinna..więc idzie...na postoju...schładza napoje w schowku a zimą wysusza szyby ;) a ze reku nie ma możliwości chodzenia tylko od czasu do czasu żeby miało to sens..to ja dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...