Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ja kilka swoich co by zamknąć temat wyższości świąt:

na tak poza podłogówką w całym domu i innymi powyższymi powielanymi:

1. bidety

2. drewniany taras - możliwość wyjścia gołą stopą nawet w chłodną pogodę - bomba

3. pojemne garderoby

4. chyba najlepsza część naszego projektu - tzw. pomieszczenie ogrodowe czyli wbudowana ;) 'altanka' na narzędzia, kosiarki, meble ogrodowe etc.

5. świetlik w klatce schodowej - świetne doświetlenie schodów, zwłaszcza gdy drzwi do pokoi na piętrze sa pozamykane

6. wysoka ściana kolankowa, zero połaciówek :)

7. pojemne szafki w łazienkach, a przede wszystkim dobrze rozplanowane wewnątrz: z gniazdkami umożliwiającymi podpięcie wszystkich elektrycznych durnostojek typu szczoteczka czy golarka

 

na nie

- ciemna podłoga z czarnego dębu - czysta tylko godzine dwie po myciu. może jak zniknie kurz budowlany będzie lepiej

- mała pralnia - żeby się w niej obrócić trzeba ciągle coś przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też wtrącę swoje trzy grosze :)

 

Minusy:

1. żadnych ciemnych podłóg, choćby nie wiem jak pięknie wyglądały (oczywiście w katalogach i czasopismach) - wszędzie kurz, paprochy, włosy itp.

2. odpadają ciemne meble w pokojach - notorycznie ścieram z nich kurz, bo wszystko na nich widać. Nie mówiąc już o wszelkich powierzchniach lakierowanych (również w kuchni). Kurz, odciski palców... ech...

3. w łazienkach, korytarzach zbędne są wszelkie półki, półeczki, tym bardziej szklane! Po co?! W mojej obecnej łazience mam nad wanną trzy szklane półki na których stoją wazoniki, bo do niczego innego się owe półkie nie nadają - wszelkie akcesoria stoją na wannie.

4. nie widzę sensu bubudowania garderoby w małych pokojach, tym bardziej na ściance kolankowej - z doświadczenia wiem, że zabierają zbyt dużo miejsca (trzeba do takiej gard wejść i taki korytarzyk zabiera miejsce, które mogloby być wykorzystane np. na dodatkowe półki). No chyba że ktoś ma odrębne pomieszczenie lub duży pokój.

5. jasne fugi na podłodze - jeśli ktoś lubi szczoteczką do zębów czyścić nie tylko swoje uzębienie... ;)

6. okna ciemne wewnątrz i na zewnątrz - białe są po kilku latach nie do wyczyszczenia.

7. ciemne schody - wszelkie pyłki, kurze itp. itd.... na poziomie oczu to wszystko kole jak diabli.

 

Plusy:

1. może to zbytek, ale gdy się nad tym zastanowić...: nie mamy w nowym domu brodzików w prysznicach, a jedynie kafle na podłodze i na tym bezpośrednio szyby kabin prysznicowych. Na początku miało to dla mnie jedynie walor estetyczny, ale potem mnie olśniło - nigdy więcej czyszczenia brodzika, a zwłaszcza wszelkich zakamarków brodzikowo-kabinowych :)

2. pokój na dole, jak również dodatkowa łazienka na parterze (nie tylko dla gości), jest bardzo dobrym pomysłem - gabinet, pracownia, pokój gościnny, przechowalnia dzieci pod okiem rodziców - wszystko w jednym.

3. dwie umywalki w łazience, mimo że mała łazienka na dole - nikomu nie będzie się chciało latac z kosmetykami na dół, gdy wszystko ma na górze.

 

Pewnie wiele się jeszcze znajdzie :)

Z pewnością do wszystkiego należy podchodzić z głową. Własną w szczególności ;)

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. pojemne szafki w łazienkach, a przede wszystkim dobrze rozplanowane wewnątrz: z gniazdkami umożliwiającymi podpięcie wszystkich elektrycznych durnostojek typu szczoteczka czy golarka

 

Czy ja dobrze zrozumialam? Masz gniazdka z szafkach?

 

Nie mieszkam w domu tylko w mieszkaniu, ale tez sie podziele swoimi uwagami:

 

Nie:

- otwarte poleczki - kurz ! Na polkach musi byc porzadek, bo zawartosc jest na widoku

- kremowa kanapa bez zdejmowanego pokrowca - brudzi sie okropnie! To samo z krzeslami tapicerowanymi tym samym materialem

- wlochaty dywan - syf i brud albo ciagle trzepanie i czyszczenie!

- farba zamiast plytek w lazience - fajnie sie to czysci, ale polaczenie wanny ze sciana jest problematyczne - pojawila sie plesn - byc moze to kwestia nieprawidlowej izolacji tego miejsca. Polozony zostal pas plytek w tym miejscu i na razie nic sie nie dzieje

- masywne stylizowane drewniane meble - ladne sa, ale jak malo pakowne. Drewniany kredensik w kuchni ma swoj urok, ale zwykle kuchenne polki w tym miejsu pomiescilyby 2 x wiecej gratow. Ponadto woskowane drewno z malymi dziecmi nie idzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam wrócić do garderoby. Choć mam takie pomieszczenie to przez przypadek nie powstały tam żadne półki i wieszaki a tym czasem garderoba służy mi za graciarnie (mały stryszek). Bardzo się cieszę, że nie zrobiłam garderoby ponieważ za każdym razem jakbym tam wchodziła i patrzyła na rozwalone przez mojego męża rzeczy to by mnie szlak trafiał. Cieszę się, że ten cały rozp... jest w szafce. Tym samym uznaję wyższość szaf nad garderobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam wrócić do garderoby. (...) nie zrobiłam garderoby ponieważ za każdym razem jakbym tam wchodziła i patrzyła na rozwalone przez mojego męża rzeczy to by mnie szlak trafiał. Cieszę się, że ten cały rozp... jest w szafce. Tym samym uznaję wyższość szaf nad garderobą.

 

jednym słowem 'nie' bałaganiącym mężom :)

 

p.s. trafia szlag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gniazdka w szafkach. jak pisałam to właśnie mi się wydawało że mało zrozumiale to skleciłam :)

 

Ciekawe rozwiaznie, musze to sobie zapisac :-)

 

Ewelkae, a jednak garderoba Ci sie przedala, bo gdzie bys pomiescila te wszystkie niezbedne rzeczy, ktore tam stoja? :-) Gdybys w garderobie miala polki, wieszaki i szuflady to na pewno nie narzekalabys na nia. Osobiscie uwazam, ze garderoba jest super ale tylko wtedy gdy ma min 5 m kw. W malych pomieszczeniach znacznie wygodniejsze sa szafy wnekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja sypialnia ma 28 m2 mieści się w niej spore łóżko z szafkami, dwie komody i szafa, oraz szafka z tv, od 5 miesięcy łóżeczko dla dziecka i fotel do karmienia i nadal nie ma ciasnoty. Garderoba przy tej sypialni ma 5 m2 i na prawdę jej nie potrzebuję na ubrania. Wszystko mieści mi się w szafkach ale za to na graty się przydała. I oczywiście garderoba jest zamykana bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...